Predsetvena priprema zemlje

Nemam pretplužnjake ali razmišljam da ih turim.Iskreno sa njim i ne orem mnogo ali sam jesenas bio prinuđen da sve orem sa njim jer mi je zelenko otkazao saradnju a nisam hteo da skidam 2 brazde i gredu na Regentu kako bi 577 mogao da ga vuče.
 
Maticu jesenas je bila jedna strnjika istanjirana, kako ne bi gorela. Na žalost, orana je pre kiše, i bilo je neravno baš strašno.
Generalno, imam utisak da oranje nije složeno sa 757, prilično rupa je bilo i na njivi koja je prilično pitoma za obradu, orana posle kiše, i to je zet orao u kombinaciji 892/757. I opet je i tu bilo neravno. Nemam neku primedbu da žetveni ostaci nisu zaorani, ali jako je neravno, deluje da nije složeno oranje, i mislim da je plug glavni razlog. Nisam imao takav utisak kada sam orao u kombinaciji 558/756. Zbog toga i želim da kupim bolji plug, dvobrazni obrtač na prvom mestu.
 
Нема ништа боље од тањирања кукурузиша па онда орање, не битно да ли плуг има или нема претплужњаке...ми смо то радили ове године и фантазија је како се узорало...најбоље труљење остатака ако се ураде ове две агротехничке мере....загарантвано..
 
Једна са данашње работе....
IMG-20200402-144216455.jpg
 
Нема ништа боље од тањирања кукурузиша па онда орање, не битно да ли плуг има или нема претплужњаке...ми смо то радили ове године и фантазија је како се узорало...најбоље труљење остатака ако се ураде ове две агротехничке мере....загарантвано..
Ja orem ne tanjirano imao sam sa sečkom i ne sečkano kad je riknuo pogon sečke,to da je dosta neravno je i kod mene iako sam solidnu brzinu imao u oranju,i fino sam zaorao i grabljenu kuruzovinu malo je gušilo ali se sad i ne vidi na oranju,inače orati sa dve brazde i da guši je ništa kao sa tri brazde.
Imam srpsko govno 757 sa predplužnjacima i tako zaorava fantazija,samo neravno.
 
Ja orem ne tanjirano imao sam sa sečkom i ne sečkano kad je riknuo pogon sečke,to da je dosta neravno je i kod mene iako sam solidnu brzinu imao u oranju,i fino sam zaorao i grabljenu kuruzovinu malo je gušilo ali se sad i ne vidi na oranju,inače orati sa dve brazde i da guši je ništa kao sa tri brazde.
Imam srpsko govno 757 sa predplužnjacima i tako zaorava fantazija,samo neravno.
Sto ne vidis sa nekim iz sela da ti provuce kroz Prosperitati bar plug neki ?
 
Ovo selo skoro pa etnički čisto,ma zajebavam,u mom selu nema ozbiljnog poljoprivrednika sve sam tuti fruti seljak,nas 2-3 što radimo zemlju ostalo tuđini rade u arendu,i onaj bivše ozbiljni što je cvetao za vreme do su bile sub. na dr. zemlju kad je uzimao za viškovića sad rasprodaje zemlju polako.Atad je bio sila nebeska.
 
Ja orem ne tanjirano imao sam sa sečkom i ne sečkano kad je riknuo pogon sečke,to da je dosta neravno je i kod mene iako sam solidnu brzinu imao u oranju,i fino sam zaorao i grabljenu kuruzovinu malo je gušilo ali se sad i ne vidi na oranju,inače orati sa dve brazde i da guši je ništa kao sa tri brazde.
Imam srpsko govno 757 sa predplužnjacima i tako zaorava fantazija,samo neravno.
Ми смо до пре 7 година исто имали 757 са предплужњацима које је мој бабо направио давне 93. године, па му се сви смејали у селу, да не дужим без везе. Радио је одлично и лепо је слагао, не као овај енглез, али је радио посао. И тада смо кратком тањирачом малом ношеном радили кукурузишта а потом је плуг ишао. Ја сам са овим енглезом заорава живу кукурзовину и то се не распада добро као када тањирача пређе, па се потом заоре...јбг она ипак устини остатке ма колико год је био добра кукурузни адаптер са сечком. Плус док не почне орање зимско, прође 20так дана и више некада, па се тако умешана кукурзовина почне разлагати ако има кише у том периоду....
 
Pa da sad se setih ti imaš ono zlo od tanjirače,pa to ne treba ni orati posle nje,još jednom preći snjom početkom marta ili kad malo prisuši ,ma to je onda oranje.
 
Nazad
Vrh