Predsetvena priprema zemlje

Nista bez spremaca u zavrsnom prohodu, drljaca lepse uradi na oko ali ne moze uvratine da spremi kao najlosiji spremac.
Ne govorim o onim bas teskim drljacama 30*30 klinovi.
 
To spremljeno valjate?
da

Malo se vec preteruje.

Pitao bi te dali preterujemo kada bi i kod vas duvala kosava u prolece kao u okolini Vrsca pa isusi setveni sloj.

@cicimoric
Kako bi to izgledalo,da se kembridz prevuce preko odavno spremnjenog zemljista?

Radio sam i to kada je vlaga bila duboko. Seme bi trebalo posejati previse duboko a sa valjanjem sam sabio suvi sloj i fakticki je seme uslo u vlazno a bilo je plice nego da nisam valjao.
 
@cicimoric a zar ne nabije previše tu gde predje točak od traktora? O ovome sam i ja razmislajo pre, preći sa kembridžom da se sabije taj rastresiti sloj, em se čuva vlaga, em je vlaga mnogo bliža, zbog sabijenosti zemljišta, ali posto soju sejem sa nodem, nema teoretske šanse da useje na mestima gde sam prešao traktorom.
 
NA znači bačene pare za RAU kad opet moraš setvospremačem raditi?
Ma kakvi bacene, ne moram sve, samo nisam zadovoljan razorima i uvratinama.
Mada prvi put je radila bas mala drljaca, da je oba puta rau mozda bi bilo bolje.

Ovako ovaj rau ima super da poravna oranje i drugi prohod spremac podesim na malo plice nego sad i gas, bice pista a imace i dubine.
 
Moze raona bez problema, samo mora biti teška baterija. Sa Monosemkom u leniju usejem, ali mi je jebada prepravljati je na 50 medjuredno, I morao bih dokupiti jednu bateriju, koja košta kao nodet od 7 redi komplet remontovana, I jos mi ostaje za kafanu
 
Baš tako
9ff4ab1e601a8ea097718d90ea603518.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Kolega svaka cast za snimak. Ja sam takodje prvi put isao poluteskom drljacom i razmisljam da za suncokret vise nista ne diram. Cini mi se da je i kod tebe dobro pripremljeno iz prvog puta i da je mozda steta da dizes vlagu. Nije ovo kritika samo moje razmisljanje.
 
Nazad
Vrh