Predsetvena priprema zemlje

Kolega svaka cast za snimak. Ja sam takodje prvi put isao poluteskom drljacom i razmisljam da za suncokret vise nista ne diram. Cini mi se da je i kod tebe dobro pripremljeno iz prvog puta i da je mozda steta da dizes vlagu. Nije ovo kritika samo moje razmisljanje.
Danas sam radio 12 kj iz jednog prohoda, bilo ekstra oranje, bacio veštak i vatra. Ispalo fantazija.
 
Tako ja radim već godinama samo je bitno da se lepo i što ravnije uzore.
Mogao sam iz jednog prohoda spremačem da spremim dok sam imao 2,9 m spremač. Ovaj Branetov je strašno masivan i jak ali malo slabije kopira teren i dok nisam kupio Lemkena nije bilo šanse da iz prohoda spremim.
 
Колико је тежак тај спремач, кажеш да.слабије копира терен шта је томе узрок.тј.недостатак?
 
Колико је тежак тај спремач, кажеш да.слабије копира терен шта је томе узрок.тј.недостатак?
Težak je 1040 kg. Dobro kopira teren kad podignem skroz točkove ali ne može da ide ispod 12-13 cm dubine što je previše, izvlači vlagu i grudve. AHC sam savladao sa plugom, sa spremačem mi baš nešto ne ide od ruke a i ne bih da ga stalno nosi hidraulik. Pošto sam u frci (napustio me radnik) nemam vremena za eksperimente.
 
Danas sam sejao de je prvo isla rau drljaca, pa kasnije na jednoj parceli mali spremac od 3m,a na drugoj prava teska drljaca 6-8m sirine i zelenko preko 200ks je vuce.
Sredina njive je na strani drljace, dok na uvratinama i takva teska zna da napravi beton dole ne moze sve da probije. Tako da mi za moj mali traktor ostaje spremac i dalje, nista od kupovine drljace sa 30*30 klinovima.
 
Момачка тежина , има један човек код нас такав Банетов спремач али нисам га никад загледао а ни питао како је задовољан са њим.
 
Danas sam sejao de je prvo isla rau drljaca, pa kasnije na jednoj parceli mali spremac od 3m,a na drugoj prava teska drljaca 6-8m sirine i zelenko preko 200ks je vuce.
Sredina njive je na strani drljace, dok na uvratinama i takva teska zna da napravi beton dole ne moze sve da probije. Tako da mi za moj mali traktor ostaje spremac i dalje, nista od kupovine drljace sa 30*30 klinovima.
Није џабе он назван сетвоспремач.Пролећно орање одмах рађена припрема у два прохода тешком дрљачом од 6.6 м
На изглед фантазија рекло би се да то није пролетно орање али сав усев на тим парцелама шаролик не једнак.Позвана струка и рекли да је кривац томе дрљача и клин ,сетва као и сва припрема обављена у току истог дана сво семе турено у мокро.
 
Poslednja izmena:
Znam samo da to nije sport za mene sa malom mehanizacijom da prelazim na drljacu.

Sad moram i ja tockove na spremac da montiram do iduce godine, jer ne moze plitko da radi isto zbog tezine ne znam koliko kg ali 560 ga jedva nosi u transportu i samara, nisam nikad ni probao da radim s njim.
Ovako kad rau poravna oranje onda spremac sto plice i gas.
 
Моје мишљење бар једном мора ићи с опруга ако хоћеш праву припрему и уједначено ницање.
 
Olalija mozda slabije kopira teren zbog sirine u odnosu na 2.9?
Nije to problem, npr sa Mtz 892 RM kad sam ga vukao je ipak malo bolje kopirao, problem je što Arma nema neutral položaj hidraulike, ručica ili diže ili pušta, nema slobodan protok ulja. Tako kad leva ili desna strana naiđu na uzvišenje ceo spremač se izdigne .Kad sam radio sa rusom ostavim ručicu u neutralu i prepreka izdigne krilo ali sredina i kontra strana idu normalno. Razumeš?
 
I kod mene gotova priprema, mala proba drljace u drugom prohodu..
431a78a1bd68c130d6e08c538d5b1458.jpg
0e8424f811c0c62081197292397984a1.jpg
 
Nije to problem, npr sa Mtz 892 RM kad sam ga vukao je ipak malo bolje kopirao, problem je što Arma nema neutral položaj hidraulike, ručica ili diže ili pušta, nema slobodan protok ulja. Tako kad leva ili desna strana naiđu na uzvišenje ceo spremač se izdigne .Kad sam radio sa rusom ostavim ručicu u neutralu i prepreka izdigne krilo ali sredina i kontra strana idu normalno. Razumeš?
Većina traktora ima neki vid šlicovanih poluga .Da li Ama ima takvu mogućnost ?.Imam MTZ,Torpedo,MF ,svi imaju mogućnost da poluge "plivaju"
 
Nazad
Vrh