Polana

Juce zalio i bacio KAN-a,50kg na 1100 sadnica.
dsc0731.jpg
 
Šta misliš dal ti nije mnogo vode u jednom cugu za malinu, napravio si poplavu a malina to ne voli.
 
Peskovito je zemljiste tako da se voda ne zadrzava dugo,a puno mi je znacilo jer se KAN odmah rastopio.Veruj mi da je za dva sata suvo da se ne poznaje da je uopste zalivano.

- - - - - - - - - -

Sad sam bio u malinjaku najvisa sadnica je 110cm,ima dosta ploda za prvu godinu.
 
Moje misljenje da se kan baca u dva navrata 60% u aprilu 40%, od ukupne kolicine, (150-200kg po h) u maju. njega najbolje kisa otapa, ovo je velika kolicina vode za sadnicu moze doci do soka biljaka i da stane da raste,pozuti lisce od vode itd
Sve u svemu malina je dobra na slikama, jedino sto ne vidim da izbijaju mladari
 
Moje misljenje da se kan baca u dva navrata 60% u aprilu 40%, od ukupne kolicine, (150-200kg po h) u maju. njega najbolje kisa otapa, ovo je velika kolicina vode za sadnicu moze doci do soka biljaka i da stane da raste,pozuti lisce od vode itd
Sve u svemu malina je dobra na slikama, jedino sto ne vidim da izbijaju mladari
Kod mene je slicna situacija kao na ovim fotografijama... Sve izgleda super sve ok ali slabo ili nikako mi neizbijaju mladari... Sta bi bilo pozeljno preduzeti? Pre par dana je instaliran sistem kap po kap na sa ugradjenim kapaljkama na 33 cm 2,2 l/h po kapaljci... Koje djubrivo bi trebalo forsirati i u kojoj kolicini kroz sistem da bi pospesio pokretanje mladara???
 
Ovu vodu koju ste videli samo prodje i za njom ostaje sve suvo napominjem takvo je zemljiste.Sto se tice kana mozda je pecan06 upravu,kod nas je malo kasnija vegetacija tako da je ovo zadnja prihrana sto se tice azota.Sad bi dalje samo slavolom vvl ali se on nemoze mesati sa prihranom tipa 20 20 20 pa sam zato bacio kan da bih dodao azot korenu a preko lista cu slavolom ili sta mi vec preporucite.

- - - - - - - - - -
dsc0734.jpg

ovo je slikano odmah po prebacivanju creva na drugu brazdu.
 
Dobra ti je Polka za prvu godinu,samo pazi na kolicinu vode i meni deluje puno, i umesto KAN-a mozda druga formulacija..Sto se tice mladara ima ih manje nego kod Polane u prvoj god.
 
Pozdrav,treba mi mala pomoc :)
Planiram prskati sa quadris,aktara,sinergon 2000 i da li se moze dodati na sve ovo folijarno gnojivo 20-20-20?
 
Dobra ti je Polka za prvu godinu,samo pazi na kolicinu vode i meni deluje puno, i umesto KAN-a mozda druga formulacija..Sto se tice mladara ima ih manje nego kod Polane u prvoj god.

Pa neznam koju drugu formulaciju mozda vockal ali ga sada nema u prodavnicama.Ovo nije polka vec malina polana.Kazem vam nema pravila neke su visoke i bez mladara druge su niske i pune plodova hoce li mi neko preporuciti cime dalje prskati.

Koju zastitu i prihranu sada za bolji rod.Da napomenem da je prva godina i da mi je mnogo bitnije da razvije dobar koren neko da mi da neki veliki prinos.Pocetnik sam i sve sto sam postigao dosad je zahvaljujuci neskrtim savetima clanova ovog foruma na cemu sam veoma zahvalan.
 
Pa neznam koju drugu formulaciju mozda vockal ali ga sada nema u prodavnicama.Ovo nije polka vec polana.Kazem vam nema pravila neke su visoke i bez mladara druge su niske i pune plodova hoce li mi neko preporuciti cime dalje prskati.Koju zastitu i prihranu sada za bolji rod.Da napomenem da je prva godina i da mi je mnogo bitnije da razvije dobar koren neko da mi da neki veliki prinos.Pocetnik sam i sve sto sam postigao dosad je zahvaljujuci neskrtim savetima clanova ovog foruma na cemu sam veoma zahvalan.
Kroz sistem kap po kap pici joj samo tri 20, folijarno idi sa isabionom, tri 20 na svakih 10 dana. Zastita kvadris, neki insekticid (VERTIMEK, KARATE ZEON, AKTARA) i kroz zastitu prihrana se moze mesati, to ti je moja preporuka. Ako ima zutih listova obavezno nesto od gvozdja folijarno isprskaj. Zalivanje jednom nedeljno ako nema padavina i mozes slobodno u svakom drugom zalivanju da pustas prihranu, mada nije ucestalo zalivanje pa se moze i u svakom zalivanju davati prihrana ( na 10ari. povrsine oko 2-4kg. vodotopivog djubriva 20-20-20).
 
