Predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane države

Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

A do drugog kruga bi dolazilo samo u slučaju da je ponuda zemljišta veća od potražnje lokalnih RPG pa bi se tada izdavala preostala zemlja koju nisu uzeli lokalni paori i tada bi mogli da licitiraju svi bez obzira odakle su i koliku površinu hoće da uzmu
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Ti bi dva pica aaa..
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

To sve isto kaze i ovaj postojeci zakon ,ali po mom misljenju ima nedostatak u primeni.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Ma neee, nego sam morao da ustanem od kompa pa sam poslao na brzinu a misao ostala nedovršena.... Može i jedno piće ali duplo! :haha: :D
dicki je napisao(la):
Ti bi dva pica aaa..
Post je spojen: [time]1265233879[/time]
_________________________________________________
paorpaor je napisao(la):
To sve isto kaze i ovaj postojeci zakon ,ali po mom misljenju ima nedostatak u primeni.
Kolko ja znam ne kaže baš ovako!
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Ne bas svako slovo,ali uglavnom. Imam ga na kompu i citao sam ga vise stotina puta,vec se izlizao.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Moraću onda malo da ga prelistam detaljnije da vidim što se to neradi tako ako tako piše! Koliko znam kod nas nisu nikog pitali koliko zemlje ti treba u zakup, ili da su rekli da se prijaviš pa ćemo da delimo....
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Ako pise da se nudi zemlja u zakup pri cemu se uz zalog placa u novembru,ako pise da se zemlja nudi bez licitacije svakom registrovanom gazdinstvu [ u smislu 100 ha,se nudi 100 RGZ. pa ko oce- oce, ostatak se deli]... Nije isto. :ppozdrav:
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Taj deo nije isti doslovce,ali su kod nas bili predstavnici lokalne vlasti i rekli da je najbolje da se mi medjusobno dogovorimo,a licitaciju odradimo pro forme.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

paorpaor je napisao(la):
Taj deo nije isti doslovce,ali su kod nas bili predstavnici lokalne vlasti i rekli da je najbolje da se mi medjusobno dogovorimo,a licitaciju odradimo pro forme.

a ko ce da se dogovori kad dodje JErkovic ili slicni njemu pa palamude,prete i slicno ....
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Ma moze se pojaviti i Miskovic licno ne bi mu nista vredelo. Mi smo odradili nas deo posla,posteno se dogovorili,ali je zakon dozvolio da je pojavi izvesni "jukivc" i licitira preko ovde jednog nazovi paora zemlju. Postoje i druge mere teranja nepozeljnih gostiju i one su mnogo drasticnije. Bitno je samo da bude malo sloge i zajednickog interesa. Tu treba da je zakon na strani sitnih paora da po svaku cenu spreci stvaranje prevelikih pojedinaca koji ce da rade 2,3 hiljade ha. Ta zemlja je mogla biti u rukama 100porodica i drzava je mogla dobiti jos 100 pio uplata,a ovako nemaju ni tu jednu.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Dragan18 je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Taj deo nije isti doslovce,ali su kod nas bili predstavnici lokalne vlasti i rekli da je najbolje da se mi medjusobno dogovorimo,a licitaciju odradimo pro forme.

a ko ce da se dogovori kad dodje JErkovic ili slicni njemu pa palamude,prete i slicno ....
Da... onda ispadne malo mnogo drugačije!
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Paorpaor@ Kakav bre dogovor. Sastanu se nekoliko njih u lokalnoj kafani i medjusobno podele ponudjeno uz dogovorenu cenu na licitaciji, a ostali neka puse.Kada je sve isto po tebi,neka se primenjuje ova druga ''ista varijanta'' po kojoj cu ja moci dobiti 5 Ha . Po tvojoj varijanti nisam uspeo. ::samo bes::
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

dicki je napisao(la):
Paorpaor@ Kakav bre dogovor. Sastanu se nekoliko njih u lokalnoj kafani i medjusobno podele ponudjeno uz dogovorenu cenu na licitaciji, a ostali neka puse.Kada je sve isto po tebi,neka se primenjuje ova druga ''ista varijanta'' po kojoj cu ja moci dobiti 5 Ha . Po tvojoj varijanti nisam uspeo. ::samo bes::
Svako ko je hteo da uzme zemlju u zakup,a zivi u tovarisevu,je mogao da dobije svojih 5 ha. Ljudi nisu hteli,verovali ili ne. Da si ti kojim slucajem stanovnik tovariseva danas bi imao 5 ha 100 %.
Sve je bilo javno i nikakvi mocnici nisu donosili presudne odluke. Pre dve godine kad je trebala biti licitacija na dogovoru nas je bilo oko 20,a oveni 10(mislim 6). Da ponovim sve je bilo javno jos samo sto nije isao dobosar.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

