Prasići,problem

plava boja ukazuje i na trovanje koje moze nastati od pokvarene hrane ali i od mikotoksina kojih ima svugdje ali po meni moguci izvor prevelike koncentracije mikotoksina bi moglo biti stočno brašno, jer je ono većinom ljuska a pitaj boga koje je kvalitete bila pšenica (pljesnivost).
 
Ako su bila najbolja prasad, a verovatno jesu, to je edemska bolest. Kao sto je napisano ukidanje hrane za svu prasad, tj totalno isprazni hranu danas. Moze da das u vodi limuntus, ili bilo sta drugo što će zakiseliti sadržaj u želucu. Od sutra davati samo prekrupu, i to polovinu hrane koja je prasadima potrebna i tako 7 dana. Posle 7 dana moye se dati i hrana koju spremas sada, ali nikako pun obrok, vec krenuti sa 60-70% obroka, tako da posle 2 nedelje dođeš na 100% obroka.
Ceo problem kod edemske bolesti se dešava jer presad nemaju potpuno razvijene enzime za koncentrovanu hranu, tj nisu dovoljno pripremljeni u periodu sisanja.
 
Prasici stari 16 dana od sinoc se pocepase od proliva(samo bela voda bez sadrzaja), sto se tice hraneod treceg dana kod njih je koncentrat Inberg Wean mada ga nisu nesto jeli.
 
Kaodijar S u usta daj,pa ponovi ako treba i sutra.
I trebalo bi da stane.
Ako sumljaš na taj koncentrat izbaci ga iz upotrebe,ja sam davao Sano Boni-m,ili šaumanove granule.
E sad pogledaj da nije možda istekao rok upotrebe tom koncentratu koji si davao.
Pozdrav.
 
Bas tako kaoidar je extra lek. I to 2 puta dnevno, uz obavezno sklanjanje koncentrovane hrane prasadima. I kontrola krmače, da kod nje se nešto ne dešava.
 
koncentrat je ok dosad nisam imao problema. Moja sumnja je da dosad nisu jeli iako je koncetrat bio kod njih, posto su sad malo veci i treba im vise hrane a krmaca koliko sam primetio nekad im neda da sisu(lezi na stomaku).Sad su bili primorani da uzmu hranu i da su uzeli malo vise i da im je to razbilo stomak
 
Sto se tice koncetrata trebas da vodis dosta paznje gde ga drzis i gde si ga kupio.Jer mlecni koncetrati su podlozni kvarenju,ako je bio izlozen suncu kod tebe ili kod prodavca ima verovatnoce da se pokvario.A nebi bilo lose da u hranu dodas malo neosulfoksa p...dobar je...skoro kao nekad galofaks 200..
 
aca74 ti je najbolje rekao iskontrolisi krmacu, jar da je do hrane proliv nebi odmah bio voden i proziran vec bi prvo morao biti kasast krem boje i veoma smrdljiv.
 
Malisa,izbaci Inberg slobodno_Od kad ga pakuju nasi .urcu nevalja.Daj krmaci antibiotik,pozeljno penstrep,da kroz mleko dobiju lek + kaodiar s,i samo im ostavi vodu sa malo antibiotika u njoj.Krmaci pojacaj hranu da ima mleka,i pregurace za dan-dva.
 
Ja hranim Gebijevim i patent.co premiksima, i nikada nisam imao problem sa prolivom.Cim zalucim prasice ubacujem preventivno Neosufloks (pola doze od preporucene u slucaju lecenja vec nastalog proliva), tako 5 dana i posle toga krecem sa Ivermektinom 5-7dana-takodje preventivno i to je to.Tako vec 3 godine bez problema.Desi se da povrate od prejedanja, ali Edemsku bolest Bogu hvala jos nisam upoznao.
 
Od edemske bolesti nema leka.Ali ima neke mere preventive sto se tice povecanja imunog sisiema kod praciju.Vec sam pisao o tome a i drug francuz je dao praktican savet...
 
Poslednja izmena od urednika:
ajde drugari moji pomozite.Prasici stari skoro 3 meseca DAJ BOZE da imaju 12 kg.Predstarter dve vrste nisu prihvatili i od tad su navikli na zrno kukuruza i samo to jedu tugaaaaa.Zna li neko caku burgiju gedoru neku kako do n,god da ih uguram u 15 kg.Ozbiljno dali mogu nesto da preokrenem ali stvarno nece nista drugo
 
Kupi im od patent co koncetrat, a zove se pan co starter 25%,ako to nece da jedu ne znam sta ces,to ti je starter dodas jos 50 kg kukuruza,25 kg jecma ili psenice i 25 koncetrata,dzak ti je 4100 dinara,sretno.
 
Nazad
Vrh