Politicko organizovanje poljoprivrednih proizvodjaca

senator je napisao(la):
Napisao sam veoma opsiran, sadrzajan i argumentovan post kao odgovor gospodinu Lakariju i, kada sam krenuo da ga posaljem, sajt mi je pokazao mod odrzavanja. Sve sto sam kucao poslednjih pola sata otislo je u nepovrat. Molim administraciju sajta da se ozbiljno pozabavi ovim problemom, jer ja necu vise uzalud kucati postove i uzimati ucesce u raspravama na sajtu dok se ne uverim da je rad sajta stabilan.

Pa kada toliko pises pisi u Wordu pa kad zavrsis prebacis na forum, a orginal ti ostaje.
 
mira je napisao(la):
@senator
Ja ti kažem, ti razmisli...
Ako ti bil koji kontakt na lokalu zatreba-pošaljiprivatnu poruku.
opa! vrbovanje! :haha:

senator je u pravu ne partija nego pp Lobi, grupa za pritisak.
Ima dovoljno partija. Za sada su prinudjene da se udvoruju tajkunima. Treba ih prinuditi da rade za pp. "Mali" problem sto se i najbolje namere izrode pa je neophodan neki oblik organizacije, znaci neka tela a ta tela mogu a ako mogu onda i hoce, da prodaju jednokratnu uslugu i da se trajno udome.

Jos malo sam prolistao ove postove u nazad i sve mi je jasnije da je organizovanje pp u stranku glupo. Stranke se dele na leve i desne, pa onda recimo na nacionalne i mondijalne...... stranka pp bi ovakvom stvarima morala da se odredi. Grupa za pritisak, lobi poljoprivrednika je stalesko udruzenje sa jedinim ciljem da stvori bolje uslove za pp. Pri tome svako zadrzava sve ostale aspekte svoje licnosti kao birac i na nekom nivou glasa nacionalno ili socijalno ili anacionalno i asocijalno ( :haha: )
Dakle na jednom nivou a to je pitanje poljoprivrede i pripadnici nacije i pripadnici nacionalnih manjina i razlicitihj pol. opcija imaju zajednicki interes dok na drugim ne moraju. I to se ovde na forumu bas vidi.
 
Nebih da ulazim u raspravu dali stranka ili sta vec.Mi smo jedan definitivno cudan narod,na forumu imamo coveka iz ministarstva, koji se ponudio i postavio temu u kojoj bi mogli nesto da promenimo mozda vec danas,ali ne,mi pravimo stranke drmamo tajkune.... Iskoristimo ono sto nam je ponudjeno, pa onda da se borimo ,po meni sa vetrenjacama.Dve nedelje niko nema ideju kako da nam se pomogne?
http://poljoinfo.com/poljoprivreda/predlozi-mera-za-unapredjenje-poljoprivrede-od-strane-drzave/
 
nekima od nas nema pomoci, jer nema pravne drzave. ovih dana treba da podnesemo tri tuzbe zbog krsenja plana generalne regulacije naselja cenej. cik da vidim koji sudija ce zakazati pretres.
na nasu tuzbu od pre tri meseca protiv gradske uprave za zastitu zivotne sredine jos nije stigao nikakav odgovor.
 
sasa22 je napisao(la):
Nebih da ulazim u raspravu dali stranka ili sta vec.Mi smo jedan definitivno cudan narod,na forumu imamo coveka iz ministarstva, koji se ponudio i postavio temu u kojoj bi mogli nesto da promenimo mozda vec danas,ali ne,mi pravimo stranke drmamo tajkune.... Iskoristimo ono sto nam je ponudjeno, pa onda da se borimo ,po meni sa vetrenjacama.Dve nedelje niko nema ideju kako da nam se pomogne?
http://poljoinfo.com/poljoprivreda/predlozi-mera-za-unapredjenje-poljoprivrede-od-strane-drzave/
::svaka cast:: ::svaka cast::
Puna su nam usta belosvetske politike a kada se treba suociti sa problemom i mozda resenjem, onda tajac... ::lose::
 
