Politicko organizovanje poljoprivrednih proizvodjaca

Znam sve problem je u tome sto narod iz gradova misli da seljaci zive dobro,to je sve propaganda na televiziji pa jel gledate ove emisije o poljoprivredi ja kad gledam povraca mi se kao sve je ok subvencije trte mrte.Mislim da je red da se stane na put ovom bezakonju i tajkunizaciji poljopriverde,pa razni ministri imaju zemlju u vlasnistvu po par hiljada hektara zemlje pa gospodo ko ste vi da kupujete drzavnu zemjlu,i odakle novci ej jebote ja nemogu da se sastavim za setvu :zli: :udri:
 
Grunt,nisi jedini.Mislim ljudi da su nam zamazali oči sa subvencijama i podelama na hobiste i profi poljoprivrednike,time su kupili još koju godinu.Znaju da takvi poljoprivrednici njima neće predstavljati problem ali ovaj porez na kućne ljubimce i izmišljanje kojekakvih taksi može da ih jače zadrma nego što su mislili.Sprovode propise EU sa platama i primanjima 10x manjim nego u EU-stvarno smešno,Napraviće oni grešku a to je kada prvi poljoprivrednik ode u zatvor zbog neispunjenja obaveza prema zakonu o saobraćaju(ako bude neko od članova foruma neka nas odmah obavesti)-to može izazvati naše reakcije-gotovo sam siguran ali sada je na njima da li će napraviti taj korak
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ljudi-ima li neko ideju kako da krenemo?
ajde da napravimo spisak prvo ko bi hteo da ucestvuje u osnivanju stranke i daljem animiranju ljudi za potpisivanje ovakve ideje. kada bi dosli do cifre od 100 ljudi, koji bi povukli jos stotinak potpisa, onda bi imali nesto, ovako slabe vajde.
1. zcurcic
 
zcurcic je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Ljudi-ima li neko ideju kako da krenemo?
ajde da napravimo spisak prvo ko bi hteo da ucestvuje u osnivanju stranke i daljem animiranju ljudi za potpisivanje ovakve ideje. kada bi dosli do cifre od 100 ljudi, koji bi povukli jos stotinak potpisa, onda bi imali nesto, ovako slabe vajde.
1. zcurcic
2.Golub
 
Pokušao sam kroz stranku pre par godina da izguram neke ideje bez honorara i protivusluge jer sam u to vreme imao takav posao pa me ta aktivnost ne bi koštala, ali pazi šta se dešava; kada je došlo do raspodele mesta u opštinskim odborima za poljoprivredu je postavljen lik sa 2-3 ha zemlje i 6 kokošiju, a ja sam postavljen na turizam :haha: (doduše razumem se u "turanje"). Moje mišljenje je ne stranka već nacionalna asocijacija i ne 100 nego 100 000 potpisa!
U svakom slučaju, šta god da rešite tu sam!!!
 
dragi sapatnici, bilo je vec na ovom forumu takvog brojanja pa nicemu nije odvelo.
zcurcic je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Ljudi-ima li neko ideju kako da krenemo?
ajde da napravimo spisak prvo ko bi hteo da ucestvuje u osnivanju stranke i daljem animiranju ljudi za potpisivanje ovakve ideje. kada bi dosli do cifre od 100 ljudi, koji bi povukli jos stotinak potpisa, onda bi imali nesto, ovako slabe vajde.
1. zcurcic
 
zoran0230 pod br.3ali se slažem sa zx-om oko asocijacije bez političke pozadine.Znači oformiti interesnu grupaciju a svima nam je interes poljoprivreda,što kažete da vidimo koliko ima zainteresovanih i to će biti merilo (ima poprilično članova foruma)-koliko želimo da se borimo za naša prava
 
Politička stranka bi beskorisno potrošila sredstva članova i donatora (ako bi ih i imali ) jer 1,3 ili 5 poslanika u skupštini ne može izglasati ništa. Seljaci su trenutno samo neiscrpna tema za TV serije.
 
zcurcic je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=X7jNtr9oPBk
politicke stranke su nacin da dodjemo do vlasti u demokratskom drustvu. drugacije je nemoguce. na gornjem snimku vidimo sta nam partokratija radi.
istorija pa cak i nedavna nas uci da se do vlasti dolazi na puno, puno razlicitih nacina. jedan je bio 5.10. a evo i ovo u kirgistanu ovih dana. sa odredjenom kolicinom para sve je moguce. prica o demokratiji je za boraniju.
 
Kod nas se demokratija svodi na to da možeš svakog da opsuješ a ko ima debeo obraz ni ne reaguje.Kod nas nema ni D od demokratije-Država nam otima novac na svakom koraku i to na kulturan način-uzmi ili ostavi.Mi pogotovo u poljoprivredi ne možemo to još dugo iznositi na leđa
 
Pa da dole na Kosovo, al dole su šiptari kod njih vlada zakon abesa svi za jednog jedan za sve dobiće oni ito što traže, mi smo sami sebi broblem nismo mi šiptari u tome je fora, kod nas je svi za jadnog jadan za sve. Oni to rade konkretno mi ovde na forumu samo bla,bla ,bla. Pročitao sam kod nekih članova kako pišu da od toga nema ništa nemože ovako nemože onako.Ma pustite se ovoga ako ne možemo da kažemo nešta pametno onda nam je bolje da ćutimo. Niste li svesni da se ne pitamo više mi, već glad koji nas tera. Mora -ne dal može ili nemože- nego moramo u okrugloj sobi naći ćošak, jer su nam ostali posledni trzaji, bar da poginemo slavno, da pričaju naši sinovi-unuci posle evo za to je poginuo naš tata ili deda da bi ja danas lepo moga da živim od poštenog rada.
 
zx je napisao(la):
Golub
Da li si član nekog udruženja ili organizacije?
NE. Hteo sam u početku(klasika) da bih došao do radnog mesta za ono koje sam studirao (šumarstvo), al nisam imao ni ujku ni strica ni babu ni dedu...., ko bi mi izašao u suret, a ne da sam lupao u one šerpe i lonce nego sam ih razvaljivao još me bole ruke. Zato danas propadam sa poljoprivredom. :nono:
A ti iz koje si organizacije ili udruženja ima li koje mesto :cao:
 
Pa šta je onda ostalo. :sta:
Post je spojen: [time]1271142982[/time]
_________________________________________________
 
Golub
Nisam ni ja; slučaj kao sa tobom. Bio sam ranije i imao dobru ekipu, ali smo brzo pukli jer su ispred našeg rada uvek stajali "ideali i ciljevi od opšteg značaja". Bunt na način o kom ti pričaš mislim da ne bi prošao. Metod revolucije i radikalnog protesta,... Bili bi smo udarna nekoliko dana i deda Zaharije bi nam posvetio jednu emisiju, a u međuvremenu bili bi smo privedeni uz sva "ljudska prava". Moje mišljenje je: primer- imamo formiranu asocijaciju od 100 000 članova (moguće je-svaki član foruma da realizuje manje od 30 pristupnica) što je 100 000 glasova koji nekome mogu još kako da zaigraju, a mi se saberemo, oduzmemo i kažemo: " OK. Može. nego ima onaj zakon, pa ako bi ste vi mogli nešto,...". Mnogo bolji način da se uđe u Skupštinu (možda i Vladu) nego sa 5 poslanika neke stranke koji sede u zadnjem redu.
 
Nazad
Vrh