Prasići,problem

Koja je cena gletvax-a? Da li imaju manja pakovanja?
 
Kod mene vec godinama daju dobre rezultate Neosulfox ili Triguard pomesani u hranu i vodu.
Imaju u sebi tri aktivne supstance (sulfamidin ,neomicin -sulfat i otc.).
U hranu mesam 0.5%, a u vodu 0.3% To je preventivna doza i tako dajem 3 nedelje posle zalucenja.
 
Lekovi nikad nisu skupi ako si efikasni. Skupo mi je da krmaca jede starter.

Ni jedno ni drugo mi nije skupo, samo da ih sacuvam do odbica, posle je lakse.

- - - - - - - - - -

@zokib..Kako je neni receno oko 6000 je boca od 100ml. I meni bi odgovaralo ovo pakovanje od 50ml koje spominje Goran DT
Videcemo sta ima u ponudi.
 
Prasići 14 dana samo odlaze,počnu se tresti neće da sisaju,hladni su i kmeče nekako čudno,počnu se plazati (ne mogu da hodaju) i ujutro gotovo.Veterinar probao sa antibioticima raznim i ništa ne pomaže.Samo odlaze jedno po jedno (17 kom od tri različite krmače).Jel se nekom desilo nešto slično čime lečiti?
 
To najvaznije si izostavio ,zovi ponovo veterinara terapija prasadi enrofloxacinom 2-3 dana i obavezno antibiotik i krmacama.
 
To najvaznije si izostavio ,zovi ponovo veterinara terapija prasadi enrofloxacinom 2-3 dana i obavezno antibiotik i krmacama.
Krmača svaka dobila enrocin nakon prasenja kod jedne su drugi dan poceli slabiti i redak proliv.kod druge dve to nije retka stolica nego tvrda i svetlo zuta i od normalnog do avitalnog prazeta prods sat.pocne se tresti i hladno je davao sam cak i njima enrocin i nista ne reaguje.
 
Hvala draganpopo
(Postovanje, iskreeno nemam prestavu sta bi se moglo desavati, ali mi simtomi mogli ukazivati na upalu mozdani ovojnica(meningitis)Od bakterijskih bolesti što ih u svinja uzrokuju bakterije roda Streptococcus, posljednjih godina sve se veća pozornost posvećuje infekcijama uzrokovanim bakterijom S. suis. Bolesna prasad zauzima neprirodan stav, što upućuje na to da su infekcijom zahvaćene moždane ovojnice i da postoje oštećenja središnjeg živčanog sustava. U vrlo ranim stadijima meningitisa, prasad leži na trbuhu ili boku, nakostriješene dlake i drhti. Nekoliko sati nakon pojave prvih znakova bolesti, oni postaju izraženiji; bolesne životinje više ne mogu samostalno stajati na nogama, nego leže postrance i “veslaju” nogama. Uz opću nekoordiranost pokreta tijela, uočljivi su opistotonus, konvulzije i nistagmus. Oko lijecenja tesko da se sta moze Lijecenje tesko sta moze pomoci posto je bolest previse brza. Posavjetuj se jos sa nekim dr. vet, ali ubijedjen sam da je to. Pozzz)
 
Prije bi bilo što ovdje u Kanadi zovu "shaker pigs" tj. tresuća prasad (urođeni tremor) prvi puta sam se susreo s tom bolesti ovdje na farmi. Na to upućuje što imaju i žuti proljev kojega je uzročnik circo (rota) virus a isti slučaj je i ovdje tj. tremor i proljev dolaze zajedno ali ne i obrnuto tj. mogu imati žuti proljev bez trešnje . Ako je to u pitanju onda nažalost specifično (i djelotvorno) liječenje ne postoji jer se nezna pravi uzrok tome a kao mogući se navode circo (rota) virus soj 1 i 2 , klasična svinjska kuga, bolest aujeszkoga ili japanski encephalomyelitis virus (neki od njih). I što je najgore smrtnost je oko 90%.
 
Nazad
Vrh