Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Ima u Mađarskoj neki tip što pravi za ruse prednju hidrauliku i kardan, a i kod nas u Hrvatskoj u Jurvalu možeš kupiti prednju hid. i kardan za MTZ-ove. Košta oko 3000-4000 eura. Negdje sam stavljao sliku od te prednje hidraulike, malo prolistaj temu MTZ. Ako nenađeš stavit ću opet sliku.
 
Procitao sam celu temu no nisam cenu nasao,tj jesam nesto al reko da pitam :)
p.s. naravno prvo sam stavio pitanje pa sam onda citao reko sad ce me zapaliti ljudi ima jos na prvoj stranici o rusu :D
 
Njive su mi dalje pa kad krenem da pokacim nesto od masina da nemoram da se vracam.Stvarno mi je to dangubno ::novac::

A i za sumu da napravim jednu manju korpu za napred i ovu veliku nazad i sve skupa 2metra moze da nosi.Sad samo u zadnju natovarim malo vise od metra sirove bukovine i dubi rob na dva tocka nigde ne dovata zemlju ::traktor1::
 
nećeš ga se navozati ako se tako buedš ponašao prema njemu , ti bi na njemu vozio težinu koja je veća od njega samog
mani se ćorava posla , kupi jači traktor :cao:
 
Takvi su tereni nemoze se sa karetom i prikolicim na nekim terenima.To sto bi nosio na njemu samo do boljeg puta tj prikolice.rade tako ljudi u mom kraju.Bolje da nosi on nego ja.netreba mi jaci taj je sasvim dovoljan :ppozdrav:
 
možda ti ne treba jači ali ti definitivno treba masivniji da bi tako nešto radio

pogledaj samo šta si napisao , ti bi nosio na njemu samo po lošem terenu , neznam za tebe ali ja to ne bih :nono:
 
Zašto bi baš nosio do prikolice? Ja ne nosim ništa, ako nemogu s prikolicom doć, vučem do prikolice, na više puta, pa kod prikolice režem u metražu.
 
Imamo jednog bosanca koji radi sa konjima po sumi nemoze svuda traktorima a nemam vitlo-cekrk niti bi da ga kupujem jer mi netreba nemam toliko po sumi da radim a hidraulika mi treba zato sto su mi njive daleko od kuce pa stalno moram da se vracam kuci da kacim drugu masinu.Ovako bi mogo da zakacim dve do njive,pa prednju otkacim dok sa zadnjom radim,a ovo za sumu je opcija ako ugradim prednju hidraliku moze da se iskoristi.natovarim malo i pravac kuci da me nevide sumari,a idem gde hocu.Dosad sam tako radio samo sa korpom pozadi,natovarim blizu kubika drva ali se ferdza propinje tesko mu i kad bi natovario malo napred taman bi ga spustilo na zemlju.Tu u jednom mestu imam 2 hektara,nesto sljive travu sejanu,malinjak i njivicu jednu kao basta pa mi treba uvek vise masina zato sto je raznovrstan poso a do kuce mi treba satipo pa mi je to dangubno.Mislim da pravim sam prednju pa me interesuje gde bih mogo da je vezem a da to bude lepo ne nesto nakaradno.Pozdrav :ppozdrav:
 
nema šanse da to valja , želim ti sve najbolje da to uradiš :cao:

ne kažem da je nemoguće nego da se nemože uraditi za zadovoljava neke minimalne kriterijume ::namigivanje::
 
Ma, problem je na imt-u i hidraulika, nemože to bez dodatnog razvodnika, jer nema šanse da s kockicom upravlja tim ph, jer uvjek malo ili diže ili spušta, a prije toga diže zadnje poluge u zrak. Pa bi trebao i..
U biti sve se može, al jednostavnije ti je nabavit autoprikolicu, stavit kuku na priključak, u nju ti stane nešto, a niska je, recimo rasipač,.., ili obična manja dvoosovinka, ili..
 
Nije 539 za tog posla nikako. Bolje prodaj taj svoj 539, mozes za 8000KM uzetii Zetor 6911 na pik.ba, on je i jači i tezi, a potrošnja nije velika. Najvaznije je da je mnogo sigurniji za sume jer je tezi i stabilniji, fergo je opasan u sumi jer se veoma lako propinje,
 
Mislim da prednji most ne bi izdrzao tu egzibiciju sto ti planiras,ali za njega nije problem da napravis hidrauliku,neki bilji majstor moze da ti napravi.Prekopiraj sistem hidraulike daske za sneg i malo je preuredi,to sto ona moze da digne to ja za fergusona i sasvim dovoljno. :ppozdrav:
 
Ja sam je pravio.... samo koliko su delovi koštali... oko 200-300evra...
 
bobanvrb je napisao(la):
imali neko resenje za 533 i 539 sto se prednje hidraulike tice ili je situacija toliko beznadezna ::traktor::
Ima tu vec na temi,pisano je o tome,tj ja sam postavio pitanje za Rakovicu i odustao sam zbog jednog razloga NEMA SERVO UPRAVLJANJE !IMT se lako mota u putu inace u mestu MUKA,zamisli kad mu nakalemis hidrauliku i jos teret na nju :nono: :nono:
Zelim ti srecu i uspeha u tome i ako uspes naravno fotke :cao: :cao:
 
da li zna neko kako bih mogao namotirati prednju hidrauliku sa kardanom na torpedu da tera dvoredni silo kombajn potinger max profi. :cao:
 
Nazad
Vrh