Prasići,problem

E sad kad ima aktivnih članova sa malo većim znanjem, imao bih pitanje.
Da li postoji preventiva protiv cirkovirusa i koliko košta?
Pitam iz razloga što mi je nevoljno veterinar rekao da je boca oko 4000din, mora se odmah upotrebiti i ide na 30-40 prasadi. Delovalo je kao da nije zainteresovan za tako nešto.
Glavni razlog je što sam 3 tovljenika od po 80kg bukvalno ubio i bacio jer ih više nisam mogao gledati kao se muče i kako ih rešetaju igle.
 
ima mi koristimo PCV Fostera ili porcystem rce



nazimicama se daje 80 i 100 dan suprasnosti a krmačama samo 100
 
U slučaju kada je titar maternalnih antitela protiv virusa PCV2 niskog do srednjeg nivoa, primenjuje se jednokratna aplikacija vakcine (2 mL) u uzrastu od 3 nedelje.
Kada se očekuje da su prisutni viši nivoi maternalnih antitela protiv PCV2 , preporučuje se sledeća šema: prva doza vakcine od 2 mL u uzrastu od 3-5 dana, a druga doza vakcine od 2 mL 2-3 nedelje kasnije. Ne primenjivati vakcinu tokom graviditeta i laktacije.
 
Mi prasad cijepimo samo nakon zalučenja, oko 25 dana starosti i različita su sredstva za njih i za krmače (gravidne) i daju se po 2 ml svima, tako da se može davati i za vrijeme gravidnosti (u evropi sam našao ovo sredstvo koje je i za krmače i za prasad Ingelvac CircoFLEX ) mi koristimo dva različita jer je velika razlika u cijeni (tako mi je šef rekao) pa se prasadi daje ovo koje je samo za prasad i jeftinije od ovog koje je i za krmače . Sutra tj. danas po evropskom vremenu me baš čeka jedna vakcinacija cca 65 krmača i 48 nazimica. U ovom postu http://poljoinfo.com/showthread.php?1103-Priplodni-materijal&p=1110033&viewfull=1#post1110033 su na zadnjoj slici nazimice koje sam vakcinirao i zbog toga su onako označene jer njih ima u istom boksu različite gravidnosti, dok su krmače u jednom boksu sve unutar četiri dana razlike pa se vakciniraju sve odjednom.
 
Poslednja izmena od urednika:
U zadnjem leglu sam imao dva komada koja su se tresla od samog prasenja. Ali jednako su napredovali kao i ostali. Tako da ako nema proljeva uz taj tremor, onda nema brige.
 
Da li neko ima proveren "lek" za grizu repova? U uzrastu od 20-30kg se javlja kanibalizam. Od 8 istih svinjaca samo u dva postoji taj problem. Jedu svi istu hranu 3.5% pan grover. Objekat nije prenaseljen. Probao sam da dajem kanistop i da prskam sprejom koji ima gorcinu rane. Nista ne pomaze. Sta raditi?
 
Hranim prasice sa Patentovim premiksom i dodajem zakiseljivac.Imaju oko 15kg.Na 11 prasica dajem 9kg hrane u tri obroka.kada im povecam kolicinu hrane za 2kg dobiju proliv.Inace su stari 8 nedelje.Kako da resim taj problem i sta da dodajem u hranu?
 
Poslednja izmena:
Drziih na odredjenoj kolicini hrane mada sa 15kg ne bi trebalo proliva da bude . ako je redje govno nema problema ali ako je voda ??? problem
Nije vodenasto,redje je.Problem je u tome sto sa osam nedelja imaju samo 15kg.Nisam im davao vece kolicine hrane,jer dobiju proliv.Tako da sam ih hranio polako,a zbog toga nisu mogli bolje da napreduju.
Sa toliko nedelja bi trebali da imaju bar 25 kg.


Послато са 6016X уз помоћ Тапатока
 
Hranim prasice sa Patentovim premiksom i dodajem zakiseljivac.Imaju oko 15kg.Na 11 prasica dajem 9kg hrane u tri obroka.kada im povecam kolicinu hrane za 2kg dobiju proliv.Inace su stari 8 nedelje.Kako da resim taj problem i sta da dodajem u hranu?

Dnevna potreba za hranom u tom uzrastu prasadi je 500-700gr. Moguce resenje problema je da im hranu dajes na volju.
 
Zoki proprati desavanja izmedju njih . Uglavnom ima jedno ili dvoje najcesce zenska praseta koji uzrokuju problem . Njih na razanj bez razmisljanja jer skoro nista coveka ne moze tako iznervirati kao takvo svince .
 
ad3e ili b12 sto bolje za prascice?
danas su treci dan. koliko vitamina da dam po prasetu?
mogu u jednu stranu vrata dati vitamine u drugu stranu gvozde?

danas im je 3 dan i gvozde cu im dati 2 ccm.
 
To su dva različita preparata, ja AD3En ne dajem više, retko se javlja problem sa avitaminozom i rahitisom kod prasadi ako su krmače korektno hranjene..A B12 bi trebalo da je već u preparatu sa gvožđem jer bez njega je metabolizam gvožđa otežan, skoro onemogućen pa davati takve preprate i nema svrhe... Ako daješ AD3E nemoj više od 1ml po prasetu a gvožđe sacčekaj do 4.dana...
 
Imam problem sa prasicima,teski su oko 18-20 kg stari oko 2,5 meseca hranim ih sa groverom patent-co,cim prejedu odmah dobiju proliv,sta moze biti uzrok? Da napomenem to mi se stalno desava i sa drugim proizvodjacima hrane,ovi su samo jeli patent-co nisam im menjao hranu!
 
prasici od 15 kila ,najbolje da imaju stalno smjese pred sobom i onda nece dolazit do prejedanja.Patent premikse koristim i nisam imo problema,
 
Nazad
Vrh