Podrivanje zemljišta

@ Kiraj gde ste kupovali organe, pratio sam vasu izradu, ali nisam zapamtio gde su kupljeni, ako moze broj na PP. i cena. Hvala.

Nisam rekao ali ovo nije nas podrivacic, koristili smo ga posle godine ali samo pola dana, presli smo deponije, tj delove parcela koje smo koristili za lager repe, a posle toga, kad je vreme ukazalo se poorali smo to, jer po meni na ovom koji sam ja koristio je prevelik razmak izmedju organa, i pucalo je tlo, ali nekako nedovoljno. Ako naletim na cevi 100 x 100 bice i jedan iz nase radione. ali sa 4 radna organa.
 
Poslednja izmena:
I ja sam bas ne ubedjen sto se tice tog vogel podrivaca.100ks za tri radna organa na 55cm i jos sa krilcima.Da nije greska mozda treba da pise 100kW.To treba probati u radu pa onda investirati,samo kad bi se tako moglo.Cena se ne zna.
 
Baš zbog toga te i pitam. Na nekoj prezentaciji poljoprivrednih mašina u radu, koja je održana pre dve-tri nedelje u Srbobranu, prilikom prezentacije rada podrivača naglašeno je da njegova dubina rada treba da bude oko 5cm ispod sloja plužnog đona. Veće radne dubine su kontraproduktivne. To objašnjenje je dao promoter firme koja je donela podrivač, ali je uz njega bio i prof. Lazić koji je to potvrdio.


Edit: Da se malo korigujem: taj podrivač na prezentaciji je bio sa krilcima na dnu radnog organa. Spomenutih 5cm treba da bude od gornje površine tih krilaca do donjeg dela sloja plužnog đona. Poenta je da se tako postiže izdizanje i lomljenje sloja plužnog đona, a ako bi radna dubina bila mnogo veća od ove spomenute, onda bi se zemlja ispod zbijenog sloja dizala na gore i nabijala sa donje strane na sloj zbijene zemlje (plužnog đona). Tako su nam objasnili na prezentaciji...
 
Poslednja izmena:
To svakako, i jos zavisno od tipa zemljista. A kod tipa zemljista i cilja tek krece zaplet, u koji se i ne vredi upustati.
 
A onda ta krilca prave djon ispod sebe. Zakon bez krilaca ili min. a dubina kolki razmak izmedju organa ili veća . Nisam još čuo da preduboko podrivanje može smetati osim zbog potrošnje.
 
Ovde na slici gde pokazuje rukom se montira uređaj za razbijanje plužnog đjona, koliko je potrebno ks viška kad se to ugradi?

1zvsuc9.jpg
 
Nazad
Vrh