Prasići,problem

Oprasila mi se jedna prekjuce, 9 komada od semena durok. Dao krmaci na prasenju oxitocin i produzeni penstrep, medjutim danas primecujem da prasici imaju zuti proliv. Dao sam im po pola kubica oxitetraciklina, i krmaci 10 kubika takodje oxitetraciklina jer sumnjam da je to od nje poteklo. Medjutim vime joj nije toliko tvrdo, blago je uvecano, ali ne verujem da ima upalu. Ima li jos ko kakav predlog? Pre prasenja sam uradio kompletnu dezinfekciju objekta sodom i oxicinom, zatim okrecio i posuo krec u prahu.
Enroxil+oxytocin+AD3E+Ca krmaci, prasicima gvozdje+AD3E i peroralno kaodiar s
 
Ali sta ce joj sad oxitocin, proslo je prasenje nekoliko dana?

---------- Poruka napisana u 07:21 ---------- Prethodna poruka je at 07:16 ----------

Davao sam im dva dana streptomicin, ako im ne bude bolje danas, draxin ce da radi, druge nema...
 
Ali sta ce joj sad oxitocin, proslo je prasenje nekoliko dana?

---------- Poruka napisana u 07:21 ---------- Prethodna poruka je at 07:16 ----------

Davao sam im dva dana streptomicin, ako im ne bude bolje danas, draxin ce da radi, druge nema...
oxytocin sluzi da ubrza involuciju i izbacivanje sadrzaja materice pojaca sekreciju mleka. Draxin nije lek izbora kod proliva lekovi za proliv su Hloramfenikol Galenikin ako uspete da nabavite iako mnogi kazu da je kancerogen to je lek broj jedan za prolive, enroxil ili bilo koji enrofloksacin, streptomicin, hemutin, hemosul...
 
Koji je razlog sto se prasci njuskaju po stomaku bukvalno kao da pokusavaju da sisaju jedno drugo koji je razlog tome zasto to rade da li im nesto fali ili sta je vec u pitanju? Prascima je 45 dana starosti pa me bas zanima zasto to rade koji je uzrok tome?
 
Znaci da mjenjam hranu,i do sad sam hranio istom hranom a nisam imao problema ali od ove ture su se poceli njuskati moracu ipak promjeniti hranu svakako sam planirao da je promjenim nesto nisam vise zadovoljan hranom kojom sam hranio do sada.
 
prasici imaju 28 dana pre neki dan sam primetio da imaju proliv ali bele boje isto kako mleko jeli su nekoliko dana starter mesani 50% sa koncentrat od krmace.sad sam i skratio starter jedu samo sa krmacom.hocu da ih odbijem za neki dan ali neznam zbok proliva .ako moze neki savet
 
Izbaci taj za krmace,da je dobar za prasad ne bi pravili starter.Kupi neki antibiotski prasak,neznam sta imate u Makedoniji od lekova,i stavi u vodu.Ako proliv nastavi onda injekciono lek.Starter obican,ne mlecni,i bez dodavanja stocnog brasna,bez obzira koliko te ubedjivali da je dobro.
 
10/35 je solidan premix,i zu pravilnu pripremu ne bi trebao da pravi problem.Pojilicu zatvori a ubaci neku posudu sa vodom gde ces razmutiti prasak.Bolje je u vodi jer se rastopi i sva prasad ga uzmu.U hrani kad se stavlja desava se da neuzmu svi lek.
 
prasici imaju 28 dana pre neki dan sam primetio da imaju proliv ali bele boje isto kako mleko jeli su nekoliko dana starter mesani 50% sa koncentrat od krmace.sad sam i skratio starter jedu samo sa krmacom.hocu da ih odbijem za neki dan ali neznam zbok proliva .ako moze neki savet[/QUOTE.
Ako imas gde da kupis cink oksid,ubaci ik 300grama na 100kg hrane.
 
Prasici stari 4 dana poneko ima crven repic a koren repa je modar ,kao da rep odumire :) jel to neki problem u pitanju ili ce samo da odpadne :) nisam do sada imao takvih slucajeva.
 
Nema na čemu. Jedino je problem kod utovara, ako dočekaju 100kg. Nemate ih za šta uhvatiti. Ako sam dobro upamtio, razlog za pomenutu problematiku je nedostatak vitamina E.
 
Ako moze pomoc.
2 praseta mi je crklo u roku od nekih 2 dana,starosti od nekih 2.5 meseca i tezine od oko 20kg,mozda i vise.
Oba praseta su bile zenke.Kada sam ih pronasao,na stomaku im je bilo modro.
Hranu,tj koncentrat sam pravim i uvek im je hranilica puna.
75kg kukuruza,20kg soja,15kg st.brasna i 5 kg premixa.
 
Nazad
Vrh