Prasići,problem

Ako je stolica zute boje kao limun,i ako je retka skoro vodenasta to je vec problem i tad treba leciti a ako je relativno cvrsto ja ne lecim jer takav vid proliva skoro sva prasad dobiju dok su pod krmacom.
Pocinju pomalo da konzumiraju hranu od majke a ne mogu da prevare jer im probavni sistem jos nije da kazem usavrsen.

Zato neka prasad seru tako sa nedelju a neka sa 2 pa i do 3 nedelje sve zavisi od kakvoce mleka i koliko ih zadovoljava.
Post je spojen: [time]субота, 17. јул 2010. 02:43:08 MST[/time]
_________________________________________________
Ristin je napisao(la):
da i ja iznesem u ovoj temi svoj problem.imam prasice stare 16 dana,primetio sam unazad 2-3 dana da su poceli da kaslju,nije to neki napastan kasalj ali u toku dana kad ih cesce obilazim recimo 3-4 puta na dan primetim da kaslju.sta mi je ciniti?neprimecujem da im je zasada nesto naskodilo,bas-bas dobro izgledaju i napreduju ali preventive radi

Moze biti 1001 stvar ako dobro napreduju ne slabe,mozda i nemaju problem,temperatura u objektu,slama nova-ako dajes,ovo vreme mi jedva prezivljavamo a ne zivotinje ,mislim da ce tvoja prasad prestati da kaslju ...

Ako pocnu da slabe da primetis,mozes im dati ,Enrocin,ili Pestrep obavezno sa produzenim dejstvom.. Traje 3 dana i od 1 aplicirane doze u 90 % slucajeva prestaje kasalj naravno ako je na vreme. A enrocin nema sa produzenim dejstvom. I terapija traje od 3-5 dana
Post je spojen: [time]субота, 17. јул 2010. 11:45:08 MST[/time]
_________________________________________________
Nikola.KV je napisao(la):
Uzeo sam da ocistim krmacu od parazita,kupio sam je pre mesec dana i covek mi je rekao da je ociscena,mada sad sumnjam.Imam kaodiar pa cu njega sutra.

Ja obicno dajem Ivermektin:ppozdrav:
 
Kaodijar se daje u usta prasadima protiv proliva a ivermektin deluje na ekto i endo-parazite (injekcija) tako da nema veze sta je jeftinija varijanta nego sta se zeli postici tim lekovima.
 
Neotil je zavrsio posao,3 dana po kubik i gotovo.Kaze mi vet da je to antibiotik sirokog spektra,resava i proliv,i kasalj,a i cena je prihvatljiva-700 dindzi 200ml.
 
Izvinite na gresci,pomesao sam.... :sjasi: Sad sam i ja video sta sam napisao,jbg... Hteo sam sve odjednom reci e ne moze..


Setih se usput,drugar mi leci prasad od proliva sa Kaodijarom, i nema rezultate, a iskuplji je od ostalih,recimo taj proliv ako je jak ja takodje resavam sa Neotilom. Mislim da sam negde pomenuo vec
 
Pozdrav svima. Ovo pitanje je moglo ici i u temi"prasenje krmaca" ,ali bese mu sad. Tako se kod nas kaze. ::namigivanje::. Ovako. Koji bi starter ili pred-starter preporucili za prvo hranjenje prasadi,starosti nekih 14 dana. Da ne pravimo sad tu neku reklamu poroizvodjacima ,vec da to bude ispisano iskustvima iz svinjaca. Onako iz prakse. Kako i koji vam se najbolje pokazao i kako ste ga davali prasicima.Suv ili navlazen. Hvala. :ppozdrav:
 
slicne simptome sam imao na moim prasicima prosle godine nista nije pomagalo nosio sam izmet na analizu , uginulo prase , i na kraju je uzrok ovom prolivu oker boje konzistencije majoneza koji se javljao 10-14dan a ponekad i ranije je KOKCIDOZA lece je sledece 1g Bikoksa na 1l vode i to funkcionise vec godinu dana kao svih mojih poznanika
 
prekljuce sam primetio na jednom prasetu, na stomaku otok-crvenilo velicine oko 2cm, juce sam primetio na jos dva praseta na dva tri mesta takodje crveno oko 2-3cm a na sredini rana. Pozvao sam odmah veterinara, kaze da je alergija tj. gljivicno oboljenje zbog hrane, a kupujem gotovu smesu, takodje je rekao da im 48 sati ne dajem da jedu i da im dam malo minazela a posle toga ce se povuci.
 
Nisam vakcinisao, veterinar je rekao da ih stavim na gladovanje 48 sati i da im dajem minazel, jutros sam gledao malo se povuklo ali na nekima tek izbijaju rane
 
Ako su veseli i hoce da jedu, krastice im izbijaju kao posledica neke viroze koja je
u prolazu,
ali ako su neveseli i kunjaju, ne idu na hranilicu..ja se
na bih igrao, prvo sumnjam na crveni vetar.
Ako imaju povisenu temperaturu pravo po veterinara
 
sabi je napisao(la):
Nisam vakcinisao, veterinar je rekao da ih stavim na gladovanje 48 sati i da im dajem minazel, jutros sam gledao malo se povuklo ali na nekima tek izbijaju rane

Uz duzno postovanje prema strucnjacima, nekad znaju samo da kazu po nesto, eto samo da bi rekli, tako da preporucujem svakom i da uporedo misljenja veterinara i sami razmisle, ili jos traze misljenje kolega iz oblasti svinjarstva, a naravno svoje misljenje da smatraju i primene...
 
Nazad
Vrh