Predsetvena priprema zemlje

Juče razbacali ureju i počeli pripremu za setvu sa drljačom .Ostale još dve parcele koje su jesenas uradjene sa podrivačem i tanjiračom.Tu drljača ne može, pošto "grupiše" žetvene ostatke od kukuruza.
Čudno ,nemam ni jednu sliku .
 
Браћала, па што не спусти тај спремач, на тој увратини која излази на асфалтни пут, па то све лепо поравнаш...да нема после труцкања...било би све то равно...
 
Браћала, па што не спусти тај спремач, на тој увратини која излази на асфалтни пут, па то све лепо поравнаш...да нема после труцкања...било би све то равно...
gazda je ostavio poprilicno duboke razore i testeru na uvratini,uradio sam je 2 puta pre pocetka i 2 puta na kraju bi zatrpo to sve. A njiva nije moja,tako da ne ravnam tudje uvratine.
Jel ti to njega držiš na točkovima?
Spustio sam ih na nekih 8 cm od zemlje,cisto nek se okrecu i neka budu kao granicnik dubine. :D
 
Ostao bi kod mene ili klip ili spremac u njivi. :LOL:
Video sam tvoje snimke juce, nemam ja onakvu zemlju, mada 8 zec nista ne mogu da teram po njivi.
 
A ono na snimku je bilo 8 kornjaca, igrao sam se sa dronom pa nisam mogao pohvatati
Al kod nas jako retko bude problema sa spremanjem, uglavnom ako iole pristojno uzores, bude pista.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
8 зец па колико је то км/х трчиш спремачем по тим њивама
 
2.9 spremac u drugi prohod vuce 8 zec,mada ako tone puno,meksa zemlja,dize temperaturu.U 8 zec pri 1800 obrtaja je oko 15km/h,vucem grabulje 5 krila lake redovno tom brzinom u drugom prohodu,spremac slabije koristim.Inace ja nisam primetio da losije radi pri vecim brzinama,samo rotori spremaca bacaju zemlju na zadnje staklo ponekad i raspadaju se jadni od brzine,sem toga sve ok :p.
 
скаче ко јарац сем ако није од 2т а спремач од 2.9 тешко да је преко 600-700кг
 
Ako ne prekacim na drljacu sutra, snimicu kako radi u 8 zec, ne vidim sto bi skakao u drugom prohodu..ne idem 40km/h..
 
Nazad
Vrh