Prašenje krmača

555096_579019308792386_1727860668_n.jpg
meni se oprasile dve krmace zpreksinoc po 12 komada
558103_579019595459024_791578872_n.jpg
 
Oprasene 2 krmace pre 10-ak dana i evo malo slika-improvizovan sanduk od ves masine,po predlogu jednog kolege,na brzinu takodje sklepan sanduk itd..Jedna krmaca je landras(11kom),a druga pijetren(9kom.),ukupno 20kom.prolaz.jpg][/url]
 
Poslednja izmena:
Popravi slike, ne može se kliknuti na njih da se uvećaju.

- - - - - - - - - -

Jesi im na ovom kolutu probusio rupu sa strane da mogu ulaziti?

Evo jedan link sa farme uzivo: http://www.bauernverbandsh.de/webcam.html
 
Ma nema sta da se busi,kad razbucas staru ves masinu,donja strana je suplja vec(gde su nogari).Okrenes je tako,da ta strana bude na strani gde je vec razgradjen prolaz za prasice.Ovaj kolut je teg od prednjeg tocka zetora-super50,koji je stavljen odozgo otvora ves masine,gde se ubacuje ves.Teg je odlicno posluzio,da mi nebi mogli to pomerati,prevrnuli,jer je to ipak samo osto lim (hauba)od v.mas.-lagana je.Ma uslikacu ponovo gde se bolje vidi sama ves masina.Slikano je uvece,pa se ne vidi dobro,zbog objeska kvocke.
 
Poslednja izmena:
Ocekujem da mi danas koliko sutra pobaci krmaca u72 danu , nisam mogao da poverujem prekojuce imala trazenje ,kad je pipnes ugiba se ,mirna da ne poverujes , taman se danas povukla vulva .primetim poseljica krece , nece da jede , povremeno ustaje .. nema druge dao sam joj drugu sansu .. ide u kobaje
 
A gde ti je posuda za prasak:sta:,zasto sijalicu ne spustis jos malo ,cini mi se da je visoko,ja nikako da slikam moje kutije pa da postavim a obecao sam i ja.
 
Kakav prasak?...Malo sam podigao sijalicu,jer kad su u stojecem stavu mnogo su blizu sijalice.Vec su sada porasli,treba vec da sklonim.Inace merio sam temperaturu ispod sijalice-preko 30 stepeni.A stavio sam im ispod lepo stiropor 5cm,oni sve razbucali.Drugi put moram da ga zastitim nekako.
 
A da staviš prvo stiropor pa neki laminat ili neku tanju drvenu ploču.
Tako bi zaštitio stiropor, a odozdo bi bila izolacija.
 
Kakav prasak?...Malo sam podigao sijalicu,jer kad su u stojecem stavu mnogo su blizu sijalice.Vec su sada porasli,treba vec da sklonim.Inace merio sam temperaturu ispod sijalice-preko 30 stepeni.A stavio sam im ispod lepo stiropor 5cm,oni sve razbucali.Drugi put moram da ga zastitim nekako.
POsuda za prasak od ves masine,vidim da nje nema u masini...:haha:,mozes stirodur da stavis,on je tvrdji ali hoce i njega da pojedu ako imaju odakle da pocnu gristi,ja sam dole stavio osb ploce i one su se pokazale kao najbolje.
Isprasile se dve krmace durok/jorksir,jedna 13 druga 14,nocas ili sutra ocekujem jos 3.

- - - - - - - - - -

Ocekujem da mi danas koliko sutra pobaci krmaca u72 danu , nisam mogao da poverujem prekojuce imala trazenje ,kad je pipnes ugiba se ,mirna da ne poverujes , taman se danas povukla vulva .primetim poseljica krece , nece da jede , povremeno ustaje .. nema druge dao sam joj drugu sansu .. ide u kobaje
Kolega Grujo sta bi sa tvojom krmacom?
 
Znam da negde pise ali nemam vremena da listam po temi, a zanima me koju dozu oxitocina dajete krmaci kad se prasi? jednokratno ili na dva puta? Kod mene ce izgleda nazimica veceras, 114 dan je danas. A da i nakon kolko vremena se daje druga doza?
 
Ok. Hvala. Ma zaturio sam negde kutiju i uputstvo i nemogu ih pronaci. A nisam ja nikad ni davao, nego kolega veterinar, ali on ne moze sad pa reko dacu ja sam. Samo sto je on, cini mi se, davao drugu posle vise vremena 1 sat mozda i vise.:ppozdrav:
 
Krmace mi polako pomeraju dan prasenja, za tri godine sa 114 su stigle na 119. Nema razlike dali je nazimica ili vec prasena pre tri dana nazimica 119 dan (11 kom) pre mesec starija krmaca 118 dan (13 kom), sta je razlog? Hranim ih koncentratom patent co mamy 2.5% (predlozena receptura )
 
Moja nazimica 12 komada, za sad. Izbacila je deo posteljice ali ima jos da se cisti. :bravo:
Bio sad da obidjem krmacu, izbacila je poveci deo posteljice i jos jedno prase zivo i zdravo.
 
Poslednja izmena:
Hvala! Oprasila je jos jedno nocas, doduse nesto sitnije ali je 14-to zivo i zdravo. Ja sam prezadovoljan. :osmeh:
 
Meni se nocas oprasile tri krmace,jedna 14kom,semenjena durokom,druga 6kom pusten nerast 3 puta,ovo joj peto prasenje i nikada vise od 6 da oprasi ,mogu kantu semena u nju izruciti ona vise od toga ne prasi,jedino dobro sto joj sestre prase dosta pa malo ispoturujem pod nju . E a treca me najvise razocarala ,danski jorksir ,samo 5 kom,u prva dva prasenja po 15 a sad me zeznu a semenio je jorksirom za priplod,sreca u nesreci 4 zenska i jedno musko. Prosle nedelje od tri krmace zalucio 40kom a inace su oprasile 47kom a sad njih pet oprasilo 48kom.
 
Nazad
Vrh