Polana

Tako je Pecan06,isti je to gen,Polka zahtevnija u pogledu nege i osetljivija, krupnijeg ploda ali se lakse i vise ubere,nama je radna snaga najveci trosak pa samim tim je Polka rentabilnija,Polana to nadohnadi brojnoscu datih plodova...Mada ove god. posto su ih izjednacili cenovno i po ovim cenama,dovodi se u pitanje rentabilnosti uopste....
 
9prm9d.jpg
2vdlbw6.jpg
Evo i moje polane ,prva godina jesenja sadnja
 
Šta si joj radio Dule da stoji tako mirno kao u stroju??? :osmeh: Nijedne travke nigde, ove slike da sačuvaš da stavimo u knjigu, kako treba malinjak da izgleda.
 
Koji je razmak izmedju redova i da li obradjujes traktorom i koje sirine ?
Razmak je 3.2m obrađujem traktorom sa malo modifikovanim setvospremačem prođem svakih 20 dana i ovo je rezultat.

- - - - - - - - - -

Šta si joj radio Dule da stoji tako mirno kao u stroju??? :osmeh: Nijedne travke nigde, ove slike da sačuvaš da stavimo u knjigu, kako treba malinjak da izgleda.
Sve po redu što je trebalo od prihrane i zaštite , slike su spremljene pa ako zatreba biće od koristi:ppozdrav:
 
polana sadjena jesenas sta joj se ovo desava i ove bubamare grickaju malinu postale velike napasti hvala u napred za svaki odgovor :sta:
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Ovako preko slike, mada nije bas najbolji ugao, rekao bih da je ubusenje crva, korebus ili je prstenar, vise mi lici na korebusa.
 
ima li leka za ovo ???

Ne znam sta bih ti rekao, nisam upoznat sa programom zastite Polane a i u toku si berbe tako da ne znam sta da ti odgovorim, leka za vec nastalo ubusivanje nema, steta je vec nastala, treba pogledati da li je u pitanju veca povrsina pod napadom ili je sporadican slucaj. Inace trebalo bi pogledati do koje dubine je korebus dosao i mehanicki odstraniti ceo deo do zdravog tkiva i spaliti.
 
nemam neki veci zasad pa sam danas otiso da to ispregledam nema nikakvih ubusenja sem na te dve slike sto sam sliko odstranio sam do zdravog stabla samo na dve sadnice sam pronasao problem je sto nisam spalio te grane a bacio sam ih dalje 3, 4 metara od malinjaka dali ce biti neki problem ja sam bas sve raskomadao grane da najdem nekog crva ili slicno ali nista jedino sam nasao nekog zelenog crva pored malina ne u grani
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Taj zeleni mi lici na gusenicu a spaljivanje radimo da bi spalili i crva ili jaja koja su polozena od strane nekog insekta, mera koja se sprovodi za smanjenja nove populacije, to sto nisi spalio dve grancice nije ni bitno :)
 
o ovom problemu je bilo priče već x puta...
i nismo našli rešenje,i niko ne zna tačno šta je...
Sent from my K013 using Tapatalk
 
Kod mene takodje treba naslon, moze li neko postaviti sliku da vidim kako to izgleda.
Vrh sruba da bude iznad zemlje nešto preko 1m. staviš prvu poprečnu na 0,5m od zemlje, a drugu na 1m... prva bi trebalo da je oko 70cm duzine, a druga može i kraća. Pa vežeš pri krajevima kanap ili žicu... Ne trpe veliko opterećenje pa ne moraš nešto debele studove. aA razmak izmedju stubova do 5m

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U nedelju sam polanu isprskao azoksistrobinom i fitofert berry-jem. Sat vremena posla traktorom i vinogradarskom prskalicom, ali sam siguran, nemam šta da razmišljam oće li koja boleština da se navata na listove. Berba je završena kod mene pre mesec dana a treba malinu zaštititi da ostane zdrava. Jer na jesen će se vaditi sadnice. Ko bude pazario kod mene imaće vrhunske i zdrave sadnice iz zdravog malinjaka. Inače ja sam najveća mušterija:haha:, jer širim malinu i to u većoj količini.
Radna snaga po meni biće najvažniji ograničavajući faktor širenja u nedogled. I može se desiti da će se širiti još po selima ali samo parcelice koje se mogu odraditi porodično. Što je po meni jako loše, jer tu nema kvaliteta. Kvalitetnu malinu pre proizvode oni koji joj pristupe ozbiljno, edukuju se, nabavljaju potrebnu hemiju i đubriva zajednički( udruženja) i slično.
 
Kako mislis zavrsena berba? Ne zelis vise da beres da bi imao bolje i vise sadnica?
Ja se dvoumim čime da ih prskam,tj.protiv kojih bolesti... imam quadris i teldor... da ih pomešam i isprskam? da li ima potrebe u ovom periodu?
hvala

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh