Prasići,problem

Ajaoj muka me sustigla na sve strane sad u jednom leglu mi se pojavio kanibalizam dva tri jure ostale i nacinju im repove deru se jadni nesmeju da stanu ni da jedu ovi ih drpaju .
Bio veterinar kaze da kupim neki anti kanibal da dajem sedam dana da ce prestati .
Probaj da im promenis hranu,ta jabukina mi deluje jako sumnjiva(po tvojim problemima) ja koristim patent co i to krenem sa pred starterom dok su jos na sisi i u zalucnju,njega treba da pojedu oko 1kg po komadu onda prelazim(postepeno 2 dana) na profi start to je potpuna starter smesa u granulama dajem nekoliko dana tj dok se ne priviknu samostalno da jedu to je vec oko 4-5 dana od odbica i tu im vec dajem indy 4 to je premix u koji dodajem komponente po receptu sa ambalaze(sojina sacma 26%,jecam 20%, mekonje 5%,premix 4% i ostatak kukuruz mislim da je 45%) i sa tim idem do nekih 15-18kg ishrana po volji mada kad je redja stolica u pocetku znam malo i smanjiti hranu a tada im dajem u vodu streptomicin, ovako radim zadnjih nekoliko tura i nemam problema,sa 2 meseca imaju oko 25 kg prosek
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Probaj da im promenis hranu,ta jabukina mi deluje jako sumnjiva(po tvojim problemima) ja koristim patent co i to krenem sa pred starterom dok su jos na sisi i u zalucnju,njega treba da pojedu oko 1kg po komadu onda prelazim(postepeno 2 dana) na profi start to je potpuna starter smesa u granulama dajem nekoliko dana tj dok se ne priviknu samostalno da jedu to je vec oko 4-5 dana od odbica i tu im vec dajem indy 4 to je premix u koji dodajem komponente po receptu sa ambalaze(sojina sacma 26%,jecam 20%, mekonje 5%,premix 4% i ostatak kukuruz mislim da je 45%) i sa tim idem do nekih 15-18kg ishrana po volji mada kad je redja stolica u pocetku znam malo i smanjiti hranu a tada im dajem u vodu streptomicin, ovako radim zadnjih nekoliko tura i nemam problema,sa 2 meseca imaju oko 25 kg prosek

Reci mi koji prestarter koristis, a ciji je taj profi start, jel to sve pravi patenc co? Ja koristim indy 4% i zadovoljan sam, ali ja stavljam 20% sojine secme, hteo sam da povecam, ali sam se plasio proliva, pa nisam pokusavao da povecam.
 
koristim sve patentovo i pred starter i taj profi start(to je valjda nesto novo). to sa manje soje je sigurnije zbog proliva jedino ce malo slabije napredovati ali kad pocnu normalno i puno jesti vise nema problema sa prolivom. ja u indy 4 stavljam jos i zakiseljivac ima isto patent neku mesavinu od 6 kiselina

- - - - - - - - - -

i ne koristim onaj beby start(mislim da ga vise i nema) niti indy 10 stim sam imao dosta problema, indy 4 je zakon a nije ni skup
 
Rekreativac, koliko kosta taj zakiseljivac, ja sam kupovao onaj minazel plus od 1kg 220din. Ja mozda gresim ali ja im od 10-og dana sastavim indy 4 i navikavam ih na njega i njaga jedu do kraja, a hteo bih da probam neki starter, pa me zanimaju tvoja iskustva. A jel prelazis sa indy 4 na gorover i kad? Ja sam jednom probao taj pan grover koji ide posle 15kg i tako su ga lose jeli da sam se brzo vratio na indy. Grover ide na 100kg hrane i mnogo slabiju aromu ima, kad sastavljam indy lepo mirise ja bih ga probao. :osmeh:
 
Ja koristim recepturu koju je član gruja već jednom spomenuo. Mešam 30% sojine pogače od indi 10 pa nastavljam sve preko startera pa na kraju i u grover idem sa istim procentom. Tov idem prvu fazu sa 25% sojine pogače a drugu fazu idem sa 20% pogače. Rezultati odlični!
Ranije sam se zezao sa zakišeljivačima namenjenim za stočarstvo a sada najpouzdaniji i najbolji prirodini zakišeljivač organskog porekla a to je e330 (limunska kiselina) limuntus. Pojačivač apetita i zakišeljivač i zdrav dodatak. Ili u vodu ili u hranu i mirna Bačka.
 