E onda si imao ludu sreću! Kod mene će da se pokolju za arendu i ovi seoski paori a ne još da dođe neko sa strane! Ima oko 1800 ha državne zemlje a da je po redovnu cenu trebalo bi 3000 da svima udovoljiš! Nego neki nisu imali da plate arendu odma drugi su se žalili da im neko sa strane nabio cene, a i licitacija je bila u aprilu!
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Nije svuda kao u Tovarisevu.A zakon treba da vazi svuda.Jesi li cuo da se dogadjalo da na vratima stoje dvojica i kad neko hoce unutra na licitaciju kazu: ma puno je covece, nema mesta.[odnosi se na javno nadmetanje].To sto bi ja dobio u Tovarisevu meni i ostalima koji bi eto 5ha, ne znaci nista.Ja zivim ovde,neko onde, pa se ljudi zale, da ne mogu dobiti malu kolicinu kojom se zadovoljavaju.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Zato treba prvo preferirati dogovor u svom mestu. Kod nas se polako kristalizuje situacija sa zemljom i sve vise se pravi granica izmedju onih koji zaista hoce da rade zemlj i onih kojima je to bio,moram reci,bukvalno hobi. Iz mog sela je dosta nih radilo u firmama u Backoj Palanci (Majevica,Nopal,Sintelon...) i uzput obradjivali dedovinu,ali niko nije ozbiljno razmisljao da se bavi poljoprivredom. Dosta je mladih otislo,a i sto je ostalo velika vecina ne vredi bas mnogo. Tuzno ali istinito. Tako da je u mom mestu moguc dogovor oko drzavne zemlje,a isto to su dogovorili i paori u Gajdobri.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Zakon treba da regulise te stvari. Ti se tvrdo drzis svog stava zato sto si dobro prosao, i to je tako ocigledno. Kada bi vecina kao ti bila zadovoljna ,zakon bi bio dobar.A dobar ce biti kada vas nekoliko dobijete nesto manje zemlje kako bi drugi dobili bar nesto.Sto se tice broja masina za obradu zemlje i broja prava na hektar,to je licna stvar o kojoj mozemo razgovarati van ove teme.Ko to sebi za pravo moze dati da kaze: meni pripada vise zato sto ja imam i mogu da uradim vise? Ko ce meni odrediti cime da radim i koliko da radim i uz ciju pomoc.To je licna stvar i sugestija moze postojati kao predlog, ali NE OBAVEZUJUCI.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

dicki je napisao(la):
Zakon treba da regulise te stvari. Ti se tvrdo drzis svog stava zato sto si dobro prosao, i to je tako ocigledno. Kada bi vecina kao ti bila zadovoljna ,zakon bi bio dobar.A dobar ce biti kada vas nekoliko dobijete nesto manje zemlje kako bi drugi dobili bar nesto.Sto se tice broja masina za obradu zemlje i broja prava na hektar,to je licna stvar o kojoj mozemo razgovarati van ove teme.Ko to sebi za pravo moze dati da kaze: meni pripada vise zato sto ja imam i mogu da uradim vise? Ko ce meni odrediti cime da radim i koliko da radim i uz ciju pomoc.To je licna stvar i sugestija moze postojati kao predlog, ali NE OBAVEZUJUCI.

::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: DICKOG ZA MINISTRA :D
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Hvala, hvala, ali odbijam. Jedino mogu da prihvatim ukazivanje na dobro mesto za pecanje.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

dicki je napisao(la):
Zakon treba da regulise te stvari. Ti se tvrdo drzis svog stava zato sto si dobro prosao, i to je tako ocigledno. Kada bi vecina kao ti bila zadovoljna ,zakon bi bio dobar.A dobar ce biti kada vas nekoliko dobijete nesto manje zemlje kako bi drugi dobili bar nesto.Sto se tice broja masina za obradu zemlje i broja prava na hektar,to je licna stvar o kojoj mozemo razgovarati van ove teme.Ko to sebi za pravo moze dati da kaze: meni pripada vise zato sto ja imam i mogu da uradim vise? Ko ce meni odrediti cime da radim i koliko da radim i uz ciju pomoc.To je licna stvar i sugestija moze postojati kao predlog, ali NE OBAVEZUJUCI.
voleo bih da cujem farmer boba misljenje o ovom,jer isto to rade njegovi sogori u n.becejskom ataru.
 
Nazad
Vrh