Postrna setva(opšta tema).

Jedne godine sam probao postrni kukuruz sa sve zalivanjem i najebao tako da postrno ne sejem ništa.
 
Bolje jedan pravi usjev profitabilan , nego dva neprofitabilna . Bar je dosad tako bilo , al sad se izmice i to . Dosad je bilo , bar ovde,bolje kukuruz posijan na vrijeme ,nego jecam ili psenica pa postrno. Ne zaradis ni na jednom ni na drugom
 
10000 dinara me je kostalo seme i to je to. Svakako bi izvlacio stajnjak i tanjro ga... Ostavicu ga pa sta god bude,tanak sam sa detelinom pa ce verovatno biti isilirano ako malo poraste. :D
 
Ova sejalica je sejala a dubina je bila na nekih 5 cm.

preplitko..

ja sam znao prije kad sam sijao postrni kukuruz, odmah poslije sjetve proci sa jednim prepravljenim 'spartacem' da nagrnem još zemlje na redove da sporije odlazi vlaga i onda još po redovima proći točkovima traktora da sabijem...

Dok sam ga sijao ne mogu se pozaliti, bilo je zarade al najveci problem je vlaga..za vršenje u zrnu nije! A otkako ne berem u klipu prestao sam sijati postrni kukuruz...
 
Sta da radim nisam imao iskustva sa tim pa smo tako doneli odluku,najvise smo se opredelili za plicu setvu zbog najavljenih padavina. I na kraju palo samo 5l kise.
 
Sta da radim nisam imao iskustva sa tim pa smo tako doneli odluku,najvise smo se opredelili za plicu setvu zbog najavljenih padavina. I na kraju palo samo 5l kise.
kad god je u pitanju bila postrna sjetva uvijek sam se na kraju kajao više što nisam išao još dublje....da je bar na 4-4,5 prsta a to je ak se ne varam mislim 8-10cm
praksa je pokazala bolje što dublje pa da je sigurno da ćeš imati dobar i ujednačen sklop....temp tla je velika, brzo ce poniknuti

ovako pliće ak posiješ, padne 4-5L, pusti klicu al vlaga brzo ode na prvih 5cm ljeti i na kraju klica se osuši....
 
Dve kulture moze samo ako se obadve siliraju i setva ove druge bude do kraja maja.Prosle godine sam razorao detelinu i posejao kukuruz za silazu i bio je ekstra. Ove godine vakumirao ovas pa posejao soju,i ona za sad izgleda ok.
 
Kod nas su probali postrni suncokret, ne raste, ostaje nizak, izbaci male glave, niko ga nije kosio, potanjirali su ga i ubacili pod brazdom.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Pre par godina u Jermenovacki atar, nismo mogli da pridjemo medjama da sejemo, zbog vode, pa smo ostavili jedan krug za kasnije negde polovinom Juna, sigurno mesec dana možda i više sejali posle redovne setve, soja je lepo napredovala, došle za skidanje zajedno sa redovnom setvom. A ova postrna nikako da napreduje

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh