Prasići,problem

Pa jel mora da bude bas alfamec ,ima i drugih preparata na bazi ivermektina......
Милане вероватно да не мора,али ветеринар на фарми од 800 крмача ми је рекао да они тај користе,тј најбоље и најквалитетније одради посао...па би њега послушао.
 
@ Ranbobas
Pa imamo sam i kod prasadi na sisi isti problem kao ti samo sam mislio da nema potrebe da ponavljam sto si ti napisao. A i kod poljucenih je bilo havarije. Da zlo bude vece ja posumnjao da premix ne valja pa sam menjao premixe i na kraju opet vratim na patentove jer je problem bila soja. Za neverovati, sad dajem punu dozu soje cak i malo vise i nema problema. Sem te eserihije sto sam zakacio, ali resicemo i to.

Koji proizvodjac soje je u pitanju? Kakva su vam iskustva sa Cmaninom sojom "moravac"? Kod nas je ona najjeftinija, pa me zanimaju iskustva?
 
Postovani forumasi,

Imam jedno pitanje u vezi prasica,uzeo sam prasice iz Backe stigli su mi 1 okt,pa nakon mesec dana par komada su poceli da kasljaju i da tesko disu pa se posle prosirilo i na vise komada na oko 20%,sada neki su mi rekli da je to mitoplazma pa sam uzeo razne lekove isao sam sa Flumax-om kroz hranu a sa Flohoor(mislim da se tako zove) isli smo inekcijom pa su tad prestali da kasljaju.Sad nakon mesec dana od terapije poceli su neki opet da kasljaju ovi koji imaju preko 60-70kg,sad ne znam dali je moza uzrok prasina ili ne znam da l da prskam objekat i svinje Perolom ili ne znam sta da radim.Jel se neko susreo sa ovakvom situacijom??Kako spreciti?
 
Koliko sitno je mlevena hrana ? Da li hranis na mokro ili suvo po volji ?

20151212_121921_zpsnsrovm6o.jpg.html


- - - - - - - - - -

Koliko sitno je mlevena hrana ? Da li hranis na mokro ili suvo po volji ?
Mislim da nema potrebe za sitnije,sta kazes?
 
Meni ovo deluje mnogo sitno , moguće je da pri konzumaciji hrane udahnu i prašinu iz koncentrata pa kašlju zbog toga. Druga mogućnost je da je koncentracija amonijaka u vazduhu veća ,mada to pretpostavljam da nije

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Voleo bih da se jave iskusnije kolege da i oni daju komentar na usitnjenost koncentrata. Mi do 25-30 kg hranimo Sa Groverom koji je peletiran.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Barbu M Сано има производ на бази неких киселина које убија бактерије и амонијак и не кашљу свиње,разбаца се по поду обора.потражи на интернету како се зове...корисна је ствар и узми асепсол у хуманој апотеци и попршћи оборе да убијеш вирусе и бактерије...а храна није ситна..
 


- - - - - - - - - -

Voleo bih da se jave iskusnije kolege da i oni daju komentar na usitnjenost koncentrata. Mi do 25-30 kg hranimo Sa Groverom koji je peletiran.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока

Od kada su dosli kod mene samo sa Pigijem(Sano) ih hranim.Na 1t koncentrata ide 7-8 dzakova od 25kg.

- - - - - - - - - -

Barbu M Сано има производ на бази неких киселина које убија бактерије и амонијак и не кашљу свиње,разбаца се по поду обора.потражи на интернету како се зове...корисна је ствар и узми асепсол у хуманој апотеци и попршћи оборе да убијеш вирусе и бактерије...а храна није ситна..

Samo sa SANO ih hranim.Mozda je Sanocid??
 
Imaš hranilice za mokro hranjenje? Ne vidim dobro sliku jer pisem sa tel .

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Imaš hranilice za mokro hranjenje? Ne vidim dobro sliku jer pisem sa tel .

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
Da,imam za mokro hranjenje.Da probam da ide 2 dana samo suv koncentrat a?

- - - - - - - - - -

Није саноцид,то је мравља киселина мсм,нашао сам,СаноСан се зове...имаш на сајту...и ја моје храним пигијем,немам тих проблема.

Znam za SanoSan.Na svake 2-3 nedelje dolazi mi ovaj iz Sana da obilazi ali nije mi rekao da idem sa SanoSan.Sad naredne nedelje dolazi ovaj iz Sana sa nemackim veterinarom iz Sana kod mene pa videcu sta ce da kaze.
 
Da,imam za mokro hranjenje.Da probam da ide 2 dana samo suv koncentrat a?

- - - - - - - - - -



Znam za SanoSan.Na svake 2-3 nedelje dolazi mi ovaj iz Sana da obilazi ali nije mi rekao da idem sa SanoSan.Sad naredne nedelje dolazi ovaj iz Sana sa nemackim veterinarom iz Sana kod mene pa videcu sta ce da kaze.

Ne menjaj ishranu onda ako imas mokro hranjenje , nije to u pitanju.
 
@Padrex..
100-200gr.na 100 kg. smese-prasicima.A jeste da utice na smanjivanju broja patogenih bakterija u dig. traktu, bolje varenje.., ali ja ipak obrocavam hranu i ne zelim da rizikujem.
 
Poslednja izmena:
Ciji je taj Padrex?Koja firma je u pitanju?Koliko kosta 100-200 gr?Znaci na 1t koncentrata mogu da stavim 1,5kg Padrex-a?
 
Znam za SanoSan.Na svake 2-3 nedelje dolazi mi ovaj iz Sana da obilazi ali nije mi rekao da idem sa SanoSan.Sad naredne nedelje dolazi ovaj iz Sana sa nemackim veterinarom iz Sana kod mene pa videcu sta ce da kaze.[/QUOTE]
Sanocid je za bolju iskoristivost hrane a sano san za dezinfekciju ploče.Eliminiše amonijak i u ljetu ne dozvoljava leženje larvi insekata ttj, mušica.
 
Nazad
Vrh