Prakticna resenja

E ovo su već lanci.

Prije neki dan sam sa komšijom palio stari IMT 533 i pošto mu motor nije baš dobar nije htio da upali a i bilo je baš hladno.
Vjerovatno mu je i grijač bio loš.
Sjetio sam se da imam kući onaj fen koji ispuhuje vazduh veoma visoke temperature (piše 500 c mada sumnjam), ja ga koristim za zagrijevanje plastike, crijeva za sve i svašta.
Skinuli smo gumištucnu od vazduha i fenom zagrijavali, ne možete da vjerujete kako je traktor upalio.
Odlična stvar za startovanje starih mašina na ovoj temperaturi.
 
E ovo su već lanci.

Prije neki dan sam sa komšijom palio stari IMT 533 i pošto mu motor nije baš dobar nije htio da upali a i bilo je baš hladno.
Vjerovatno mu je i grijač bio loš.
Sjetio sam se da imam kući onaj fen koji ispuhuje vazduh veoma visoke temperature (piše 500 c mada sumnjam), ja ga koristim za zagrijevanje plastike, crijeva za sve i svašta.
Skinuli smo gumištucnu od vazduha i fenom zagrijavali, ne možete da vjerujete kako je traktor upalio.
Odlična stvar za startovanje starih mašina na ovoj temperaturi.
Odlican savet...Nikada se nebi setio,a slicnih problema burazer ima sa IMT 533.
 
dal je neko pravio rotocionu kosu,ne za veliku travu,koristio bi za zakasanje izmedju malina, za mundijal od 8 konja,i od cega bi valjo prenos:cool:
 
Komšo ja planiram da pravim to, našao sam diferencijal od lade na otpadu i imam izvod za imt 407, planiram to ovih dana kada malo otopli.
 
videh juce da je savo negde iskopo tu stvar,e jes likcina teska. komso ti si vec pola posla spremio.:bravo:moram ija dok okopne otpadi sunjati.
 
Poslednja izmena:
U polju srecem svakakva rešenja, naprimer za nošenje semena, neko ima paktreger gore na krovu kabine neko ispred traktora a nije loše i ovako rešenje za poneti kpoju vrećicu kukuruza


vjgh3.jpg
 
Zanimljivo rešenje za olakšani ulazak i izlazak iz kabine, a u suprotnom položaju za lakše praćenje oruđa pozadi...

24l91s9.jpg
 
@razarach

To resenje je fabricko na tim sedistima. Neki stariji domaci autobusi su imali Agis sedista sa tim sistemom zbog olaksanog ulaska u sam kokpit. Igrom slucaja posedujem jedno takvo sediste i bice namontirano na traktor na kojem ce biti Riko utovarivac.
 
ove slike sam stavio i u temi -uradi sam,pa ako neko nije video... Korisno je,bar meni,jer ne moram da vodim radnika da bi vozio drugi traktor i cekao me dok ne zavrsim sa prskanjem.
009.jpg
Ipak,za djubrivo,kad je veca kolicina,treba covek.Za manju-ne
012.jpg
 
Poslednja izmena:
Moze da se vuce,ali laksa prikolica sa manjim teretom.Ovakva prikolica teska oko 1500 kg(ne znam tacno koliko je teska prazna) i 2400 l vode ili 1000-2000 kg vestaka,ne moze nikako za prskalicom ili rasipacem
 
Ali može na donju poteznicu od traktora, samo se produži vučno oko na rudi....
 
evo posto treba kositi po malinama travicu zavrsena je roto kosa
zF3fHlv4.jpg
[/URL][/IMG]
Y2oUMaJV.jpg
[/URL][/IMG]
 
jesam ide super,de nije velika ide 2,a gde je bas veliko i gusto 1.dosta je brz prenos 1:4 malo zapne dok ne postigne brzinu samo kad kreces. al bolje neg trimer.
 
Da li neko od vas ima onaj kompresor na što ide na kardan za duvanje guma?
Kako se to pokazalo i koliko može da postigne pritisak?
Ima li više vrsta ovih kompresora i ako ima koji su najbolji?
 
Nazad
Vrh