Predsetvena priprema zemlje

Kod modela kao tvoj coci ( cini mi se 1221.3) mislim da ni komfor nije toliko loš. Gledam na fb dobroj zemlji ore belorus sa 3 brazde, laka zemlja nista ne trese. Moj belorus čim udje u ozbiljno oranje retrovizori samo podrhtavajù koliko grebe prednjicom, a dve brazde.
 
Ma samo da ima reverzer (bilo kakav),bio bi komfor za bar 30 % bolji.
To sam i ja mislio dok nisam išao sa Armom da orem kratelj 100 metara dužine a 400 širine i još gazda ne da da se ore po širini...Toliko puta sam stisnuo kvačilo da mi je na kraju utrnula noga i dobio upalu mišića, nikakva razlika menjao na rusu 892 4 kornjača- rikverc ceo dan ili ovde 4 radna reverzerom napred-nazad...
 
@olalija
Verujem. Ali ne znam kakav je raspored na 892. Kod mene na 1025 svaki put moram obe ručice da pomeram i za napred i za nazad. To me malo nervira,zato bi mi mnogo značilo da ima reverzer.
A takav oblik parcele i na takav način orati,nezgodno bi bilo sa svakim traktorom.
 
To sam i ja mislio dok nisam išao sa Armom da orem kratelj 100 metara dužine a 400 širine i još gazda ne da da se ore po širini...Toliko puta sam stisnuo kvačilo da mi je na kraju utrnula noga i dobio upalu mišića, nikakva razlika menjao na rusu 892 4 kornjača- rikverc ceo dan ili ovde 4 radna reverzerom napred-nazad...
Znaci moze se reci samo ovi hidro reverzeri bez kvacila podizu udobnost.. Mada cini mi se da je ipak bolje i mehanicki imati nego ni jedan..
 
Da ne kazem lud.. xD Ne znam sto bi mu to smetalo, iskreno sam se zamislio jedino sto mi pada na pamet da nije parcela negde pri bregu pa se boji da mu se ne odorava sa neke strane vise.
Nije to, nego hoće opet da seje po dužini a radnik mu rekao da će biti valovito zbog kontra oranja, ma nema čovek veze sa životom...
 
Ja sam se nakvačilao na J.D-u samo tako, osam brzina i dva rikverca.Jedan rikverc skroz neupotrebljiv jer je u sporim brzinama u kojima nikada ništa nisam radio.Drugi rikverc u radnim brzinama a rang samo za oranje i to ti je to.Ako tanjiraš i radiš predsetvenu pripremu koristiš treći i četvrti rang koji nemaju rikverc pa kada se javi potreba lepo staneš pa prešaltaš u drugi ili prvi rang gde imaš rikverc pa polako i sve po redu.Meko kvačilo, menjač sinhronizovan i samo šamaraj gde treba.
 
Ovo poslednje je isto bitno. Sinhronizovan menjac je isto bitna stvar. Moji klinci su retko menjali brzine na rusu, sad na case-u lako menjaju i u višu brzinu i u nižu brzinu.
 
@olalija
Verujem. Ali ne znam kakav je raspored na 892. Kod mene na 1025 svaki put moram obe ručice da pomeram i za napred i za nazad. To me malo nervira,zato bi mi mnogo značilo da ima reverzer.
A takav oblik parcele i na takav način orati,nezgodno bi bilo sa svakim traktorom.
Komolega nije mi jasno zašto obe ručice koristite za napred nazad ako ste u radnoj brzini.
 
U oranju npr.: ako idem 3.rang druga brzina i ako prebacim samo reduktor u rikverc,sporo mi. Ako orem 2. rang treća brzina i prebacim samo reduktor u rikverc,brzo je. To su inače te dve brzine u kojima najčešće orem.
 
Nazad
Vrh