Postrna setva(opšta tema).

Mozda je pre tih 5 % humus bio na 4,5.
Ako za 10 godina humus skoci za 0,5 %, onda je odlicno, a za 1 % fenimenalno.
U ratarenju bez djubrenja stajnjakom, al pravim, a ne slamnjakom, tesko da moze vise od 0,5 za 10 god.
Za tih 0,5 % moras se pomucoti i bas da imas srece. Proceprkajte njive i ako nadjete dosta glista onda imate sanse. Humus bez glista ne ide, ccc 😎
 
Данас код Уроша био прилог где је тип из Пећинаца подигао хумус на 5% а да му није требала ни деценија. Емисија са занимљивим темама ал' кога мрзи да гледа целу онда негде око пуног сата.
Tačnije vlasnik industrije mesa Djurdjevic
 
Zasto, jel imas iskustva sa Lisabon?

5g ju sijao mislim…
Prve godine kad ju probao postrno odlicno rodila i skoro sljedece godine ju stavio svu postrno…al sva sreca pa nisam pa ju stavio samo na 1/3

Uglavnom kad stavim na papir vise sam zaradio para od postrne Ike u tom periodu nego od lisabon jer mi je ona puno stabilnija bila, nisam imao tolikih oscilacija u prinosima kao s Lisabonom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda je pre tih 5 % humus bio na 4,5.
Не бих се баш кладио да је у Пећинцима хумус био 4,5!
Tačnije vlasnik industrije mesa Djurdjevic
Између осталог. Поред кланице има и ратарску и сточарску производњу а све то иде у гасне дигесторе одакле се, на крају циклуса, одваја чврста и течна фаза и све иде на њиве. Заокружио за медаљу, струју има за сопствене потребе и за продају ЕПСу а једино нисам сконт'о шта ради са топлотном енергијом, не рече да има пластенике.
 
Не бих се баш кладио да је у Пећинцима хумус био 4,5!

Између осталог. Поред кланице има и ратарску и сточарску производњу а све то иде у гасне дигесторе одакле се, на крају циклуса, одваја чврста и течна фаза и све иде на њиве. Заокружио за медаљу, струју има за сопствене потребе и за продају ЕПСу а једино нисам сконт'о шта ради са топлотном енергијом, не рече да има пластенике.
Znam ga iz osnovne škole
 
Колеге пре неки дан посејали соју ено је сва на редове. Без наводњавања, два пута им је у задње три године успело са пострном сојом.
 
a951762e78dc2af832e2f1c435458c38.jpg

9de595427bf7f64bf344f7b2a8e016f1.jpg

Ika setva 15.06 izlazi polako. Ima kore, srecom pa je losija priprema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh