Prasići,problem

Moze biti svaki opasan ,zavisi koliko traje i kojoj meri je .Smanji koncetrat i antibiotike u hranu a moze i injekciono.
 
zeleni proliv.4 dan od odbica neosulf u koncetrat.zakiseljivac.sirce u vodu sta da radim jel vracaru da dovodim

- - - - - - - - - -

uobroceni su.i kolko je zajeban zeleni proliv
 
U sledecu hranu sto budes zamesao ubaci Neosulfox a ne Neosulf ima siri spektar delovanja 1kg /100kg hrane i u vodu 30gr/10lit vode ,zakiseljivac ubacuj i dalje a sirce u vodu nemoj sipati.
 
Jabukovo sirce nije losa stvar ,ali ako vec ima zakiseljivac u hrani nema potrebe.
Jabukovo sirce sluzi izmedju ostalog za prociscavanje organizma ,i kao blagi laksativ.
 
jutros tvrdo kenjali.sad vidim redja stolica dal da ih bacim na djetu i gentamicin

- - - - - - - - - -

a a zakiseljivac i dalje radim
 
Primetio sam da mi prasad imaju tecniju stolicu (ne bas proliv) crne boje,sta mi je ciniti po vama?Inace prasaci imaju oko 15 kg,Hvala unapred




Sada sam obisao prasice,primerio sam da u balegi ima dosta prekrupa kao da ne svaruju vec samo izbacuju cim pojedu,vidi se bas prekrup i starter sa kojim sa ga mesao,zna li neko reci nesto o tome?
 
Poslednja izmena:
Ako nije bas proliv ,malo smanjim hranu ubaci mekinja . A sto se tice prekrupe ,ne znam kakvo ti je reseto na prekrupacu kad je krupno ,svinja hoce brasnasto sitno samleveno .
 
Ma uvek meljem na istom situ samo sto sada primecujem prekrup u balezi do sada toga nikad nije bilo zato i pitam,dajem im stocno brasno 3x na dan,a hranu sam cak dao danas i previse,sutra cu da je smanjim
 
@dubansr
Pun ti je inbox,pa ti ostavljam odgovor ovde:

Ivermektin se daje pod kozu,u kolicini od 1 kubik na 30kg mase.Medjutim,doza varira od proizvodjaca do proizvodjaca.Ja praktikujem pola kubika na nekih 10-12 kg prasadi,i dajem NCP-ijev Ivermektin.
I jos jedna stvar:
Zasto mesas prekrup sa koncetratom,pogotovo sa starterom???Zato i balegaju retko,nemogu da svare.Koristi cist koncetrat,kao sto je propisano i onda ces videti da li je do hrane ili je neki drugi problem u pitanju.
 
Nazad
Vrh