Prasići,problem

nakaci im po svinjcu lance da grizu i izlupaj im jedno 2 biber creba ili crvene crepovo,ja im bacim 2-3 plasticne flase od 2l,da imaju necim da se zanimaju...
Po meni je kanistop bacanje para,koristio sam ga ali nije davao neke rezlutate..... :ppozdrav:
 
Pitao veterinara sta sa tim prasetom sto nema analni otvor,kaze>OBICNO UGINU 4/5tog dana,posto je ovo prezivelo sacuvaj ga dok ne bude oficirske kilaze pa u rernu.
 
Jedan mlad vet.me stavio na muku kaze da nije isto alfamec i invermectin.Kad sam kupio prodavac mi rece da je isto.Pise na kutiji 1% invermectin.Inace od sad na dalje lekove kupujem u bugarskoj.Holandske proizvodnje a tri puta jeftiniji.Za alfamec mi rekli da ide 1ml na 10kg
 
Ljudi pitanje jedno. Prasicima su bili skroz opusteni repovi visili dole ako me razumete,sad su podignuti gore blago zavijeni nevrte sa njima nego me zanima sto je promenjen polozaj tj drzanje . Dali to nesto znaci ???

---------- Poruka napisana u 09:39 ---------- Prethodna poruka je at 08:48 ----------

????? ? ?? ??? ??
 
Hm,pa da juce reku da im dodam slame i dodam 2 i po bale a sa krajeva je bila pomalo probila ccc dali je do toga ,najverovatnije.Jel mogu da reagujem nekako?
 
Moras utopliti objekat to ti je 1. i osnovno,cim im bude toplije bice veseliji igrace se a samim tim ce drzati rep onako kako bi ti voleo da vidis.. , kod mene se desava da se repovi osuse i otpadnu nemoj da te cudi takva pojava.
 
Ma ok su oni veseli igraju vrzmaju se tamo amo ususkaju se samo kad spawaju u slamu ,nije promaja neweje im sneg zatworeno im je .Widecemo kasnije sta ce biti ako ne ubacicu im i kvocku na par noci ovih kad bude owaj ledeni talas tj najawljuju od srede,mada se plasim samo da se nezapale ccc.
 
PKB takve imam i ja jedno leglo duze dlake repovi dolje blago pogrbljeni, a drugo dva dana mladje je prva liga smjesteni su u istoj prostoriji i skroz je postupak isti s njima (4/5 dana nakon odvajanja od krmace ih cijepim protiv nametnika).
 
Nisam cekam jos jednu nedelju da im dam sve komplet od c vetra, i glista to sto ide .Dobili su samo gvozde a po preporuci veterinara u subotu ili nedelju bi trebo ovo ostalo da im dam .Sta vi kazete na to ??Pa neznam lepo napreduju da neureknem neznam sve je moguce mada kolega sa posla mi kaze da je sve ok da je to normalno drzanje mada se meni licno neswidja nisam tako naviko.
 
@PKB Na drzanje repova nikad licno nisam obracao paznju. Mada nije zgoreg dati im od glista, a za crveni vetar ne znam sta da kazem...mi to ne praktikujemo preventivno. Ako oni lepo jedu i napreduju, nemaju proliva, nemojte se mnogo sekirati bice u redu :osmeh:
 
Ako im nije hladno,verovatno imaju glisre.Mada od glista hoce i da masu repovima.Sto se tice crv.vetra,ja ne vakcinisem.Mada sam ga imao.Vakcina zna da probije i nije pouzdana zastita,a kosta,a lako se leci.Ne daj Boze da dodje,moze da ga zapati i samo jedno prase u leglu.Daje se antibiotik i sutradan je bolje.Mislim da je jeftinije od preventive.Jedino sto vakcinisem su krmace.One ipak imaju povecan rizik ukoliko su suprasne,jer zbog povisene temperature mogu pobaciti.Jednom sam fasovao 2 nedelje pred prasenje.Lecio je i mislio sam zbogom prasici.Ipak i ona se oprasila i bilo sve u redu.Od tada krmace vakcinisem.
 
Proslu turu sam davo sve i dobila mi jedna nazimica kad je imala oko 80-90 kg c vetar temperaturu ugruske ispod prednjih nogu tresla se kao prut ali nije imala po telu nista ,nije htela ni da jede ni da pije po malo vode samo a primetio sam prvi dan ali veterinar doso sutra dan i davo joj prvi put duplu dozu pa zatim na 72 ssata pa obicnu i nakon 48 obicnu izvukla se ali kalirala i nije vise jela kao do tad ,e sad dali me veterinar zavrno pa nije davo dovoljne doze jer vakcina treba da traje 6 meseci a nije proslo 6 meseci ona je dobila c v tj to je bila dijagnoza veterinara ali sta ces zato kazem nebi voleo da mi se ponovi .Bolje spreciti nego leciti ,koliko sam dao za dolazak i inekcije posle toliko me kosta vakcinisanje komplet i da se nesekiram.Neznam barem ja tako mislim mozda gresim.
 
Meni je vencani kum veterinar.On mi je rekao da vakcina moze probiti.Lepo oni naplate i vodu,pa ako se desi kazu probila.Kazem bolje je leciti osim krmaca.Inace imao sam ga vise puta i kum je davao samo jednu inekciju.Mislim da su ove ostale cisto uzimanje para.Cast izuzecima,ali sve je to sam go prevarant.
 
Neznam kaze on meni kao da se nepovrati ,jbg nema veze sta da se radi moraju i oni da zive uzo mi 1200 din ,pa koje su vam bili velicine svinje kad su dobijale c v?
 
Nazad
Vrh