Prasići,problem

Ne lici mi na kolibacilozu,jer im pocrveni stomak a kasnije bude roze naduvaju se i imaju drhtavicui slabo su pokretni.posle dan dva uginu.
 
imam problem sa prasadima. kad prasici pocinje da jede pocinje da umire dali neko moze reci sta da radim pozz
 
Pa nedaj im da jedu!.Salim se naravno.Za pocetak menjaj hranu,mozda je tu problem.Daj malo vise informacija.Jel to kada ih zalucis(odbijes od sise),pa krenes da hranis,koju hranu koristis?...Pozzz
 
Poslednja izmena:
ja gi odbijem kada napuni 40 dana to se desava posle 30 dana i obicno oni najbolje. dajem koncentrat koji ja pripremam moj kukuruz,jecam,pcenica kupujem soje i premiksa
 
Kod nas za takve slucajeve kazu da je prase dobrilo krv,mislim da je to nesto kao infrakt.posledica jake hrane i uzimanja velikih kolicina,zato ti najbolji uginjavaju-najhalapljiviji su.Pocni da ih prihranjujes dok krmaca jos doji,kad ih zalucis,u tri obroka im podeli kolicinu hrane koju taman mogu da pojedu,npr.danas ujutru uspes 3 kg i vidis da nisu sve pojeli do podne,onda im smanjis na 2 kg,napravis tako da ono sto im uspes pojedu kroz recimo sat vremena i neces imati problema.ciscenje od parazita po odbijanju se podrazumeva.
 
raspori jedno i izvadi mu stomak ili sirište(kako ko kaže) i rasijeci i njega ako su venice sa unutarnje strane crvene ili modro crvene to je znak trovanja hranom.Prasad je puno uzimaju i stomak stane a ujedno kad rasiječeš sirište osjetićeš da li se osjeti na kiselo.ukini hranu odma pa ćeš vidjeti šta se dešava a valjo bi i probiotik da im dadneš
 
i meni izgleda da je od puno hrane, ja strogo merim hranu koju dajem i to po broju komada pa x grama hrane(potrebne za ceo dan jednom prasetu) podelim na 2 ili 3 puta, cak i onda se desava malo proliva ali nije nista ozbiljno
 
pa pocinje da ne jede ima proliva nema svezine vise lezi. dali moze pacovi da izazove neko zabolenje i kako se spraviti sa nim a da se ne nasteti krmaca.
 
Treci put mi se desava ista stvar. Na nedelju dana starosti prase jednostavno pocinje na otice, kao da uopste ne izbacuje iz sebe nista sto pojede. Na kraju bude kao lopta i naravno ugine. O cemu se radi? Da li je neko imao slican problem?
 
pa pocinje da ne jede ima proliva nema svezine vise lezi. dali moze pacovi da izazove neko zabolenje i kako se spraviti sa nim a da se ne nasteti krmaca.
kad primetis proliv daj nesto protiv istoga(streptomicin,neosulfox...) i smanji hranu(cak mozda i preskociti jedan obrok) pa postepeno dodavati svaki sledeci dan. ne verujem da ima veze sa parcovima. nisam neki strucnjak ali ja tako radim kad primetim proliv
 
Imao sam i ja takvo prase (bilo je žensko)kao što kaže Francuz balegalo je kroz vaginalni otvor i tako sam ga uranio i prodao.
 
Poslednja izmena:
Kada prasicima dajete gvozde? Odmah kada se oprase im date inejkciju ili nakon tri cetri dana iz one tube im date svakom gvozde na usta?
 
Nazad
Vrh