Prakticna resenja

@Neško nije ovo sto sam ja napisao funkcionalna mana, vec samo nadogradnja radi vlastite sigurnosti koja se moze napraviti u svakom trenutku posebno na ovom jer vidim da ima osim klasicnog prekidaca i sklopku pa se samo prekine zica koja ide na namotaje kontaktora i spoji na neki prekidac.

@telnett nisam ja mislio na to nego da ti kojim slucajem ne primi odjecu pa tebe zavrti.
 
Jasno nego recimo kakva / od cega bi papucica sa prekidacem to mogla da uradi posto je rec o samogradnji .
 
Jest imeni je palo na pamet ali isto tako mi je palo da ona ima tiristor il nesto za postepeno kretanje i nije te snage . Po meni bi trebao on / off sistem .
 
ne on/of nego obicno radno tipkalo ili krajnji prekidac ali isto radni znaci kad pritisnuto da struja prolazi kroz njega a cim otpustis prekida strujni krug namotaja kontaktora u zastitnoj sklopci, a pedalu napraviti poput pedale gasa na starim kamionima ili fici, tu se radi o maloj struji pa nije potrebno nesto specijalno.
 
picture-147w.jpg

picture-148w.jpg
 
Da to je to...
Ovde je najveci fazon napraviti navojni konus. Svi strugari beze od toga... izgleda da neznaju.
Zna li neko gde se moze nabaviti u Srbiji i po kojoj ceni?
Nije da ne znaju, nego je bez konusnog uređaja maltene neizvodivo narezati navoj na konus... A konusni uređaj je ( za Potisjeve strugove znam pouzdano)prodavan kao dodatna oprema, za koju je malo ko hteo da izdvoji 1000 evra(u ono doba maraka) da bi je koristio svake treće prestupne godine jednom! Konus skoro svi strugari rade ručnim posmakom, baš zato što nemaju konusni uređaj. Jedini izuzetak su CNC strugovi, ali sumnjam da ćeš naći nekog da ima CNC strug i da će biti voljan da piše program za jedan komad.....
 
Mislim da je najlakse uraditi na hidro kopir strugu ali ga u mojoj okolini nema posto su svi prodati jednom otpadu koji ih je bogato unovcio Turcima i ne samo te vec i sve ostale Gilemastere (sestovretene) traub automate i drugo iz jedne bogate zastavine fabrike posle stecaja. Verovatno je bilo tako najprakticnije (saglasno ovoj temi)
 
Nije reklama ali kada smo kod rezanja konusnog navoja radi to moj kolega na strugu i ima taj dodatak koji je fabrički ugrađen, znači automatski ide u konus i narezuje navoj, strug je rumunac jbg neznam mu oznaku ali stalno radi ovim drvosečama šiljke za cepače.

Evo slike tog cepača što je kolega pravio.
Izvinjavam se za off ali kada smo već kod toga. (šefovi ako smatrate reklamom slobodno brišite)
 
neznam kada biste koristili te raznorazne tastere, osim po zavrsetku rada.
Ako imate bimetalnu zastitu motor ce sam stati kada ga preopteretite...

ali ako ima pomagaca onda nemoras tako raditi (hebiga nisam se zato ozenio pa da me zena gleda dok radim :osmeh:) a i ovo iz prvog posta je sjedeca varijanta tako da tu se i nemoze raditi ovim ritmom prikazanim na videu.
 
Draganpan jbg moramo poštovati pravila foruma.Ako ti treba konus javi se na pp, pa ti šaljem broj od kolege pa se dogovori sa njim.Poz.
 
Malo prepravke obicne dizalice.Idealna za rastavljanje traktora popola.Par clanova mi je trazilo slike na pp.Osovina sa tockovima je najdena na otpadu sa neke masine.


imgp0015.jpg



imgp0016.jpg
 
Nazad
Vrh