Predsetvena priprema zemlje

10 godina - 9000 rh. Mehanički gledano sam zadovoljan, nije bilo kvarova, a sto se tice komfora u kabini tu očekujem više. I podizna moć hidrauluke bi trebala biti veća. Nije mu svejedno kada se nose teže mašine. Sa potrošnjom sam takođe baš zadovoljan.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Svaka čast za sate, kod tebe mora da obavlja sve poslove. Pa jeste, mehanika je cista, pa, kako su I meni serviseri rekli nema problema. I meni se ne svidja komfor, realno moglo je to mnogo bolje za te pare. Mada oko udobnosti veliki faktor igraju gume, ako imas Trelleborg gume kao ja, one su strava tvrde, svaku neravnine osete, na koji god pritisak ih držao, jedino kad dobije teret je bolje, ili kad zamenim za uske Cultor, koje su mnogo mekše, pa je malo udobniji. Izolacija u kabini je isto mogla biti bolja.
Sta nosiš od većih priključaka kad ima problema?
 
Poslednja izmena:
Svaka čast za sate, kod tebe mora da obavlja sve poslove. Pa jeste, mehanika je cista, pa, kako su I meni serviseri rekli nema problema. I meni se ne svidja komfor, realno moglo je to mnogo bolje za te pare. Mada oko udobnosti veliki faktor igraju gume, ako imas Trelleborg gume kao ja, one su strava tvrde, svaku neravnine osete, na koji god pritisak ih držao, jedino kad dobije teret je bolje, ili kad zamenim za uske Cultor, koje su mnogo mekše, pa je malo udobniji. Izolacija u kabini je isto mogla biti bolja.
Sta nosiš od većih priključaka kad ima problema?

Radi stvarno razne poslove, i u ratarstvu i u stočarstvu. Još u slami i prednji utovarivac.
To i meni najvise smeta, ta izolacija kabine. Ne mogu da verujem da je na skoro svim traktorima srednje cenovne klase samo lim ispod i iza sedišta, eventualno lim+plastika. Mislim da su samo Fendt i John deere to rešili kako treba.
Što se tiče nošenja najviše ga boli ova mašina


I Amazone sejalica 4m je isto dosta zahtevna za nošenje u setvi pšenice. Možda i mi preterujemo, možda su to priključi za ozbiljnije mašine a ne za traktor od 3,5t.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Mnogo bolju izolaciju imaju Fend, JD a i Claas, u toj klasi traktora. Ovo sve ostalo što kažes lim, i možda nešto malo izolacije. Koja ne košta nesto puno, ali igra veliku ulogu, ne znam sto na tome ne porade. Ni ovi novi modeli nista bolji nisu...
Dugačak je gruber dosta, pa ima veliku vagu, a jos taj tip valja najteži. Pa u principu te mašine su za, gabaritnije traktore preko 100ks,ovaj je na nekoj granici jer je lagan, po meni.
Nesto mi malo 3,5t? Zar nema po katalogu 4t + tegovi? Jer znam da sam i njega gledao, I pošto je lagan za tu konjazu nismo ga uzeli, već manji model a nije bila neka razlika. Ali kajemo se i dan danas što nismo presekli i uzeli GX 135. Tek kad provedes vise vremena u ove male pidzavce, vidiš koliko veci traktor više vredi. Pregledan je, okretan i nisu potrošači, ali da ga hebem...
Ja sam ubacio ublaživac (hid. akumulator) na hidraulic sad skoro, traktor se preporodio (vise ja zapravo) sa nošenim priključima. Sad nema vaganja po putu, i puštanja gasa da bi se smirio sa ljuljanjem, sad samo gas
Dobar ti snimak sa dronom, samo malo niže snimaj, a i bliže, da se vidi i rad mašine
 
Poslednja izmena:
Gotova priprema
74ff3d921b74915cbe9c01a9c110f5b1.jpg
e0f2ae767ccaa37fd0fff32a86c4346f.jpg
a52a15a8c997838196e5d43bd5608415.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ovo je drugi zelenko, onaj je na godišnjem odmoru u garaži, gremlini ga napali jesenas i još ga se nisu okanuli.
 
Nužda naterala, šta da ti kažem.Do oranja bi trebala biti crvena nijansa zelene ako sve bude po planu i programu. :D
 
Nazad
Vrh