lakarije je napisao(la):
Ma možemo mi sad da duvamo u k...c. Džabe nam je ništa nam ne vredi.
Nema nam spasa nego da se pojavi novi Staljin pa da očisti bagru,i donese pravdu,kad već sama nemože doći.
" za sve je potrebna čvrsta ruka"
mislio sam da gos'n Lakariju ne treba odgovarati. Pretrpeli smo svasta i puni smo frustracija. Njegov malo ostriji jezik i frustraciju mogu da razumem kao i nezadovoljstvo (nekim) zemljacima. Ali problem sa frustracijom je sto frustriran covek nije razlozan, iz njega ne govore argumenti vec emocije u ovom slucaju gnev i bes. Siguran sam da u nekom razloznom stanju ne bi prizeljkivao Staljina ma kako negativan odnos imao prema Zapadu. Ali taj Staljin je vise zla naneo Rusiji od bilo kog Zapada. Tu si gulazi i milioni mrtvih. Da ne govorim o seljacima. Tako da Rusija ni danas ne moze da se oporavi (a nadam se i zelim da moze), tako da je ruska poljoprivreda u zacetku, tako da se hrane jeftinom Americkom piletinom. Sad skoro je jedan pametan ruski ekonomista rekao kako bi Rusiji na duzi rok odgovaralo da kriza potraje jer bi u tom slucaju(besparice) bilo unosno proizvoditi piletinu. I ne samo piletinu i tako razviti sopstvenu proizvodnju. Stvari ne mogu da se posmatraju crno-belo pa eto i jedan ruski ekonomista prizeljkuje krizu da bi se razvili.....
..a Staljina da zaboravimo. To je sigurno bio lapsus.
 
Od ovih politicara ne mozemo ocekivati nista dobro ... pa nisu oni ljudi. :haha: nece oni nas ozbiljno shvatiti :cao: dok ne im napravimo protestnu voznju po Beogradu sa svim traktorima i kombajnima koje posedujemo... a hvala bogu imamo toliko masina da ne bi stalo sve u taj "beli grad" :haha:
....
 
Znam da ovo nije ni vreme ni mesto,ali osećam se prozvan pa da odgovorim drugu Tar-u.
Nikakav lapsus nije bio u pitanju.
Te priče o 20 miliona rusa su čista glupost i Američka propaganda.kao što danas pričaju da je u Severnoj Koreji tolika glad da jedu časovnike i male bebe!!! Pa koji mozak u to može da poveruje.
Mi sve što slušamo o nekom to čujemo sa CNN,Discavery ili History.To je žalosno
Kao što je zalosno što smo direktan prenos revolucije u Rumuniji 1989god gledali sa CNN.A rumunska granica nam na 100 km. Kad se samo setim šta sam tada mislio o Čeušeskuu,sad me je sramota da se pogledam u ogledalo.
Dok je uzimao kredite od MMF i Amera i prezaduzio rumune,bio im je omiljen,obožavali su ga više od Tita,A kad je čovek video šta je napravio(pa zabranio uvoz,pa sve što se napravi u Rumuniji,izvozio da bi vratio kredite,a onda narod,logično morao da štedi i steže kaiš) E onda su rešili da ga ubiju,smišljajući najprljavije laži.
A još je takvih primera u istoriji.
koliko je rusa izginulo u II sv.ratu pa 20 miliona ubijenih od Staljina,pa da je to tacno,danas nebi postojalo rusa.
A jel znate da je 93 god u ruskoj dumi formirana komisija za utvrdjivanje istine o Staljinovim žrtvama.I znate ko je bio predsednik komisije?
Dmitrij Medvedev! Da, današnji predsednik.I posle par godina ustanovili da nije bilo više od par stotina hiljada žrtava(neznam tačno,mogu proveriti).A Jeljcin nije baš mnogo patio od ljubavi prema Staljinu.
Njega i danas rusi zovu "Ruska majka". čak je i Putin vratio ime Staljingradu,i državnu himnu koju je još on naručio 1943 god.
A ti ubijeni,pa to su bili lopovi, kriminalci,izdajnici revolucije,kontrarevolucionari,špijuni,kulaci,buržuji,grofovi,veleposednici... za njima Ameri žale.
Da vidim ko od vas nebi voleo jednog dana da u nekom novom logoru( kad neki novi komunisti recimo dodju na vlast), vidi Miodraga Kostića.Miškovića,one iz Otpora,Natašu Kandić,gradonačelnike za koje se priča da imaju 100 miliona dolara,one što su kupili po deset ogromnih fabrika,prvo oterali radnike da bi ih porušili i prodali placeve.I još hiljade i hiljade takvih političara i Biznismena.
A, da i gulage nije patentirao Staljin, već ruski carevi.

