Polana

I kod mene je isto bilo. Kaze zastitarka malinina buba. Pa sam prsko prekljuce, posto ima vasi i jos kojekakve gamadi,actarom. Inace, jesenas sam posadio malinu polanu. Pa nemam nekog velikog iskustva....

Послато са GT-I9100 користећи Тапаток 2
 
Bravo Željko svaka čast :bravo: vidim i ti muku mučiš sa sirkom?

- - - - - - - - - -

ovo je deo prošlogodišnjih a deo ovogodišnjih posađenih polana slikanih pre 10ak dana

- - - - - - - - - -

ovo je sa postavljenim sistemom kpk
 
Odradijo je herbicid za sirak :sreca: Motika. Slikano bas kad su je okopavali, plevili. Na ovoj parceli je razmak izmedju redova 2m. a u drugoj god. ce biti na 4m. posto svaki drugi red se vadi sad najesen kad se zavrsi berba. -Mimy- obavezno zalivanje i hrane joj davaj.
 
Spremna za berbu, samo malo da ugreje sunce
009.jpg



004.jpg
007.jpg
 
ovo su prvi ubrani plodovi polane danas. Boga mi Željko i kod mene je radila motika u više navrata zbog sirka,bole leđa el efekat se vidi :osmeh: sistem za kpk sam postavila pre 10ak dana 3 puta od tad zalivano, u toku nedelje moram nešto da prepravim kako bi mogla da pustim prihranu kroz sistem. odradila sam zaštitu quadrisom,swichom i actarom,prihranu sam do cvetanja išla folijarno. Trebam li Željko još jednom preći Swichom? Buni me smem li jer neke su nalile plod,neke cvetaju neke tek formirale pupoljke.

- - - - - - - - - -

Svaka čast Pecane :ppozdrav: odlično izgleda malina. Motika je slabo radila ovih dana :osmeh:
 
Cim uhvatim vremena ubacicu koju sliku Boki. Zastita od sive trulezi se radi kad baci 30% cveta idem sa signumom ekstra preparat, kada stvori 70% ploda idem 1 put sa svicom i kad zacrveni par malina na vrhu 2 zastita sa svicom i tada si mirna naj manje mesec dana ako nema ucestalih padavina a ja bi voleo da ih bude u tom razdoblju posto je to mesec juli, i u svakom prskanju ubaciti ujedno i prehranu preko lista, u berbi kalcijum preko lista ko ima vremena..
 
Hvala Željko :ppozdrav: meni je onda ostalo da uradim to 2 prskanje swichom ubaciću i vodotopivo đubrivo uz to. Verovao ili ne mene kiša zaobilazi već mesec dana,neverovatno ali kako koji oblak naiđe 500m dalje od moje parcele provale oblaka a kod mene ne kapne ni kap :sta: koristila sam Signum prošle godine kada je mnogo bilo padavina i pokazao se jako jako dobar ja bejah zadovoljna.
 
Odlične su za prvu godinu :bravo:i moje su takve,mada neke na 20cm imaju zreo plod,a pored izbijaju jaki lastari koji će proroditi kasnije. :osmeh: ja sam na početku prihranjivala običnim slavolom ali planiram sad da krenem sa slavolom vvl.
 
Ovo Zeljkovo je san svakog malinara,BRAVO.....Covek dokazuje da je jedan od boljih u Srbiji.. ima li ko informacije o ceni i prodaji ili cemo na kilogram po pijacama ?!
 
Nazad
Vrh