Prasići,problem

Nemas da brines uspece siguno,bas sad u ovoj turi tovljenika sam imao taj problem kod jedne zenskarice.To sam uradio i evo sad ima oko 90kg odgajila se bez problema.
 
ovoga sam se skoro pridrzavao do jedno 6 dana onda su dobili proliv pa sam im smanjio obrok ,danas pre podne bili dobro dao sam iim na svaka 4 sata po 50gr a posle 3 puta vidim opet malo proliva i to kod 2-3 praseta samo. prasici imaju oko 9-10 kila i odvojeni pre 10-tak dana a pojeli bi celu vrecu da im dam ali ne smem. vidim kazes postepeno davati do 300gr da li je njima to dovoljno hrane? posto vidim da se mnogo bolje od mene razumete u prasice sta da radim u ovom slucaju jel smem da im stavim mekinja tj. da razredim hranu koju im dajem ili jel smem izmedju obroka suve deteline da im bacim posto ionako kad im slamu bacim svu je izgrickaju i deo pojedu
:ppozdrav:
ja resio problem uz ljude sa foruma, posto sam video da su pre podne dobro a kasnije lose ustanovio sam da ne mogu da svare hranu koju sam im davao svaka 4 sata, pa sam ih hranio ujutru i uvece sa 700g(za njih 13) a u podne sa 600gr i postupno povecavao po 200gr ujutru i uvece ,sada dobijaju 1900gr ujutru i uvece i 700gr u podne cisto da ne budu gladni do uvece a cim im ostane hrane od jutarnjeg hranjenja cu i to da ukinem. cak sam postepeno presao na staru hranu posto gebija vise nemam pa im sam pravim i nikakvih problema nema.
:ppozdrav:
 
Ljudi pomagajte imam problem sa prasićima, neće da jedu. Tom problemu smo i mi malo doprineli jer smo im bacali koštice od kajsija. E sada jedan drugar koji je veterinar mi je rekao da im kvasim hranu, što ja i radi već 10 dana ali nešto i to slabo jedu.....


Jel neko imao takav problem i da li postoji rešenje za njega? Napominjem da su prasici kod nas mesec dana i da su super jeli kad su došli...
 
Probaću... Mada neverujem da će i to pomoći... Jel oni su super jeli do tih koštica...
 
Kreni is pocetka.Nasta mislim is pocetka pa nemoj im davati jedan dan uopste da jedu zatim drugog dana im daj vrlo malo treci povecas i tako redom.Moras da izazoves glad kod njih.A da li si nesto jos primetio kod njih?Mislim na ponasanje ,izmet,koliko piju vodu,da li su naduveni u predelu stomaka?Probaj sa izgladnjivanjem i postepenim povecanjem hrane i nikako da hranu imaju preko celog dana ako si u mogucnosti za sada ih hrani u dva podjednaka obroka,ujutru i uvece.Samo onolko koliko pojedu u jednom obroku sto bi se reklo da polizu sve sto im das i postepeno povecavaj.
 
Vode piju, odprilike 15, 20 litara dnevno, kažem odprilike jer nezam tačno. Hrane dobiju ujutro i dok nepojedu nedobijaju više... Izmet im je normalan, ponašanje normalno, nisu uopšte naduveni...
 
Najverovatnije je u pitanju atrofični rinitis.Napravi dobru ventilaciju u objektu i daj prasićima produženi penicilin (depo L.A.) i prednizolon.Ako uspeš da nabaviš Tylovet umesto penecilina L.A. još bolje.Ja sam kod mene rešio problem sa prvom kombinacijom.Pozz
 
pojavio mi se problem kod prsice za prvi put, prebacio sam ih u B-fazi pojeli su 100 kg startera panto f10 i nisam imao na zalihu vise f10 pa sam napravio 50 kg f4 LIKRA premix.za roku od 3 dana prasici su poceli da jedu repove.moze li mi neko reci sta je nabolje da se uradi da se to spreci.sutra menjam hranu uzeo sam MILKIVIT
4% koj sam koristio i ranije.POZDRAV
 
ima preparat kanistop njega ubaci u koncentrat,smanjio si proteinsku vrijednost koncentrata pa je vjerovatno zbog toga doslo do grizenja repova
 
Kanistop mislim da ces jako tesko naci, u gotovu hranu koju dajes dodaj jos vitaminskog 1% premiha. Jedu repove zbog nedostatka nekoga vitamina.
 
vjerojatno im je zasmetao nagli prelazak na F-4 jer ja to idem postepeno i nemam nikakvih problema a koristim baš likrine premikse F-10 i F-4 quattro, BTW koja je cijena kod vas za F-4 te da li je obicni ili Quattro?
 
takva je i kod nas a quattro je 10% skuplji , quattro ima 8% lizina i jos neke dodatke na biljnoj bazi za povecanje apetita, sprecavanje proljeva i bolju konverziju hrane . ja sam probao oba i osjeti se velika razlika.
 
Da vam se ljudi pozalim sta me strefilo,tek posle mesec dana primetim da jedno zensko prase nema analni otvor.Danas sam primetio da veliku nuzdu vrsi kroz polni organ
 
Nazad
Vrh