Postrna setva(opšta tema).

Jučerašnji rad (11.06.2016):6kj ječma ns 525(sejan 5.10.2015.)ovršen 10.06.2016(vlaga11,2), 2 puta tanjirano, podrljano, posejan pionir a79, i ponovo podrljano.Prvi put radim postrno kukuruz pa ćemo videti šta će biti od toga.Naravno najviše zavisi od vremenskih prilika.
[i

i na kraju je to ovako izgledalo



mg]http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_209393354_slike%201%20004.jpg[/img]
 
Poslednja izmena:
U zavisnosti od vremena, probacu najverovatnije na 2 ha da posejem belu slacicu kao zelenisno djubrivo.
 
800kg x 40din =32.000din. Obrada, seme, hemija = 20.000din. Zaradio je 100e i smanjio prinos sledece godine sta god da je posejao. Za mene je to dzabe ste krecili:ppozdrav:
 
Nije smanjio sigurno jel su mu njive u kondiciji i svakako moraš nešto da uradiš sa strnjikom tako da obradu nema svrhe računati i nije uložio 20 soma sigurno u kj.Imao svoje seme 000.:ppozdrav:
 
To jedino sa nekom dobrom dozom staljnjaka+ veštak da može zemlja da iznese inače na duže gledano više štete nego koristi...
 
Neka ostavi na jednoj njivi pola ne posejano postrno, a pola posejano. Sledece godine deo koji nije sejao ce dati sigurno bolji prinos koji ce kompenzovati dobit od postrne setve. Nije nasa klima Brazil da pada kisa prepodne a poslepodne sija sunce.
 
E to se desilo te 2014-e da je imao 1600 kg. i možda nikad više...Nisam ni ja pristalica postrne setve ali ovo što sam napisao je tako.:ppozdrav:
 
Neka ostavi na jednoj njivi pola ne posejano postrno, a pola posejano. Sledece godine deo koji nije sejao ce dati sigurno bolji prinos koji ce kompenzovati dobit od postrne setve. Nije nasa klima Brazil da pada kisa prepodne a poslepodne sija sunce.
10000% tacno,probao sam prosle godine,pola njive redovna setva kukuruza,a pola njive postrna setva,sad je na njivi komplet kukuruz u redovnoj setvi,poznaje se razlika,kao linija povucena.

Postrna setva nikad vise!!!Jedino zelenisno djubrenje ako nadjem onu rauoululu ili kakao se vec zove.
 
Jos sam hteo na jecmu koji jos uvek nije ovrsen da posejem soje postrno seme 20e,total 5e,spremanje u 2 prohoda na strniste teskim spremace i setva 15l nafte da probam na pola jutra. Ali izgleda vise posla oko prikljucaka dok ih pokacim i ostalo...nego da nesto zaradim.
 
@bojcetic To ti dođe kao da si repu posejao,a ti vidiš da imaš manji prinos posle repe i opet ga seješ...:osmeh:
 
Nazad
Vrh