Polana

Ovo Zeljkovo je san svakog malinara,BRAVO.....Covek dokazuje da je jedan od boljih u Srbiji.. ima li ko informacije o ceni i prodaji ili cemo na kilogram po pijacama ?!
Bilo nam je juce par otkupljivaca (hladnjacara) i za sada nude 200, al dok nekrene berba nista se jos nezna konacno.
 
Samo ti Zeljo guraj, po meni ti si vojvodjanski orijentir koji se mora pratiti....
 
Odlične su za prvu godinu :bravo:i moje su takve,mada neke na 20cm imaju zreo plod,a pored izbijaju jaki lastari koji će proroditi kasnije. :osmeh: ja sam na početku prihranjivala običnim slavolom ali planiram sad da krenem sa slavolom vvl.
Meni je Jokisic preporucio isabion tako da cu odsad njega da koristim mada mu je cena malo poveca u odnosu na slavol vvl.
 
Upravo su mi otisli predstavnici jedne jake Holandske firme PLOEGER, pa ako bog da krecemo 2016-2017 sa beracem Maline Polana, u saradnji sa Eliksir fud Sabac, sve pohvale za Eliksir, korektni su dosad sto se tice saradnje sa njima.
 
iskreno ja sam koristio isabion i nemam nista lepo da kazem o njemu. cisto bacanje para
ne treba porediti slavol i isabion je nema smisla. isabion je 1800 din a slavol 300
a i slavol nisu amino kiseline vec nesto sasvim drugo
 
iskreno ja sam koristio isabion i nemam nista lepo da kazem o njemu. cisto bacanje para
ne treba porediti slavol i isabion je nema smisla. isabion je 1800 din a slavol 300
a i slavol nisu amino kiseline vec nesto sasvim drugo
Koju si kocentraciju stavljo, isabion je odlican preparat tu nema price, treba sanjim ici samo vise puta u koc. 1,5l. na 200l.v. nebi ni kostao toliko da nije dobar, kod mene daje odlicne rezultate al ove godine idem sa Megafolom i mogu reci da isto nije los. Dobar je i Slavol al ga nisam nikada koristijo uglavnom sam uzimao isabion.
 
Poslednja izmena:
iskreno ja sam koristio isabion i nemam nista lepo da kazem o njemu. cisto bacanje para
ne treba porediti slavol i isabion je nema smisla. isabion je 1800 din a slavol 300
a i slavol nisu amino kiseline vec nesto sasvim drugo
Ma slavol vvl je 480din,ja sam prezadovoljan sto se tice maline mogu slobodno reci da u mom mestu nema jacih koje su na prvoj godini,dali je to od slavola ili 20 20 20 ili kana ili humisupera neznam koristio sam sve.

- - - - - - - - - -


Kad smo vec kod slavola imam jednu nedoumicu.Proizvodjac tvrdi da slavol vvl mozemo mesati sa insekticidima i drugim prihranama kao sto je 20 20 20,na ovom forumu sam procitao da se nesme mesati sa nicim kakva su vasa iskustva.
 
isabon je đubrivo na bazi aminokiselina mnogo je bolji od slavola svakako,preporučuje se na početku i kod stresnih situacija nagli pad temperature,grad, radi lakšeg i bržeg oporavka biljke. Ja sam zadovoljna kako se razvijaju sadnice sad,a i plod. Imam problem trenutno sa benzinskom pumpom ovih dana nije htela da povuče vodu,al sreća pada kiša već dva dana. Mada moram rešiti taj problem.
 
isabon je đubrivo na bazi aminokiselina mnogo je bolji od slavola svakako,preporučuje se na početku i kod stresnih situacija nagli pad temperature,grad, radi lakšeg i bržeg oporavka biljke. Ja sam zadovoljna kako se razvijaju sadnice sad,a i plod. Imam problem trenutno sa benzinskom pumpom ovih dana nije htela da povuče vodu,al sreća pada kiša već dva dana. Mada moram rešiti taj problem.
Svi proizvodjaci imaju istu pricu o stresnoj situaciji biljke o aminokiselinama,humskim kiselinama i td.Meni je najbitnije da cujem iskustva ljudi koji su to koristili u praksi.Sto se tice pumpe za vodu ja sam kupio dizel vakumsku pumpu i mogu ti reci da sam prezadovoljan.Za cetiri sata rada potrosi oko 1l nafte.
 
