Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Kako bi to funkcionisalo ne pitaj jer nikad nisam radio sa zadnjim utovarivačem, nikad ga nisam ni posedovao pa nemogu ni da predpostavim kakve bi komplikacije mogle da nastupe....
 
Sklopio prednji hidraulik!

23k9kzk.jpg

KOlega , pod utiskom tvojeg rada sam danas isao i pogodio delove sa jednog T40 , nisu bas identicni kao tvoji al ce posluziti .
Treba mi savet oko duzine poteynice i visine tacke kacenja od tla , svaki savet ce mi znaciti . Sa samogradnjom cu poceti posle zetve koja kod nas kasni i 10 dana posle vase
 
Ova prednja hodraulika sa ove slike , stvarno lepo izgleda nema sta. Svaka cast majstoru. Imam ja jednu sa JD. Ona mi je kuci poslao sam je da je moj brat proda. Ali kad budem iso kuci mogu da je slikam i da vidis kako izgleda , mnogo je jednostavnija da se napravi nego ova. Evo slike jedne koja je slicna kao moja.

xpyp7k.jpg
e04mr9.jpg
 
Ma vidim ja da je jednostavno , ali gde da nadjes sve te drangulije . Slikaci ti moj koji imam kuci. Tu treba samo da se ide u gvozdjaru u da ti kroje po meri , posle ti da sastavljas i to je to.
 
Aj sad jos petorica ,da se jave da mi kazi sto nisam video. Vidim ja , ali nemam iskustva sa MTZ u mom kraju ne postoji MTZ traktor. I kad ga bude bilo , za njega nece biti delova. Dobro je sto sad funkcionise brza posta inace da nemamo ni brzu postu bili bi prava katastrofa.
 
Mitio jel na ovoj prednjoj hidraulici nisi nista prepravljao sto se tice kacenja toplinga.Kod mene se dosta nize kaci topling na t40,ispod osovine koja drzi rukavce koji podizu poteznice.Da li na MTZ isto ovako ide cilindar od dole kod mene je u horizontali sa traktorom pa je rekao bih dosta jednostavnije staviti napravio bih nosac pored haube tj ispod fara gde je sada i to je to.Jel ima koji otpad kod tebe da se moze nac ceo sistem kacenja od t40 ili mtz kod nas je to pojam nema rusa moj je jedini.Kupio sam ORBITROL upravljacku glavu danas stize ako bog da i montaza more da pocne
 
Kod nas ima polovnih delova ko blata! Dobro si zapazio za cilindar, on i na MTZ stoji isto kao na T40, a kačenje toplinka je kod mene onaj gornji deo, to sam sam pravio ali je ta tačka kačenja isuviše visoko..... Originalnu tačku kačenja je kod mene nemoguće koristiti, jer između uški za kačenje prolazi cilindar....
 
Ufffffff! Pojma nemam, a taj traktor mi više nije dostupan, da mogu na brzinu da ti izmerim.... Jedino da se strpiš, kad budem išao kod tasta da izmerim pa da ti onda javim....
 
Javimi kad budes imao priliku , jer 1m kubni je tezak 8000kg a ploca 1m kvadratni debljine 20mm je tezak 160kg i kosta 100din kg ili 16000 din pa nebih bas voleo da imam mnogo otpada
 
Ovaj stari Majstor sa slike je pravio ovu hidrauliku sa na ovom unirvezalu i napravio izvod kardana sa 2 izlaza i 2 brzine i sve to radio pre 15 godina kada nije imao gde da vidi i napravi bolje .
Kad sam mu objasnio kako ja zelim da napravim izjavio je NEMOJ DA ME MUCIS DA JE PONOVO PRAVIM I OVAKO SAM VEC STAR inace je jedan od naj priznatijih majstora (sad vec bio) u Branicevskom regionu
dvggao.jpg
oqzigh.jpg
25aofev.jpg
287i5is.jpg
 
Nazad
Vrh