Podrivanje zemljišta

srdjan7 Koplja su šira od nosača i zato ostaje farba netaknuta,a kao što vidiš slikano od nazad.:ppozdrav:
 
Sutra ću ti slikati od napred i sa strane,vidim da ti nije baš najjasnije kako to sve stoji kako ostaje farba na nosaču čitava.Koplje ti je 70 mm a nosač 30 mm širine.Rotor inače je sa kolegine sedmice koji je kupljen nedelju dana ranije od mog al nam se nije svidelo da ide rotor tačno do krajnjih tela i ostajali su valovi sa oba kraja.Pa smo se dogovorili da sa njegovog podrivača sedmice ostavimo na moju peticu rotore a on je poručio još šire za njegovu,zato je farba više možda oguljena sa rotora.Dubina na koju sam išao je 40 cm.:ppozdrav:
 
Sutra ću ti slikati od napred i sa strane,vidim da ti nije baš najjasnije kako to sve stoji kako ostaje farba na nosaču čitava.Koplje ti je 70 mm a nosač 30 mm širine.Rotor inače je sa kolegine sedmice koji je kupljen nedelju dana ranije od mog al nam se nije svidelo da ide rotor tačno do krajnjih tela i ostajali su valovi sa oba kraja.Pa smo se dogovorili da sa njegovog podrivača sedmice ostavimo na moju peticu rotore a on je poručio još šire za njegovu,zato je farba više možda oguljena sa rotora.Dubina na koju sam išao je 40 cm.:ppozdrav:
To je odgovor na pitanje...ne moras slikati,imam slican u dvoristu...al kod nas cim je pusten u rad,nije bilo mesta gde nije bilo zemlje,i celo telo se sijalo.dubina rada-do rama.
 
Sutra ću ti slikati od napred i sa strane,vidim da ti nije baš najjasnije kako to sve stoji kako ostaje farba na nosaču čitava.Koplje ti je 70 mm a nosač 30 mm širine.Rotor inače je sa kolegine sedmice koji je kupljen nedelju dana ranije od mog al nam se nije svidelo da ide rotor tačno do krajnjih tela i ostajali su valovi sa oba kraja.Pa smo se dogovorili da sa njegovog podrivača sedmice ostavimo na moju peticu rotore a on je poručio još šire za njegovu,zato je farba više možda oguljena sa rotora.Dubina na koju sam išao je 40 cm.:ppozdrav:
Ako nije tajna,od 5 tela,kolika je cena?
Hvala.
 
nez uvrede paravo podrivanje je min 50 cm e tu dolazi do izrazaja kolege mindjusara podrivac i slicni od kolege becarine 3 tela 200 ks sve ostalo nepije vode (gruberi ......) evo odlomka iz uredbe ministarstva poljoprivrede

da su izvršii rigolovanje (duboka obrada), odnosno podrivanje zemljišta u toku 2010, 2011. ili do 31. marta 2012. godine na katastarskim parcelama na kojima su podignuti proizvodni zasadi sa minimalnom dubinom od 0,6 metara
 
ovo nema veze sa podrivacem. SPada u kategoriju grubera i ne ide dublje od 35-40 cm,provereno...
 
Za ovakav komentar bi mena banovali,i vikali bi da vređam uvažene članove po forumu,iako mislim isto ali nesmem to napisati,ukusi i zahtevi su različiti,i ipak to treba ceniti,i gospodin čvarak iz silbaša je ubeđen da pravi podrivače,ali je za mene to što on pravi gruber za ferbusona,isto radno telo kao na Lemken Smaragd razrivaču samo DOOSTA slabije,al' čovek ima dobru priču,i zna da šiša,kapu mu skidam,za sve treba DVOJE,mene ubediti nemože
 
Ovo definitivno nije podrivac, a sa pravim gruberima nebi ga bas ni merio. Ovo meni lici na neki pokusaj da se nesto napravi ali se nezna sta je napravljeno.
Mozda da se koristi u vocarstvu , ali mi nije bas za ratarstvo.
 
Da, na ovaj proizvod Agromerkura.
Da je pravi podrivac onda za 5 radnih tela treba oko 200 ks, da je gruber onda je sirok zahvat za 5 radnih tela. Tako da ne znam ni kako bih nazvao ovu njihovu masinu.
 
Nazad
Vrh