Isabion sam koristio jednom folijarno 350ml na 100l, pre nekih mesec dana,
citao sam da ne treba preterivati sa njim 2x max u toku vegetacije
koristio sam ga i u drugim kulturama, kao ogled, ali nikave rezultate nisam dobio
 
Koju si kocentraciju stavljo, isabion je odlican preparat tu nema price, treba sanjim ici samo vise puta u koc. 1,5l. na 200l.v. nebi ni kostao toliko da nije dobar, kod mene daje odlicne rezultate al ove godine idem sa Megafolom i mogu reci da isto nije los. Dobar je i Slavol al ga nisam nikada koristijo uglavnom sam uzimao isabion.
Ja idem 2l slavola na 100l vode,ako isabion ide u rameri 1,5l na 200l vode onda ce biti da je on cak i jeftiniji od slavola vvl.
 
Evo ja sada posle tri okopavanja i treci put oplevio pa sutra prihrana a evo i jedno iskustvo. Jedan moj prijatelj,par njiva pre moje ima malinu Polanu vec pet godina pa ja redovno svratim i cak sam mu pomagao,kada mu kazem cime racimo zasticujem.prihranjujem a verujte dajem joj sve, smeje se i kaze da bacam pare, on je za pet godina dva puta nadjubrio stajnjakom i po sezoni predje folijarno dva puta slavolom,malina mu izgleda prelepo,zdravo i na 150 m/d ubere 400 kg, ja ovoj mojoj i pevam.. pozdrav.
 
Evo nešto i od mene sa skromne experimentalne parcele , prva godina polana , na svega 2 ,5 ara učim, probam i za sada sam zadovoljan.Od posadjenih 100% primilo se 90% a posle se jos jedno 10 % osušilo dok ostalo uglavnom dobro tera , ima mladih izdanaka, karakterističan je neujednačen rast i to prostorno skoncentrisan .Neke sadnice su skoro 1,5 m dok neke svega 30-40 tak cm.
Paralelno se priprema i parcela od 50 ari i ako se sklope sve kockice trebalo bi da se priča uozbilji i dobije svoj epilog .:)
Pozdrav za sve forumaše-malinare.

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Pozdrav malinari sutra idem sa prihranom folijarno 20 20 20 pa me zanima sta predlazete da uz nju dodam kao zastitu.Palo je dosta kise pa bi mozda trebalo svic ili tako nesto.
 
Evo nešto i od mene sa skromne experimentalne parcele , prva godina polana , na svega 2 ,5 ara učim, probam i za sada sam zadovoljan.Od posadjenih 100% primilo se 90% a posle se jos jedno 10 % osušilo dok ostalo uglavnom dobro tera , ima mladih izdanaka, karakterističan je neujednačen rast i to prostorno skoncentrisan .Neke sadnice su skoro 1,5 m dok neke svega 30-40 tak cm.
Paralelno se priprema i parcela od 50 ari i ako se sklope sve kockice trebalo bi da se priča uozbilji i dobije svoj epilog .:)
Pozdrav za sve forumaše-malinare.

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Koja je visina zice? Koliko su dugacke letvice sto nose zicu? Odlicno izgleda...Svaka cast... Kod mene slicno izgledaju takodje je prva godina. Samo sam u dilemi da li ici stubove ili ne... Ali svakako sa stubovima i zicom je dosta bolje...
 
Nazad
Vrh