kiraj je napisao(la):
Druze lakarije,nemam nikakvog politickog obrazovanja ali svaka stranka u Srbiji isto ovo prica,pogotovo pred izbore.Kad prodju izbori nikog ni nevidimo ni necujemo.Posto nemam iskustvo,molim te objasni mi kako da prepoznam sta je laz a sta istina u svim tim obecanjima politickih stranaka.Kao papagaji ponavljaju :eek:tvaranje radnih mesta,infrastruktura ,mala i srednja preduzeca,poljoprivreda nam je sansa ...Kako mi obicni ljudi da prepoznamo ko je tu dobar ?

Kiraj,to je bar lako,samo se vodiš logikom i zdravim razumom:
Ko god mnogo spominje "demokratiju" transparentnost,ljudska prava,
Ko se mnogo slika i druži sa Amerima,Englezima,Nemcima(oni nikom nemogu biti prijatelji i partneri,njima samo trebaju žrtvei neko kog će iskorišćavati).
Ko hoće u NATO, EU,ko god hoće da dovede strani kapital,da otvori strane fabrike,ko god hoće da prodaje našu zemlju,da zatvara naše fabrike,da uvozi sve tudje,ko hoće da zatvori naše banke ,a dovede tudje,da rasturi našu vojsku,a onda šalje vojnike po svetu kao okupatore.
Ko god planira da ništa neproizvodi i nestvara a da živi samo od poreza,taksa i harača,
Ko god hoće od zemlje da napravi koloniju i vazalni narod,nemože biti dobar.
Neki to i otvoreno obećavaju a neki kriju,ali na nama je odgovornost da ih "pročitamo" i učinimo sve što možemo da im to nedozvolimo,kako god možemo.

A možemo bar da glasamo protiv njih,za neke koji se "neližu" sa njima.
Porez im moramo platiti,jer će nas pleniti.Ali uvek možemo kupiti naftu na crno,i tako će oni ostati bez akciza i taksa.
Možemo naprimer,da se grejemo na čokanje i drva a ne na plin,pa opet neće imati zaradu na njemu.
Možemo da im neplaćamo TV pretplatu,kao ja već godinama i time im opet smanjimo prihode u džavnoj kasi, i otežamo finansiranje LAŽOVIZIJE ,pošto nas i ovako preko nje t...ju u zdrav mozak,kako je Srbija na pravom putu,
Možemo da se nevakcinišemo pa nak Miškoviću propadne vakcina,pa će i Ministar zdravlja izgubiti obećani deo kolača,
Možemo da NEKUPIMO nešto za šta smo čuli da to uvozi privatna firma nekog političara,
možemo da se NE PARKIRAMO na opštinski parking i tako lopovima iz opštine zakinemo kolko možemo...
Možemo da im blokiramo puteve kao Grci,bar da im pravimo problema u saobraćaju,ako ništa drugo...

I takvih primera je bezbroj.to su sve bezbolne,GANDIJEVSKE metode borbe,koje svako može da primeni.A kad dodje vreme i mogućnost za kuke i motike,onda i to.
Ja nemogu da srušim neku američku zgradu,niti da potopim neki brod,ali ovo sve mogu i to uvek primenjujem.To je moj doprinos borbi protiv kapitalizma,imperijalizma,amerikanizma,koji su i osnovni krivci što ovako živimo.
Kad bi svako po trunku nečeg preduzeo,rezultati nebi izostali.

I još nešto: Molim kolege sa foruma da me ne oslovljavaju sa "gospodin",već jednostavno sa DRUG.
Za vas ću uvek biti drug,gospodo.
 
Mislim da je glupo da se ovde reklamira bilo koja stranka, a to se radi. Takodje je glupo da neko vredja ostale svoje sugradjane, govoreci im da su govna.
 