Ili umešam u 50kg hrane negde oko 3-4 kesice od 15gr i to kad pojedu onda više ne stavljam ili umešam istu količinu u 50l vode pa pijuckaju limunadu :ppozdrav:. Kesica košta od 15gr oko 25-30din. Izadje me tretman 120din.
 
Rekreativac, koliko kosta taj zakiseljivac, ja sam kupovao onaj minazel plus od 1kg 220din. Ja mozda gresim ali ja im od 10-og dana sastavim indy 4 i navikavam ih na njega i njaga jedu do kraja, a hteo bih da probam neki starter, pa me zanimaju tvoja iskustva. A jel prelazis sa indy 4 na gorover i kad? Ja sam jednom probao taj pan grover koji ide posle 15kg i tako su ga lose jeli da sam se brzo vratio na indy. Grover ide na 100kg hrane i mnogo slabiju aromu ima, kad sastavljam indy lepo mirise ja bih ga probao. :osmeh:
zakiseljivac je oko 800 din(ide 1,5kg na tonu hrane) i to je nesto sasvim drugo od minazela,minazel se dodaje da kupi toksine koji postoje u zitaricama losijeg kvaliteta. sto se tice indy4 ne gresis mnogo sto ga koristis od 10-tog dana on je starter znaci tu si jedino izbacio pred starter, ja indi koristim kako kad nekad mi dostignu i preko 20kg kad predjem na grover odnosno sve mi zavisi za kad mi trebaju prasici da stignu
 
Dobili proliv prasici pod krmacom sa cetiri nedelje.Cime ih leciti?

emanuilforum.serbianforum.info
 
Ako je jos i voden, smesta spricanje, krmaci neosulfoks u hranu i smanji malo kolicinu. Ako oni vec jedu i njima u hranu neosulfoks, a moze i kaodiar S u usta. Ja injekciono tilovet koristim, a ti ako nemas nista kod sebe, zovi veterinara.
 
Obavezno smanji hranu krmaci, a po mogucstvu i manje vode jedan dan jer moje iskustvo je da kada konzumira manje vode smanjuje i mleko. Meni se desavalo ulsed preobilne i jake hrane da se i mleko kvari u vimenu pa prasici od toga dobiju proliv. Obavezno ih spricaj, sada nema nazad. Da se nadovezem na gore pomenute startere premikse, i ja sam probao sve i svasta indy 4% nije los lep je prirast, ali su mi od njega prasici nekako uvek tanki nije izrazen but ledja to mi smeta kod njega, i uopste kod patenta i indy tov 3% ista stvar. Ja prasice hranim na sledeci nacin: ovo mi se pokazalo kao najbolja varijanta sa najmanje problema a ujedno i najjeftinije svakom dam da pojede po 10kg gebi startpremium mlecni, nema proliva i slicno, tada naguraju na nekih 12kg, posle toga napravim po 20kg svakom nutriplus 4% sa 20% sojine sacme i izguram na preko 20kg zive vage. I dobijem prasice ekstra, lepe siroke s dupetom ko u mlade devojke::namigivanje::
 
Ako je jos i voden, smesta spricanje, krmaci neosulfoks u hranu i smanji malo kolicinu. Ako oni vec jedu i njima u hranu neosulfoks, a moze i kaodiar S u usta. Ja injekciono tilovet koristim, a ti ako nemas nista kod sebe, zovi veterinara.
Izgleda da je kolicina hrane u pitanju.Povecao sam joj obroke i posle par dana su dobili proliv.Krmaca je odlicna,ali je prasici isisaju jako,ovaj put dobro jede i nije toliko mrsava kao do sada.Smanjicu hranu i dati neosulfoks.

emanuilforum.serbianforum.info
 
Poslednja izmena:
Ja ne dajem nista, naucim ih da jedu dok jos sisaju. Kada zalucim smanjim malo prvih nedelju dana hranu-ne forsiram. Posle toga do nekih 20kg hranim obrocno 3 puta, ne koristim hranilice do nekih 20kg. Hranim koncentratom s nekih 24% sojine sacme i da kucnem za sada ok. A ako mislis na vece prasce kupljene za tov a sumnjas da su hranjeni malo slabijom smesom postepeno im povecavaj hranu prvih deset dana, veruj da nista neces izgubiti, ipak im treba privikavanje na jacu hranu. Mozda neko od kolega koristi neko sredstvo, cuo sam da patent co pravi neki prasak, proveri na njihovom sajtu da li ima...ja nemam sada vremena da citam ceo njihov sajt, svinje me zovu:osmeh:
 
Stavljam 20% soje i patentov zakiseljivac, obročim im hranu i opet imam problem sa edemom kada dodju do 20-22 kg
 
Nazad
Vrh