Prasići,problem

Primetio sam danas da mi prasici stari 2 meseca napadaju jednog samo iz legla(Pojedose mu usi). Do sad mi se to nije desavalo.Na Gebiju su.
 
Pozdrav Nikola.Kupi "Kanistop" (VZ Subotica) i ubaci u hranu.Takođe ne bi bilo loše ako nemaš lance kod njih da okačiš više komada da se zanimaju.Ovog malog jadnička odvoj za svaki slučaj.Možeš da mu naprskaš na uši antibiotski sprej (oko 1000 din) ili da mu mažeš cink-vitaminsku mast (oko 200 din).Ako mu mažeš mast dobro će ga štititi od muva.
 
Znam za Kanistop,ali sam resio problem (bar se nadam) tako sto sam ih premazao masinskim uljem.Nocas je sve bilo ok.Cuo sam za pojavu kanibalizma,ali do sad se nisam sretao sa tim.Mada koliko sam primetio samo jedno grizu,i cini mi se da ga napada najveca zenka,dok ostali nisu,bar dok sam posmatrao.
 
Nikola.KV je napisao(la):
Znam za Kanistop,ali sam resio problem (bar se nadam) tako sto sam ih premazao masinskim uljem.Nocas je sve bilo ok.Cuo sam za pojavu kanibalizma,ali do sad se nisam sretao sa tim.Mada koliko sam primetio samo jedno grizu,i cini mi se da ga napada najveca zenka,dok ostali nisu,bar dok sam posmatrao.
Njoj seci zube
 
vet zavod subotica to su ti lekovi da staviš uz jutarnju kafu da ti jednino apetit popravi za drugo nisu ::lose::
 
Imam prasad starosti nekih 48 dana . Do zalucenja sve je islo ok. Prihvatili koncetrat(Gebi premium) i napredovali odlicno .Onda sam ja napravio jednu turu uz gebijev Super od 40% dodao kukuruz koji izgleda da nije dobar. Ma sto posto nije valjao i onda izazvao proliv kod njih. onda sam i to nekako resio,vratio ih na cist koncetrat i ponovo jedu ali neverovatno slabo napreduju.Ma tuga. Uz to nekao mi se cini da dosta uzimaju vodu sa pojilice i dosta mokre. Kako da ih sto pre povratim. Imaju apetit ali slabo napreduju.Pozzzzzzzzz
 
pozdrav jugo probaj da imas das nesto protiv parazita ako nisi davao,ali ako su imali proljev treba im 15dana da docu sebi
 
Konkretno protiv parazita nisam. Proliv sam zaustavio strptomicinom ,vrlo efikasno. Ma zajebo sam ih kukuruzom,sumnjao sam da nije bas kvalitetan pa sam pri pripremi koncetrata ubacio i Minazel,cak i malo vise od uobicajene doze.Ali nije pomoglo. Na kraju ispade VECA DARA NEGO MASLO. Jbg. Ma bili su kao lopte ,sijali se kao izglancani. A sada je tuga ,da ih covek ne pogleda. Cak se i izdvojilo leglo ,neujednacenost medju njima je sve veca i lako uocljiva. No.jedu ,vratio im se apetit .Malo mai je cudno zbog povecanog unosenja vode? Znam da je nesnosna vrucina a i jedu cist gebijev koncentrat. valjda je to normalno ili ne ?
 
mozda nije do kukuruza nego do koncetrata.moguce da je bilo viska soli.treba im malo vremena da se oporave.staro je pravilo da se hrana bez velike nuzde nemenja.
 