Zar nije malo previše 50 kg KAN-a na 1100 sadnica??? Kod mene je 1000 sadnica na površini od 10 ari i u trećoj godini nasada (puni rod) dajem azota max. 20 kg (urea) i to mi se cini previše obzirom na bujnost.
 
Pozdrav i od mene, imam jedno pitanje? Na koliko dana zalivati polanu kada nema padavina? U pitanju je druga godina, do sada je zalivana skoro svaki dan 2000l vode na 6 ari
 
Ja danas bacio KAN na mlade sadnice posadjene ovog proleca. Kisa je pala taman posle da ga istopi, jel treba i ja da vrsim prihranu sa 20-20-20 ili nesto drugo posto je tek prva godina.
 
Zar nije malo previše 50 kg KAN-a na 1100 sadnica??? Kod mene je 1000 sadnica na površini od 10 ari i u trećoj godini nasada (puni rod) dajem azota max. 20 kg (urea) i to mi se cini previše obzirom na bujnost.
MIslim da se KAN i UREA puno razlikuju.

- - - - - - - - - -

Pitanje za Jokisica posto imam neiskorisceni slavol vvl jel mogu snjim kao zamenu za isabion samo da ga utrosim i koliko cesto treba tretirati isabionom.Nemam kap po kap tako da fertigaciona prihrana odpada mogu samo 20 20 20 preko lista zajedno sa isabionom.
 
MIslim da se KAN i UREA puno razlikuju.

- - - - - - - - - -

Pitanje za Jokisica posto imam neiskorisceni slavol vvl jel mogu snjim kao zamenu za isabion samo da ga utrosim i koliko cesto treba tretirati isabionom.Nemam kap po kap tako da fertigaciona prihrana odpada mogu samo 20 20 20 preko lista zajedno sa isabionom.
Mozes slobodno, 2dec. na 10l.v. idi na svakih 10 dana.
 
MIslim da se KAN i UREA puno razlikuju.

- - - - - - - - - -

Pitanje za Jokisica posto imam neiskorisceni slavol vvl jel mogu snjim kao zamenu za isabion samo da ga utrosim i koliko cesto treba tretirati isabionom.Nemam kap po kap tako da fertigaciona prihrana odpada mogu samo 20 20 20 preko lista zajedno sa isabionom.

Pa da, razlikuju se. KAN ima 27 % azota, UREA 46 %. Kako god okreneš, 50 kg kana je previše za prvu godinu maline....
 
Pa da, razlikuju se. KAN ima 27 % azota, UREA 46 %. Kako god okreneš, 50 kg kana je previše za prvu godinu maline....
Epa druze kad si vec krenuo da ti kazem da nije samo razlika u procentima.Urea se topi momentalno i sav azot je odmah dostupan biljci.Kan je pancevacki tako da se i tih 27% kod HIP-a dovodi u pitanje,a topi se mnogo sporije od ure-e tako da nije u jednom danu dostupno u punoj koncentraciji.Imam 1100 sadnica na 20 ari Kan bacam po celoj brazdi a ne samo na biljku.
 
Epa druze kad si vec krenuo da ti kazem da nije samo razlika u procentima.Urea se topi momentalno i sav azot je odmah dostupan biljci.Kan je pancevacki tako da se i tih 27% kod HIP-a dovodi u pitanje,a topi se mnogo sporije od ure-e tako da nije u jednom danu dostupno u punoj koncentraciji.Imam 1100 sadnica na 20 ari Kan bacam po celoj brazdi a ne samo na biljku.

Urea iako se odmah otopi ne znaci da i odmah djeluje, urea sadrži azot u amidnom obliku koji se tek kasnije metabolizira na oblike koji su dostupni biljkama. KAN sadrži azot u nitratnom i amonijskom obliku cije djelovanje pocinje prakticki odmah nakon primjene.
 
Nazad
Vrh