Ma koji crni Komunizam! Sada imamo stranku, JEDINSTVENA RUSIJA! :ppozdrav: A cak je i Predsednik Medvedev uoci Nove Godine odbio da rehabilituje Staljina.
A sto se tice stranke , Tar je u pravu: ili levica , ili desno orijentisana stranka. Ili Nacionalisticka opcija ili Mondijalizam.
A za tog druga ili vec Gospodina, koji nam je dolazio iz Ministarstva (vec ne znam kojeg) pa gde je sad na forumu... ::lose::
Ocigledno je bilo da je dosao samo da agituje i zarad sitnog profiterstva (Vacarenje neko sitno) :ppozdrav:
 
lakarije je napisao(la):
Te priče o 20 miliona rusa su čista glupost i Američka propaganda.kao što danas pričaju da je u Severnoj Koreji tolika glad da jedu časovnike i male bebe!!! Pa koji mozak u to može da poveruje.
Mi sve što slušamo o nekom to čujemo sa CNN,Discavery ili History.To je žalosno
Kao što je zalosno što smo direktan prenos revolucije u Rumuniji 1989god gledali sa CNN.A rumunska granica nam na 100 km.

Postoje iskreni komunisti koje mogu da postujem. Postojale su komunjare.....i o njima sve najgore.

Uprkos frustracijama drug Lakarije nije napravio lapsus. Ne zato sto on to negira nego zato sto svojim nacinom diskusij potvrdjuje pravu Staljinisticku svest. Za njega ovo je kompliment. Za normalnog coveka uvreda.
Kako to radi drug Lakarije?
Tako sto izmisli da sam ja spominjao 20 miliona. To bi moglo da prodje na nekom saslusanju ali ovde ne jer je lako pogledadi moj post.
To naravno nije dovoljno pa se onda izmisle neki koji jedu casovnike i bebe da bi se dokazivalo da je to apsurdno.
Druze Lakarije, ako hoces da polemises sa nekom americkom, hladnoratovskom progandom pogresio si adresu.
Nista strasno. Ali stvarno je strasno kako pomracena svest moze da iskrivljuje cinjenice.
Pa druze lakarije nasa srpska televizija je uzivo prenosila deogadjaje u Rumuniji. To je bio jedan od retkih svetlih trenutaka nase televizije. Sto se tice Causeskua jasno mi je da ti zalis za njim ali ne zale milioni Rumuna. Jesi li ti cuo za groblje bezimenih jadnika koji su pokusavali na svaki nacin da se docepaju "trulog zapada" to jest ondasnje Jugoslavije. Znas li da su nasi (komunisti) tolerisali da ih rumunskui patrolni camci pokokaju na nasoj obali. Da in je nas vlastodrzac bezocno vracao svom prijatelju preko Dunava, osim kada bi strani ambasadori saznali pa je onda morao da glumi kako postuje medjunarodno pravo o azilu i ljudska prava......
Ali ono najvaznije za jedan poljo forum. Nista ne kazes za svog druga staljina i njegovo unistavanje seljaka u Rusiji. Skidao im je kozu sa ledja. Mozda je to zato sto ti i nisi pravi poljoprivrednik? Mozda zalis za vremenom prinudnog otkupa?
 
Karalic je napisao(la):
A za tog druga ili vec Gospodina, koji nam je dolazio iz Ministarstva (vec ne znam kojeg) pa gde je sad na forumu... ::lose::
Ocigledno je bilo da je dosao samo da agituje i zarad sitnog profiterstva (Vacarenje neko sitno) :ppozdrav:

Nisam nikad odgovarao na ovakve sitne provokacije ali zarad ostalih na ovom chatu.

Koliko znam ovde nijednog momenta nisam radio niti licnu promociju, niti promociju bilo koje politicke stranke. Ja sam prvenstveno farmer i poljoprivredni inzenjer a tek potom neko ko je, trenutno, zaposlen u ministarstvu. Za razliku od mnogih ovde, meni kad je receno "sad nemoj vise da kritikujes nego dodji i pokusaj nesto da promenis", ja sam pristao i sada to radim manje ili vise uspesno, vreme ce pokazati. Najlakse je sedeti u toploj fotelji i kritikovati ja sam barem presao sa reci na dela i ovde nastupam iskreno pod punim imenom i prezimenom jer nemam sta da krijem niti se cega stidim. Pogledajte i Vi i svi ostali sve moje poruke na ovom forumu pa ako zakljucite, vecinski, da sam ovde zarad agitovanja, sitnog profiterstva ili sitnog vacarenja, svima obecavam da cu se izclaniti i da vise necu uznemiravati forumase. Eto, moj predlog, otvorite temu da li su ljudi iz ministarstva ovde dobrodosli, ili ne, cak otvorite jos precizniju temu o tome da li sam ja ovde dobrodosao ili sam persona non grata, pa kako ljudi odluce tako ce biti.

