Predsetvena priprema zemlje

Do pluga je 90 %
Bas tako. Deni stariji sin je vise bio pristalica kupovine setvospremaca a ja uporan drljaca i drljaca.
Ovih dana smo presli jedan prohod drljacom i sto ti kazes 90% je do jesenjeg oranja odnosno pluga.
Tamo gde je ravno oranje skidam kapu drljaci ali na parcelama gde je orano po suvom i od 4 brazde 2 su vatale uzasno tvrdu zemlju i izbile velike grudve dok ostale 2 su manje, tu vec drljaca iz jednog prohoda ne svidja mi se kako obradjuje.
Vec razmisljamo o gruberu ali do tad ako jos prodje neka godina bar se nadam nekom normalnijem oranju.
 
Ja sam sticajem čudnog spleta okolnosti oranje počeo sa Regent plugom a nastavio i 90% površina uzorao sa IMT 757 plugom.U nedelju sam spremao 2 parcele, jednu je orao Regent a drugu IMT i nikakvu razliku nisam primetio u opštem izgledu i urađenom poslu ali su oranja na obe parcele izuzetno lepo složena što ima prednosti.Na dubinu ne obraćam posebno pažnju koliko na to da bude ravno i lepo složeno sa što manje razora kad već orem sa ravnjacima trudim se da dam sve od sebe.
 
Dobra je teska drljaca kao masina,mana,trazi derana da vuce,ne voli zetvene ostatke,i ko ima meksu zemlju "mrcina" hoce duboko da spremi.
Za sada kralj pripreme je germinator,ali onaj sa malim motikama 8x25,moze i plitko,moze i duboko.
 
Ja sam sticajem čudnog spleta okolnosti oranje počeo sa Regent plugom a nastavio i 90% površina uzorao sa IMT 757 plugom.U nedelju sam spremao 2 parcele, jednu je orao Regent a drugu IMT i nikakvu razliku nisam primetio u opštem izgledu i urađenom poslu ali su oranja na obe parcele izuzetno lepo složena što ima prednosti.Na dubinu ne obraćam posebno pažnju koliko na to da bude ravno i lepo složeno sa što manje razora kad već orem sa ravnjacima trudim se da dam sve od sebe.
Kod mene je razlika ogromna u korist Lemkena, biće snimak spremiranja u jednom prohodu pa će se videti.
 
Kod mene u selu nema niko ni tesku ni polu tesku drljacu.Sve setvospremaci i par germinatora.Ima jedan gazda terminatora.Kakva je to sprava,mislim da je rekao da je tezak oko 5t.Nicanje fantasticno posle njega
 
Evo jedna od pre par dana. Huđik germinator u gruberovanoj uljanoj repici.
2db2dae4c770cd7bf2803133c7c30254.jpg


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Za te znam, ovako sam mislio ako neko ima.
Imam u ponudi 2.2m, 2.6m i 3.7m u okolini, taj u Rumi cu sutra otici da pogledam ako ne zaboravim.
 
Nazad
Vrh