Drži se S'Juga, desilo im se to što se desilo, došlo je do promene strukture crevnih resica i sada slabije usvajaju vodu i svarene hranljive materije, zato su takvi simptomi. Ako možeš ograniči im vodu, na neku normalnu meru, daji kvaliteta koncentrat i u vodu im dodaj kompleks B vitamina, vratiće se sami, samo polako. Imao sam pre dve godine sličan problem, mlad inženjer pa takva muka, nisam mogao da ih gledam. Prvi put nisam hteo da primenim znanje koje sam naučio nego mudrovao i umalo zeznuo stvar. Posle se povratili i sa 6 meseci i 4 dana prosek bio 135 kg,. Samo je bitno da proliv ne potraje i da ne uništi u potpunosti sluzokožu creva. Sa injekcijom od parazita sačekaj bar 7 dana od pojave zadnjeg proliva, jer samo hvatanje i špricanje jesu stres za životinju i mogu dovesti do ponovne pojave proliva, mada i sami preparati protiv parazita deluju malo laksativno.
 
casper je napisao(la):
vet zavod subotica to su ti lekovi da staviš uz jutarnju kafu da ti jednino apetit popravi za drugo nisu ::lose::
ha ha ha u potpunosti se slažem sa tobom :D
Post je spojen: [time]недеља, 03. октобар 2010. 13:33:07 CDT[/time]
_________________________________________________
S`JUGA je napisao(la):
Konkretno protiv parazita nisam. Proliv sam zaustavio strptomicinom ,vrlo efikasno. Ma zaj...o sam ih kukuruzom,sumnjao sam da nije bas kvalitetan pa sam pri pripremi koncetrata ubacio i Minazel,cak i malo vise od uobicajene doze.Ali nije pomoglo. Na kraju ispade VECA DARA NEGO MASLO. Jbg. Ma bili su kao lopte ,sijali se kao izglancani. A sada je tuga ,da ih covek ne pogleda. Cak se i izdvojilo leglo ,neujednacenost medju njima je sve veca i lako uocljiva. No.jedu ,vratio im se apetit .Malo mai je cudno zbog povecanog unosenja vode? Znam da je nesnosna vrucina a i jedu cist gebijev koncentrat. valjda je to normalno ili ne ?
bacaj taj gebi iz iskustva ti govirim.kada su prasad mala ne možeš ih podići sa jeftinom hranom a da nemaš problema.ja ti preporučujem biofaktorov ROP 10.NENADMAŠAN JE U FAZI ŽALUČENJA I NAKON TOGA.garantujem da proliva neće biti neverovatno ali veruj mi ja sam probao sve .ovo je bolje i od šaumana.jer nema ni pojave edemske bolesti.Od gebijevih granula prasad slabo napreduju mnogo piju vode i zato dobijaju proliv.zatim ti koristiš antibiotike i uništiš kompletnu crevnu floru kojoj je potrebno i do dve nedelje pa i više da se oporavi.Minazel ja nužno zlo jer on vezuje slobodne radikale u organizmu ali isto tako i vitamine i minerale.koliko je dobar toliko je i loš.koristi ga samo kada su žitarice buđave.to je zeolit dakle obična zemlja da ne kažem glina znam i gde je iskopavaju na jugu srbije i nama prodaju.poslušaj savete i od prof.dok.seljaka korisni su.Što se tiče sredstava protiv crevnih parazit koristi ivermektin ali isključivo stranog proizvođača.1ml. na 33 kg.telesne mase pod kožu.idealno bi bilo ponoviti aplikaciju nakon dve nedelje.bilo bi najbolje sa nekim drugim preparatom zbog rezistencije,ali ako ne dobar je i isti.tako sam barem ja čuo na predavanjima doktora koji su svoje iskustvo stekli radeći na farmama u Americi.pa to iskustvo primenjujem i na svojoj farmi.
 
imam neki problem,ako se to uopste zove problem,svih 7 prasad su u odlicnom stanju,lepo napreduju,igraju se,raspolozeni su....
e sad svima su repovi kao do pola odseceni i suse se,a mi ih nismo sekli,prijatelj tvrdi da je to krmaca njih ocepila...pa bas sve,ako je to?
 
Imam trenutno tri legla prasadi starih 2 nedelje, primetio sam da pojedini prasici hramlju. prvo sam mislio da ih je krmaca "nacepila" ali sam primetio da su im zglobovi nateceni. kod nekih su upitanju zadnje a ima i nekih sa nateklim prednjim nogama. Da li neko moze da mi objasni o cemu se radi?? hvala unapred
 
Nazad
Vrh