Umesto sto bez ikakve podloge optuzujete i stvarate zakljucke o nekom koga cak i ne poznajete (a to vise govori o Vama nego o meni), ukljucite se konstruktivno u teme gde sam ljudima ponudio mogucnost da mi daju sugestije i predloge za uredbe pa od 13.01. pa nema nijednog odgovora.

Svako dobro
 
Od ovakvog divana ce sigurno profitirati.Posto sam se ja pozvao na coveka,imam potrebu da odgovorim.Na stranu to sto ga znam dovoljno dugo.Nemam nameru da ga branim, ume on to i sam.Pozivati se na jedinstvenu rusiju za resavanje problema u srpskoj poljuprivredi....to je vec za obzervaciju.
Karalic je napisao(la):
Ma koji crni Komunizam! Sada imamo stranku, JEDINSTVENA RUSIJA! :ppozdrav: A cak je i Predsednik Medvedev uoci Nove Godine odbio da rehabilituje Staljina.
A sto se tice stranke , Tar je u pravu: ili levica , ili desno orijentisana stranka. Ili Nacionalisticka opcija ili Mondijalizam.
A za tog druga ili vec Gospodina, koji nam je dolazio iz Ministarstva (vec ne znam kojeg) pa gde je sad na forumu... ::lose::
Ocigledno je bilo da je dosao samo da agituje i zarad sitnog profiterstva (Vacarenje neko sitno) :ppozdrav:
 
Ja sam rekao da ce vreme pokazati svoje...tako je i bilo sto se tice Karalića :haha: :haha:
Ovo je za opomenu ili ban sto si isklevetao coveka!
 
radivoj.nadlacki je napisao(la):
Karalic je napisao(la):
A za tog druga ili vec Gospodina, koji nam je dolazio iz Ministarstva (vec ne znam kojeg) pa gde je sad na forumu... ::lose::
Ocigledno je bilo da je dosao samo da agituje i zarad sitnog profiterstva (Vacarenje neko sitno) :ppozdrav:

Nisam nikad odgovarao na ovakve sitne provokacije ali zarad ostalih na ovom chatu.

Koliko znam ovde nijednog momenta nisam radio niti licnu promociju, niti promociju bilo koje politicke stranke. Ja sam prvenstveno farmer i poljoprivredni inzenjer a tek potom neko ko je, trenutno, zaposlen u ministarstvu. Za razliku od mnogih ovde, meni kad je receno "sad nemoj vise da kritikujes nego dodji i pokusaj nesto da promenis", ja sam pristao i sada to radim manje ili vise uspesno, vreme ce pokazati. Najlakse je sedeti u toploj fotelji i kritikovati ja sam barem presao sa reci na dela i ovde nastupam iskreno pod punim imenom i prezimenom jer nemam sta da krijem niti se cega stidim. Pogledajte i Vi i svi ostali sve moje poruke na ovom forumu pa ako zakljucite, vecinski, da sam ovde zarad agitovanja, sitnog profiterstva ili sitnog vacarenja, svima obecavam da cu se izclaniti i da vise necu uznemiravati forumase. Eto, moj predlog, otvorite temu da li su ljudi iz ministarstva ovde dobrodosli, ili ne, cak otvorite jos precizniju temu o tome da li sam ja ovde dobrodosao ili sam persona non grata, pa kako ljudi odluce tako ce biti.

Umesto sto bez ikakve podloge optuzujete i stvarate zakljucke o nekom koga cak i ne poznajete (a to vise govori o Vama nego o meni), ukljucite se konstruktivno u teme gde sam ljudima ponudio mogucnost da mi daju sugestije i predloge za uredbe pa od 13.01. pa nema nijednog odgovora.

Svako dobro
@Radivoj

Nemo ti da se sekiraš, ima i ovde ljudi koji samo zakeraju i uvek im nešto nije po volji, a kad treba nešto konkretno da se pomogne ili uradi onda ćute da prostiš "ko usrani"! Tvoja tema je na mestu, i ovim povodom pozivam sve članove koji imaju predloge da se uključe u raspravu, a filozofi koji nemaju konkretno šta da predlože bolje da se manu ćorava posla i da ćute!
Ovom prilikom bih takođe zamolio člana Karalića da se izvini čoveku za nekorektan odnos (ako to smatra za shodno) pa ćemo iz njegove reakcije svi videti o čemu se ustvari radi!
 
Nazad
Vrh