Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

Ono sto ja vidim na jednoj slici izgleda kao antraknoza. Ako je to, pomaze samo kvadris i signum

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li neko zna da li je ovo neka bolest na korenu? I ako jeste kako se leci? Biljka se ne susi normalno raste.

beb11f2e68dc10dad8ab9c70a6787d4f.jpg

069eb18cd78744cdec30705e1bd5ec4f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi nalazim gomilu pojedenih lísca,nísta od insekata nisam video,samo po neki crni skakavac. Sta bi to moglo biti.
 


i kod mene ima istog lisca al sam to primetio tek posle posle ova 2 hladna i vetrovita dana tako d amislim d aje zbog toga i ima ih bas jako mnogo
a pre toga tj prosli vikend sam odradio yastitu sa quadris+envidor+signum
 


i kod mene ima istog lisca al sam to primetio tek posle posle ova 2 hladna i vetrovita dana tako d amislim d aje zbog toga i ima ih bas jako mnogo
a pre toga tj prosli vikend sam odradio yastitu sa quadris+envidor+signum

I kod mene se isto pojavilo posle ova dva dana vetra.Sigurno su masnice od vetra.Ja sam u ponedeljak radio sa pehar+promesa+isabion.
 
Isprskao sam danas,videcemo sta ce biti. Nego izgleda da jedan tretman protiv grinja nije bas uspeo skroz,primetio sam danas na par mesta simptome. Radio sam danas i Nurel D,jel ce biti dovoljno ili moram neki akaricid da odradim sutra? Jos nisu pocele da cvetaju...tek po neka...
 
Isprskao sam danas,videcemo sta ce biti. Nego izgleda da jedan tretman protiv grinja nije bas uspeo skroz,primetio sam danas na par mesta simptome. Radio sam danas i Nurel D,jel ce biti dovoljno ili moram neki akaricid da odradim sutra? Jos nisu pocele da cvetaju...tek po neka...
Veljo sa čime si radio grinju i kad i koju dozu si isao.

- - - - - - - - - -

Primetio sam kod mene na cvetovima mrave.Pogledam sa lupom nevidim da ima bilo sta i istresao sam cvet na dlan i nisam nista skontao da ima.Malo procitam literaturu i nabasam na tekst da mravi u rano prolece vade jaja od lisnih vasi iz mravinjaka postavljaju ih u cvetove.Onda kad se jaja lisnih vasi krenu hraniti sa polenom i biljnim sokovima mravi krenu redovno da ih obilaze i skupljaju mednu rosu slatkastog ukusa koje mlade lisne vasi ispustaju.Ispadne da mravi koriste lisne vasi kao mi krave samo ih muzu uopste ih ne diraju.
 
Nisam siguran kako se zove sredstvo,a zaboravih jutros da pogledam kad sam bio u jagodama. Insekticid i akaricid u jednom sredstvu,islo je 10ml na 10l vode. Prskano pre oko 8-10 dana.
 


i kod mene ima istog lisca al sam to primetio tek posle posle ova 2 hladna i vetrovita dana tako d amislim d aje zbog toga i ima ih bas jako mnogo
a pre toga tj prosli vikend sam odradio yastitu sa quadris+envidor+signum
Ja sam to povezao sa mrazevima. prvo se jedva primecivalo kao da je boja lista malo potamnela odmah posle mraza a sada vidim da se na tim mestima jasno vide ovakve mrlje
 
Pozdrav ljudi,Hristos vaskrse! Ne mogu nikako da stavim sliku,jer sve ovo radim preko telefona nisam sigurna ali mislim da je crv u pitanj. Biljka samo vene,u korenu sam videla šupljine,prskala sam fobosom pre dve nedelje,da li ima nešto da se pusti preko kpk da ide direktno u koren? Htela sam da stavim sliku ali nešto mi ne ide.
 
Pozdrav ljudi,Hristos vaskrse! Ne mogu nikako da stavim sliku,jer sve ovo radim preko telefona nisam sigurna ali mislim da je crv u pitanj. Biljka samo vene,u korenu sam videla šupljine,prskala sam fobosom pre dve nedelje,da li ima nešto da se pusti preko kpk da ide direktno u koren? Htela sam da stavim sliku ali nešto mi ne ide.
Ja bih to tretirao FUNOMIL 100 g PREVICUR 100 ml i FOBOS 50 ml..sve zajedno kroz sistem KPK na 1 dunum...ako si sigurna da su samo insekti onda samo insekticid pusti
 
Nazad
Vrh