Prašenje krmača

poz. prvo da se predstavim ja sam zelja iz backe palanke.Malo sam aktivniji u temi francuska alpina, jer se time prevenstveno bavimo, a imamo i salas na kom drzimo koze, a naravno i svinje, imamo dve krmace, neznam sortu, bele su jedna je niska a nabijena, druga je dosta vislja i duza, krmace pripustamo 5 dan po odbijanju prasica jel to greska? obe se oprasene, jedna je ponovo suprasna prasice se 3 put 1 maja, a druga se 19.02 oprasila 8 kom.
 
Ljudi, sta da radim? Krmaca nazimica mi se oprasila 18 novembra, osmoro extra prasad.Odlucio ih 26 decembra.Negde oko nove godine bila malo uznemirena, roktala par dana i to je sve od tada. Da li da joj dam injekcije da bi trazila vepra ili da jos cekam?

Prelistaj malo temu u nazad, imas detaljno o tim problemima. Ukratko i najjednostavnije, smanji joj obrok i ako si u mogucnosti premesti je u neki drugi obor.
 
Stp rece nidza premesti je negde,napravi malo jacu hranu mislim sa vise soj sacme,16 do 20% i ubaci 1do 3 kg secera,daji joj 4 kg hrane dnevnoa mozes i vise i trebalo bi ubrzo da potrazi ili ako imas nekog nerasta malo ga pusti nek je izmaltretira,a mozes jedan dan da je ne hranis uopste ne bi li joj izazvao stres pa posle opet normalno.
 
Stp rece nidza premesti je negde,napravi malo jacu hranu mislim sa vise soj sacme,16 do 20% i ubaci 1do 3 kg secera,daji joj 4 kg hrane dnevnoa mozes i vise i trebalo bi ubrzo da potrazi ili ako imas nekog nerasta malo ga pusti nek je izmaltretira,a mozes jedan dan da je ne hranis uopste ne bi li joj izazvao stres pa posle opet normalno.

Kod nas je obicaj da jo se pod nos da da njusi rukavica od vepra da oseti muski miris:osmeh:.
 
Sto se tice parenja svinja, kod mene se desila zanimljiva anegdota... Komsija je doveo brava kod moje krmace na parenje i mislili smo da je sve proslo kako treba, posto se krmaca nakon izvesnog vremena jako podgojila i bila jako alava... Tast ju je i previse hranio misleci da ce biti prasica, kad ono ispostavi...
 
Juce se oprasila melezanka fempsir-pitren x pietren,drugo prasenje 10+1(mrtvo).Na prvom prasenju 8 kom.Popravlja se,ali da su bar jos 2.
 
Hvala svima.Bice slika,juce zaboravio jer sam se zezao oko druge hempsir x pietren koja treba da se pari. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -
 
krmaca oprasena pred 14 dana danas sam primetio da nema mleko imala je 10 komada 2 su danas uginula nije upala vimena vime joj je meko ima apetit jede a nema mleko dao sam joj 4 kubika oxitocin pustila je mleko,prvi put ovako nesto da se desi,dali moze neki savet
 
@pedja81 jer znas mozda ko ima prasice na prodaju ako mozes na pp da odg do 15 kila mi trebaju.
 
danas 117 dan kako je suprasna krmaca al jos nema nista!zanima me koliko moze da kasni sa prasenjem?ovo ce joj biti prvo prasenje!
 
oprasila se sinoc 9 komada zivi i zdravi :bravo:datum nisam znao da podesim
prase-1-001.jpg
 
Nazad
Vrh