Predsetvena priprema zemlje

Sremac 84 to sam ja isto komentarisao kada sam imao rusa.
Proletos sam prebacio u šlicovane rupe i bolje je. Sad pogotovu kada budem vukao 3.6 setvospremač.
 
Ali u slicu je nejednaka dubina spremanja, ko nema diskosnu sejalicu hoce da bude nejednako nicanje, i povuce sejalicu u neku stranu ...
 
Ali u slicu je nejednaka dubina spremanja, ko nema diskosnu sejalicu hoce da bude nejednako nicanje, i povuce sejalicu u neku stranu ...
Mislim da gresis slicevi su tu da omoguce kopiranje terena,sprece da ukoliko jedan tocak upadne u rupu sprece zarivanje masine u zemlju i potencijalne lomove. U mom uputstvu za traktor ima tabela za sta se koriste slicovane rupe a za sta ne, u svim radovima gde se orudje vuce na povrsini zemlje neophodno je koristiti slicovane rupe.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Po meni ti tockovi ni ne trebaju da se koriste i ako dodje do nekog ulegnuca u njivi izregulise freza i nema loma ...
 
Pa kada nema na setvospremacu tockova freza sve regulise, uvek radim na fiksno i nikada nisam iskrivio nista niti polomio a inace orem ravnjakom plugom i zatvaram razore bez problema ...
Kako hoces, ne mora da znaci da ces nesto polomiti ali kazem ti za sve operacije pri kojima se vuce prikljucak po zemlji trebalo bi poluge na traktoru staviti u slicovane rupe i to obavezno ukoliko je priljucak siri od traktora.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh