Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
ivan86 je napisao(la):
da li zna neko kako bih mogao namotirati prednju hidrauliku sa kardanom na torpedu da tera dvoredni silo kombajn potinger max profi. :cao:
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 imas ovde sve
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uw1HncH5igs&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IyB3vWU5sVA&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dZK5LmdxgPA&feature=related
[/youtube]

:D
 
Lepo,lepo. :D Samo se pitam kako ce onaj na prvom clipu da zakaci nesto kad mu se ne pomeraju u stranu poteznice :haha: :haha:
 
Ima tema posebno o utovarivacima. Jel imate mozda neki snimak utovarivaca u radu? Mene interesuje posto je u planu montiranje slicnog utovarivaca na 577 ali sa pumpom veceg kapaciteta koja se kaci na kardan posto je postojeca pumpa spoljnog hidraulika slaba za malo brzi rad.

Izvinjavam se za :off_topic:
 
Sutra bi trebalo da uzguram neki stajnjak pa cu postaviti snimak na temu o utovarivacima.A sto se tice brzine u pravu si,jest malo sporiji sa njegovom pumpom ali je uvek operativan nekad moze da ti zasmeta a ti nemozes da ga podignes,posto ti pumpa ostala kod kuce.
 
bobanvrb je napisao(la):
Imamo jednog bosanca koji radi sa konjima po sumi nemoze svuda traktorima a nemam vitlo-cekrk niti bi da ga kupujem jer mi netreba nemam toliko po sumi da radim a hidraulika mi treba zato sto su mi njive daleko od kuce pa stalno moram da se vracam kuci da kacim drugu masinu.Ovako bi mogo da zakacim dve do njive,pa prednju otkacim dok sa zadnjom radim,a ovo za sumu je opcija ako ugradim prednju hidraliku moze da se iskoristi.natovarim malo i pravac kuci da me nevide sumari,a idem gde hocu.Dosad sam tako radio samo sa korpom pozadi,natovarim blizu kubika drva ali se ferdza propinje tesko mu i kad bi natovario malo napred taman bi ga spustilo na zemlju.Tu u jednom mestu imam 2 hektara,nesto sljive travu sejanu,malinjak i njivicu jednu kao basta pa mi treba uvek vise masina zato sto je raznovrstan poso a do kuce mi treba satipo pa mi je to dangubno.Mislim da pravim sam prednju pa me interesuje gde bih mogo da je vezem a da to bude lepo ne nesto nakaradno.Pozdrav :ppozdrav:

Koji bi prikljucak kacio napred? sve sem ciklona, prazne prskalice, mi deluje kao pretesko za njega. Recimo ja napred, na 533, tovarim do 0.3m drva, i to ponekad, i ta konstrukcija mi vise sluzi da nosi testeru.
 
A,da nema neko ideju kako bi mogla da se ugradi prednja hidraulika na IMT 549-DV....da moze da nosi malo jaci raonik za sneg,a i za ravnjanje puta?...
 
ovakav je isti moj...
imgres
 
Ako se ne varam, ja sam urednik pomenute teme od samog njenog nastanka, tako da mislim da sam dovoljno upoznat sa njenim sadržajem.... Ima posebna tema o prednjem utovarivaču koju sam ja lično idvojio iz ove teme pre cirka 2 godine, da se nebi preplitale dve ipak različite oblasti.....
Pročitaj malo bolje taj "prvi" post pa ćeš videti da je ustvari pitanje postavljeno za prednju hidrauliku a ne za prednji utovarivač....
 
To da postoji posebna tema o prednjim utovarivacima nisam znao ali mi je BUBU skrenuo paznju jos pre dva meseca i tamo je nastavljena prica o tome,tako da nisu bili potrebni tvoji prekljucerasnji komentari i citati.A Branko je u prvom postu lepo rekao da ga boli vrat od zadnjeg utovarivaca kada je tovario stajnjak pa me je to valjda zbunilo zato sto sam mislio da on razmislja o masini koja ide napred da nebi vise morao da sedi "zavrnut" u nazad.Ja neznam ni za jednu masinu koja se kaci za prednje poluge i tovari stajnjak.Inace u to vreme sam tek pristupio forumu a forum je ogroman i nije ga moguce prelistati i procitati za par dana pa tako da mi je moglo biti i oprosteno moje neznanje.Citajuci prvi post i narednih nekoliko video sam Ursusa sa prednjom hidraulikom i prednjim utovarivacem i mislio sam da i ja imam nesto da pokazem na tu temu,recimo kako to izgleda na IMT-u.Neznam zasto mi se to sad uzima za zlo?!:sta:
 
Ne uzima ti se za zlo, samo sam ti skrenuo pažnju kao urednik o čemu se ustvari tačno radi.... A možda i nebi bila tolika glupost zadnji utovarivac za stajnjak(vile) okačiti na prednji hidraulik pa raditi sa njim kao sa bagerom....
 
Danas sam kupio prednju hidrauliku od JD , a stavicu je na 539. Ne znam nasta ce to liciti , ali se nadam da cu uspeti. Sutra cu okacim slike od hidraulike koju sam kupio. Radi se o starijem modelu koji ima 1 cilindar na sredini.
 
Nazad
Vrh