Postrna setva(opšta tema).

Komsiji sam u subotu posejao na jecmu kukuruz AS72,hoce ga za silazu,promasaj.Ja nisam hteo ni svoju njivu skoro 2 hektara da presejem zbog loseg nicanja a seme za presejavanje sam dobijao dzabe.Sejano kraj aprila,trebao bih da presejavam 20-og maja,to je za moj pojam kasnooooo.Bolje njiva da odmara nego da je mucim,a zemlja slaba.
 
Prosle godine sam rasadio kupus posle luka.Razlika se nevidi uopste sada na kukuruzu.
Mozda se razlika vidi ako se ne baca vestak.
Sada idem za soju 100kg 3x16 a za kupus 150kg 3x16 kg po kj
 
Danas bacio vestak popodne jos jedan-dva prolaza spremacem i ujutru setva.
Danas komsija seje 9kj kukuruza posle jecma kaze prosle god prošao kao bos po trnju sa postrnom sojom
 
Pitanje za forumase; da li neko ima iskustva sa postrnom setvom suncokreta na zemlji koja je tretirana Sekatorom u usevu psenice?
 
imam nešto sjemena od A79 pioneer, nekako razmišljam da posijem na oko 0,5ha, a imam i đubriva nešto, pa što bude

jel netko sijao taj pioneer, zanima me kako se pokazao u postrnoj, prošle godine je bio dobar, kao glavni usjev, sa malo vlage u vršidbi
 
Dukat najraniji ns hibrid kolko znam,nisam imao ali je imanje tu kod nas imalo 2010. god pa prskali desikatorom i bila kisa i opet vlaga milion posto i nisu ni skinuli nego zajebali lexiona a koja sorta pojma nemam, a lik pre dve god. posejao posto je prtskanjem zasro stvar oko tri para listova,odma je posejao drugi koji je cvetao u pocetku septembra i imao glavice lepe i sazorio i sve super dok kombajn nije usao u njivu prinos ni za kombajn sve stura zrna .
 
Ne da mi đavo mira i ja bi posejao neku soju u ovo što je skinuto žito dosad samo kad bi bilo kiše i kasnije...:ppozdrav:
 
Preključe isterao stajnjak i zaorao a juče ujutru spremio i posejao i planirao za popodne da povaljam pa navodnjavanje ali me kiša pretekla nisam stigao. Malopre sam bio da vidim baš je fino natopilo, ako bude sve kako treba eto soje za par dana na površini.
 
posto je jučer bilo nevrijeme, kukuruz bio odličan, sada stoji ukoso pod 30 stupnjeva, i sada ozbiljno razmišljam da nađem najraniji hibrid i posijem ga na ječam, pa što bude, jer kukuruza će slabo biti, jednu parcelu od nekih 70ha je strašno otuklo, ništa od nje

koji bi kukuruz preporučili, ili možda soju, al moja soja od koje imam sjemena sada tek cvjeta, pa mislim da je kasnija sorta koja nebi došla za vršidbu
 
Nazad
Vrh