Prasići,problem

Prasici 12 sati stari imaju zuti proliv, sta raditi? Krmaca je trece prasenje 116 dan oprasila 15, 13 zivi "za sada"
 
Prasici 12 sati stari imaju zuti proliv, sta raditi? Krmaca je trece prasenje 116 dan oprasila 15, 13 zivi "za sada"
Jel jedva primetis da imaju proliv vise vuc na vodenasto? Ja pre prvog pustanja prasica da sisaju zalivam po 0,5ml gentamicina i resava mi problem. Imao sam velike probleme sa prolivom jedno leglo mi otislo u roku 24h.
 
Jel jedva primetis da imaju proliv vise vuc na vodenasto? Ja pre prvog pustanja prasica da sisaju zalivam po 0,5ml gentamicina i resava mi problem. Imao sam velike probleme sa prolivom jedno leglo mi otislo u roku 24h.
misslim da je sigurnije dati im po 0,5 ml nego zalivati pitanje hoće li progutati ako ne proguta i ne primetiš odoše::lose::
 
Каодиар није лоше решење.Даје се по рођењу сваком прасету по 1мл у уста превентивно а ако је настао проблем може се поновит 3 дана заредом по 1 мл.Ја сам крмачама 100 дан супрасности давао 5мл Глетвакса а од прошле године сам почео уместо каодиара да користим Бајеров Бајкокс(5000 дин бочица за 250 прасица) и презадовољан сам што се тиче резултата.
 
Каодиар није лоше решење.Даје се по рођењу сваком прасету по 1мл у уста превентивно а ако је настао проблем може се поновит 3 дана заредом по 1 мл.Ја сам крмачама 100 дан супрасности давао 5мл Глетвакса а од прошле године сам почео уместо каодиара да користим Бајеров Бајкокс(5000 дин бочица за 250 прасица) и презадовољан сам што се тиче резултата.
Kod mene je problem resavao kaodijar i enrodijan dok sam imao manje krmaca. Kada sam poveco broj kao da su postali imuni na te lekove. Jeste da bajkoks resava probleme nema sta ali je cena 5000. Kazem kod mene resava gentamicin taj problem,a kosta 750 ili 800 din. Krmace treba vakcinisati 75 dan i revakcinisati 100 dan sa gletvaksom.
 
Hvala svima na iscrpnim odgovorima bio veterinar, krmaci 13ml enrocin 3 dana prasicima po 0.2ml(jednom), i Kaodiar po 1ml u usta tri dana. Jos jedna zanimljivost proba dali ima mleka ono nista, posle minut ona legla da doji on skloni prase i proba ono mlaz, kad su zavrsoli sisanje posle 30-tak sekundi pola njih zuti mlaz ali na dupetu prasica.
 
Postoji jos jedna dobra zamena za Baycox, zove se Cevazuril, i pokazao se jako dobro.
Ako se radi vakcina protiv E.Coli (Klostrikol, Kolisuin, Gletvax), uglavnom je sasvim dovoljna peroralna aplikacija Gentamicina cim se proliv javi u prvih par dana, slobodno moze da se daje 1 ml po prasetu.
 
Postoji jos jedna dobra zamena za Baycox, zove se Cevazuril, i pokazao se jako dobro.
Ako se radi vakcina protiv E.Coli (Klostrikol, Kolisuin, Gletvax), uglavnom je sasvim dovoljna peroralna aplikacija Gentamicina cim se proliv javi u prvih par dana, slobodno moze da se daje 1 ml po prasetu.

Znas li cenu.
 
Malo vam je poskup taj bajkoks,al je stvarno dobar,tj nije ni skup koliko je dobar.
5000 дин за 250 прасица није то пуно 20 дин по прасету али стварно нема проблема са проливом једини недостатак му је каренца од 77 дана а даје се трећи дан по прашењу па ме то мало ограничава са продајом прасица за печењаре.Ако се неварам у ветеринарској апотеци у Руми је био око 10000 дин.
 
I ja u zadnje vreme imam problema sa zutim prolivom kod prasadi starih oko nedelju dana ,dolazio je veterinar rekao je da je u pitanju Escherichia coli i da bih trebao da dezinfikujem objekat sa kausticnom sodom i sve da operem .
 
Kod jedne krmace redovno eserihija ima jak napad i prasici zut proliv dobiju vec u prvu nedelju i do odbica je borba. Sada u sesti dan dam po preporuci veter. neosulf injekciono pola kubika, pola u usta i 0.2 ml tilovet-jednokratno. Malo kao bolje, ali nista. Posle 3 dana kaodiar po 1.5 ml plus tilovet i tako 4 dana. Efekat nikakav, nema bolje i ja neznam sta vise da dajem i tako dignem ruke. Kako prolaze dani njima sve tvrdja stolica, tako da me izgleda Bog pogledao:osmeh:. Pratim i Videcemo do kraja.
Pitam se, posto vec pocinju da jedu. a nemam trenutno uslova da ih zasebno dohranjujem( pa jedu krmacinu hranu), da li da krmaci dajem starter, tako da oni dobiju odgovarajucu hranu pored nje.
 
Nazad
Vrh