Podrivanje zemljišta

Nema teorije da mašina sa slike spada u podrivače. Za 5 radnih tijela konstrukcija mora biti dosta jača, radna tijela su premalena i na kraju, za 5 radnih tijela nema priče bez traktora od 150+ KS za neko malo dublje gruberisanje a za pravi rad na 50cm dubine i solidnu brzinu 200KS je optimalno. Rad ovog priključka sa traktorom od 80-100Ks se ni pod razno ne može deklarisati kao podrivanje već samo kao gruberisanje.

Uostalom, ubijedjen sam da ovaj priključak ne bi ni izdržao rad na 50cm uz adekvatan traktor i prosječno teško zemljište.
 
ovo nema veze sa podrivacem. SPada u kategoriju grubera i ne ide dublje od 35-40 cm,provereno...
Ide do 50 cm dubine sutra slika sa metrom,samo moj JX 95 nije kadar da vuče na tu dubinu.I kad smo počeli temu o ovoj mašini nazvali smo ga podrivačćić i nije to ništa strašno,meni je bitno malo da razbijemo plužni đon i to je to.Nisam hteo da kupim traktor od 200 KS,i Dondijev ili Danteov od 10000 evra da bi išli na 55-60 cm. Imam u dvorište ovaj traktor od 98 KS i ostale mašine za ovu kategoriju i nisam ni bio pristalica podrivanja nikakvog,al zahvaljući forumu imam ga u dvorištu.A ako budu bolja vremena možda ćemo i uzeti veći traktor i veći podrivač,a dotle ćemo s ovim nek ga zove ko kako hoće gruber,podrivač,mini podrivač,podrivačćić.Nisam ni favorizovao ovu mašinu samo sam okačio dve slike na zahtev jednog člana,i odgovorio na par pitanja o mašini.zombie 666 ne podrivamo mi kamenje s njim nego srednju tešku zemlju i ja mislim da bi izdržao na 50cm.Postoje sigurnosni šrafovi od 14 mm 8.8 jačine na svakom telu i to pukne prvo i nema nikakvog lomljenja i krljanja.Uostalom ko doživi pričaće.Mnogi se varaju da je to ta ista mašina koju je prvi put izbacio Agromerkur ali nije.Ovaj je jači u konstrukciju od prethodnog,i ide na dubinu veću 10 cm od prethodnog.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
nez uvrede paravo podrivanje je min 50 cm e tu dolazi do izrazaja kolege mindjusara podrivac i slicni od kolege becarine 3 tela 200 ks sve ostalo nepije vode (gruberi ......) evo odlomka iz uredbe ministarstva poljoprivrede

da su izvršii rigolovanje (duboka obrada), odnosno podrivanje zemljišta u toku 2010, 2011. ili do 31. marta 2012. godine na katastarskim parcelama na kojima su podignuti proizvodni zasadi sa minimalnom dubinom od 0,6 metara

Na 19.toj strani je član Gariša postavio link kako se pravilno podriva zemljište.Izjave tipa "bar 50 cm je potrebno" deluju kao površne nakon pročitanog uputstva.Zabosti podrivač na 60+cm, ako je plužni đon na 35cm je nepotrebno silovanje oruđa, uz manji efekat rada.
Ako neko podriva samo da bi se slikao, e to je onda druga stvar.
 
@ kris slazem se sa tobom u potpunosti, moze da se zove kako hoces, iznenadio sam se kada sam ga video uzivo a kako izgleda na slici u stvarnosti je to mnogo vece..ali je sigurno bolje nego nista, a u skladu sa mogucnostima i sredstvima radi kako ko moze i zna, svi bi mi voleli ovog tenutka da imamo traktor od 300 ks i svu mogucu mehanizaciju.. ali za to se treba boriti i ostvariti.. do pre 10 godina vecina njudi nije ni razmisljala o podrivanju, verujem da ima i onih koji tada nisi ni culi za to a sad im neki mali traktor od 40-50 ks vise nije traktor niti je podrivanje ako ne moze da ide na 90.. uvek je narodu malo

jedan je i u mom selu takodje kupio istu masinu kao tvoju i vuce ga sa mccormickom od 100-110 ks ne znam tacno koliko ima konja i to je letos radio na svim njivama posle psenice u Ritu ( deo atara sa ritskim teskim zemljistom od 2 do 7klase) i vukao brzinom 4.5-5.5 km na sat dubina 45-50, licno sam se uverio u to, potom potanjirao i jesenas uzorao, nikad lakse i nikad lepse, a efekat cemo videti sledece godine..

Samo ti druze okaci slike sledece godine gde si radio i plugom i podrivacem da pratimo usev, verujem da ima ovde jos ljudi kojih to interesuje, a ko misli da je to glupost neka ne obraca paznju
 
da nesto kazemo i o podrivacima da nepisemo samo o gruberima (ovim nemislim nikoga da uvredim sto sam napisao ,video govori sam za sebe, za pravi podrivac od 3 radna tela i vise od 150 ks pa nagore za radnu dubinu od 50 cm +)

 
Mnogo više mi se sviđa posao od onog rusa gore nego ovih JD.Ovde se uopšte ne radi o istoj operaciji niti imaju isti željeni cilj.Tako da nije samo bitno nešto razvrstati u podrivače ili "grubere" kako neki kažu za one Agromerkurove mašine nego podeliti i na sam naziv toga što se radi ili želi uraditi.
 
diklofen,to ti je pravi podrivač,on dole uradi posao,a gore samo prosečeno,i najbitnije,ono što je dole ostaje dole,tj nediže se donji sloj,e tu je najveća geška onih podrivača tipa agromerkur i ....
 
diklofen,to ti je pravi podrivač,on dole uradi posao,a gore samo prosečeno,i najbitnije,ono što je dole ostaje dole,tj nediže se donji sloj,e tu je najveća geška onih podrivača tipa agromerkur i ....

Podrivac nije moj ili kako vec ko naziva uzeo od drugara za probu lak je to je moje misljenje.a neka mi neko objasni kako treba da izgleda radni organ podrivac a kako ne evo i slike da se uverimo





 
Mene vise interesuje misljenje vlasnika tih agromerkur masina,kako su oni zadovoljni sa uradjenim njivama,nego da li je masina baba ili deda.
Naravno i ako moze neki rezultati,ako je neko vec imao ove sezone.Pa da je sejao u takvo uradjeno zemljiste.
 
Ja sam pisao nekoliko puta da sam imao taj podrivac na probi, tj bio je kod brata, i iskoristili smo ga da podrijemo neke dolje, gde je pre 3 godine lezala voda... Rezultat je bio takav da je kukuruz bio na oko bolji u tim doljama, e sad ne znam cemu to da pripisem, posto je na susi kukuruz uvek bolji u dolji, nego na bregu. Inace, taj podrivac ide na 50 cm dubine...
 
E brale dobar je ,mani sad price ovakav onakav,radi posao i ovaj i ide do 50cm,a sad sto tu neki izvode....Znam i ja da je Dondi najbolji,ali treba tu i novaca a i zdrebe od 200ks...
 
Nazad
Vrh