Polana

Ako tvrdis da su vec izasle vec sada mozes da odradis tretman bakarnim preparatom.. Pozdrav!

- - - - - - - - - -

Obaveatenje za sve zainteresovane. 01.03.(utorak)u 18h u restoranu Durmitor u B.D.Polju firma AGRO MARKET odrzace prezentaciju svojih proizvoda. I pribliziti nam njihovu primenu u zasadima. Vidimo se! Udruzenje malinara "BACKOPOLJSKI MALINARI"
 
Izasle Bojane ima vec 20-tak dana,ponegde i po 30-40 u kvadratnom metru a izbijaju jos.Neznam da li valja toliko da budu guste?Druga godina sadnje.:sreca:


 
Kada vi djubrite polanu i kojim djubrivom? Da li ide standardno kao i za ostale sorte ili je nesto posebno za nju?
 
Sve po analizi zemljista... Ono sto joj sigurno treba u ovom periodu su kalium sulfat granulisan(jara) i amon sulfat(Elixir). Ovde kod nas sulfatna baza iz razloga sto je PH zemljista visok(preko 7). Veliki pozdrav!

- - - - - - - - - -

Jako dobro predavanje odrzano je veceras u B.D.Polju od strane strucnjaka iz AGRO MARKETA. Svaka cast! Napokon smo od nekoga dobili resenje kljucnog problema. I napokon neko stoji iza toga i garantuje dobar rezultat.
KAKO SNIZITI VISOK PH ZEMLJISTA?!
PH GREEN!!! Da li je neko koristio?
Iskustva?? Od ove god guracemo Polanu na 10t po jutru! Veliki poZzZz
 
Ti znaš Boki ali za ostale...koristio sam ph green prosle godine ne cele doduse ali rezultat je bio ph 7,5 izmedju redova i 7,14 u redu gde se navodnjava i dodaje ph green. Analiza radjena nakon mesec dana korisćenja. Ne treba ni preterivati ali da je radi poso ono sto nama treba- radi.
 
++++Pozdrav malinari. Pomagajte.
Da li je u pitanju didimela? Poslije sadnje izdanke sam ostavljao da vire malo izvan zemlje, da li je moguce da je ovo posledica toga ? I da li mogu sprijeciti ovu pojavu tako sto cu pokidati izdanke do zemlje?
unaprijed zahvalan.++++
Ne boj se. Ovo je klasican primer da mora da se sece do zemlje, da ne viri ni jedan pupoljak,ako se i omasi treba ga odseci.Vuce snagu a ne dobijas nista. Bakar ni kod jedne dvorodne sorte nije potreban,nemoj dzaba bacati pare.
 
Lutamo u neznanju,jos uvek nam je ova kultura nesto novo,drugacije su ovo sorte i po meni ne zahtevaju previse tretmana,a tek kada vidim da neko preporuci prihranu kao kod jagoda.No tu smo da zajedno dodjemo do nekakvog standarda....
 
Poslednja izmena:
Udruzenje proizvodjaca maline "BACKOPOLJSKI MALINARI" zele da daju podrsku prijateljima iz Ariljskog, Ivanjickog, Uzickog i ostalih trenutno potopljenih delova Srbije.
Saosecamo se sa vama prijatelji!
 
]Kolege! Ja mislim da posle kise trebalo bi uraditi prskanje sa bakrom. Dali od vas neko to rad?[/QUOTE]
I ja sam sam skoro postavio isto pitanje valja li preci posle ovih kisa Cuprozinom ali niko ne odgovara.
 
A sta koristis dok ne krenes sa kvadrisom ili zamenama?
Ridomil i perfektion u KPK, a posle 10 dana prskam samo perfektionom jednom, i ovo predhodno samo jednom. To je sve od hemije do prskanja protiv trulezi. Tu idem Pehar, Signum i Svic ili teldor. Ni to sve ne bi nego mi pomaze kad ne stignem po 3 dana da oberem. Tu oni daju na znacaju, ali se mora uraditi od pocetka cvetanja posle nema ispravke. Ili ja imam srece sa bolestima ili tako treba uglavnom to je vec trecu godinu sasvim dovoljno. Doduse imam Heritidz ali je razlika samo sto je ova i do dva metra i malo krupnija. Uostalom Polana je i dobijena od Heritidza i jesenje zove, ali ne znam ko je tata a ko mama.:sta:
 
Kriger...hvala ti za savet. Meni je ova prva godina tek sada izbiju mladari. Ja svakom slucaju cim stane ova luda kisa poprskacu sa bakrom ,misli pogresiti sigurno necu. Jos ako posle kise bude topolo vreme bude veliko isparivanja sto je za svake gljive amerika. Tako da po meni prskanje sa bakrom nikad nije bacanje para a ako bude neki bolest na pocetku vegetacije svakako pomaze.
 
Kriger
Ja ću ići sa bakrom ali zanimljiva taktika.
Ridomil deluje protiv plamenjače korena između ostalog.
I ja koristim Perfektion, prskanjem jer deluje i protiv grinja i protiv insekata, ali ima dejstvo do nekih 22 stepena celzijusa. Preko toga ne.
Zanimljivo.
A na Promesi recimo i piše da je treba primenjivati tek kada su lastari 60 cm.
 
Ovo sa ridomilom je po meni dobro ali ipak bar jednom fungicid zajedno sa insekticidom preko lista.Dobro je napredujemo i razmenjujemo znanja....
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne koristim bakar na polani, ali u pocetnim zastitama koristim neki od kontaktnih fungicida (Kaptan ili Antracol).
 
Nazad
Vrh