Prasići,problem

pre svega pozdrav svima-evo kod mene sta mi se desavalo im opet mi se desava samo manje oprasi se jedna krmaca 7,druga 10,treca 9,cetvrta i tako redom 7,8 komada u 10 dana sve je ok ako ima mrtvo rodjeno sta da se radi aliiiiiii posle nekoliko dana samo vidim po neko prase mrsavi, kuti prilazi krmaci na sisu ali ne doji odvaja se od ostalih prasica,gubi boju,mrsavi ispocetka i malo proliva imaju samo toci i cao,tako da od 10 kom samo dvoje ostanu zivi tu je naj vise a kod ostalih 8-4=4,9-2,7-1,8-2 i sad pre neki dan super sve posle 4 dan 9-2.zvao sam veterinare njih cetvoro za misljenje neko kaze da je upitanju hrana pa se nagutaju mleka i samo najveca i najsnaznija odlaze i stradaju,neko kaze virus nemogu da budem pametan pozdrav svima
 
Kako bi ja "oporavio" krmaču u pitanju je Vijetnamska, problem kod svih krmača posle prasenja je isti tj. posle zalučivanja prasadi da ih prasad bukvalno po kilazi prepolove....jedva hodaju koliko su mrsave, znam da treba poboljsati ishranu, ali sama ishrana ne resava problem...hvala Pozdrav :ppozdrav:
 
samo hrana,i ja imam taj problem jer su mi krmace jako udojne,i sve sto pojedu daju na mleko.Daj joj koncetrat sa 16% proteina i kukuruznu prekrupu,minimum 3 kg,i bice OK.
 
Ma kakvi nemoze da kalira.Moje imaju konc po volji uvek,prasad za sebe starter,ali se prepolove dok doje.Ne gube na zivahnosti,ali omrsave bruka.Imam par drugara veterinara,i svi se slazu da su takve-ekstra udojne,i dok imaju prasad daju dosta mleka a one mrsave.I isto tako brzo vrate masu kad odbijem prasad,za nekih mesec dana su opet u fulu.
 
pozdrav svima-ja hranim krmace normalno sta ima kukuruz,jecam.stocno,prekrupa pojim sa hlebom razmucen u vodi i to tako do 15-20dana do prasenja onda samo gebi za prasulje i voda cista tako i posle prasenja 15-20dana dok ne odvojim prasice-normalno 15dan pocinjem da im bacam starter negde na cisto u boksu da onjuse i tako do odvajanja i samo gebiiiiiiiiiiiii do 35kg.Od 28 januara do 25 februara mi se prase 7kom pa cemo videti izmenio sam nacin ishrane kod ove sad sto su mi se oprasile pa cemo videti za ove naredne-sta bude bice.pozzzz
 
Odg: Prasići,problem

Bok ja imam prasina koji imaju veliki trbuh,a su mrsavi i mislim da imaju gliste ko zna sta da dam protiv toga ? pozz :D
 
hehehe milo mi e sto dobiv odgovor na moeto prasanje i vi blagodaram m i sakam da imam sorabotka so vas pozz :D
 
Nazad
Vrh