Podrivanje zemljišta

Njive koje su radjene ovim redosledom-podrivano posle zetve psenice,zatim cekano mesec dana da krene korov,pa potanjirano jedanput,na jednoj njivi i dva puta,pa zatim za meses dana opet podriveno...izgledaju ovako....


Uploaded with ImageShack.us
 
Kakva ti je racunica da toliko vozikas traktor ?
Pa recimo da nisam covek koji ofrlje radi poljoprivredu,a ona nam je jedini izvor prihoda...svaku njivu radim maksimalno,ne kao neki koji samo subvencije ocekuju cele godine,a za ostalo djene-djene...pogotovo na ovoj nasoj izuzetno teskoj i nazovimo "cudnoj" zemlji juznog banata-kako kazu zemlji na sat...a za ove operacije ne zalim,jer su nase zemlje jako podvodne,tako da je razbijanje pluznog djona bilo neophodno.
 
Pa recimo da nisam covek koji ofrlje radi poljoprivredu,a ona nam je jedini izvor prihoda...svaku njivu radim maksimalno,ne kao neki koji samo subvencije ocekuju cele godine,a za ostalo djene-djene...pogotovo na ovoj nasoj izuzetno teskoj i nazovimo "cudnoj" zemlji juznog banata-kako kazu zemlji na sat...a za ove operacije ne zalim,jer su nase zemlje jako podvodne,tako da je razbijanje pluznog djona bilo neophodno.
Ok,postujem, ali nisi jos rekao kakva je racinica.
 
Pa i kod mene strništa razrivana na do 10cm po skidanju žita,pa podrivano na 50-60cm kako gde,potom opet razrivano sa širokim motikama na oko 20cm,i sad je završeno razrivanje bez širokih motika na dubinu od oko 25-28cm,sva strništa,potrošeno je oko 35l goriva po kj ukupno,ali na te njive podrivač neide u skorije,tako da je tih 15-20l/kj goriva trošak na više godina
 
Ok,postujem, ali nisi jos rekao kakva je racinica.
Pa racunica mi je da moram tako,jer ako se desi da u prolece potopi,kao sto zna,ako se i poseje,necu imati upola roda kao u prosecnoj godini,a tih potrosenih 20tak litara vise po kj,kosta DALEKO manje od situacije u kojoj bi se mogao naci.i naravno,ne podriva se svake godine,taj trosak delim na tri godine,na koliko dolazi ponovno podrivanje.kalkulisanja nema,malo off,ali npr na soji sam imao napad grinja u trenutku kada je bila najosetljivija,morao sam prskati Demitanom i Abastateom,koji nemaju bas povoljnu cenu,ali u trenutku formiranja mahune bilo je neophodno,a na to vecina ljudi nije ni primetilo-kazu pomalo se zuti,valjda ce je proci...
 
danas zavrseno podrivanje sa Agromerkurovim podrivacem 5 koplja ( znam da je igracka za neke ali nemam bolji )
radio sam suncokretiste,tanjirano prvo i podrivano na dubinu od cca 43 cm u prohodu koplja do 37 cm izmedju koplja,MTZ 82.1, 4 brzina redukovana brzina 6-6,5 km/h
po meni dosta dobro izgleda, da li je vlazno ili ne neznam prvi put radim,mnogo lakse je islo nego strniste u onoj susi
potrosnju nisam merio jer je nesto orano pa tanjirano pa podrivano,sve u svemu operacija tanjiranje+podrivanje je cca isto kao oranje 15-16L/jutru ali je u biti dublje a kako ce biti videcemo sledece jeseni
 
danas zavrseno podrivanje sa Agromerkurovim podrivacem 5 koplja ( znam da je igracka za neke ali nemam bolji )
radio sam suncokretiste,tanjirano prvo i podrivano na dubinu od cca 43 cm u prohodu koplja do 37 cm izmedju koplja,MTZ 82.1, 4 brzina redukovana brzina 6-6,5 km/h
po meni dosta dobro izgleda, da li je vlazno ili ne neznam prvi put radim,mnogo lakse je islo nego strniste u onoj susi
potrosnju nisam merio jer je nesto orano pa tanjirano pa podrivano,sve u svemu operacija tanjiranje+podrivanje je cca isto kao oranje 15-16L/jutru ali je u biti dublje a kako ce biti videcemo sledece jeseni
I ja sam uradio moja sva sojišta(sečkano kombajnom) i jednu parcelu kukuruzišta(paljenog) od 5 jutara sa Agromerkurovim podrivačćićem od 5 radnih tela.Potrošnja goriva 6 litara D2 po KJ.Rezultate će pokazati godina sledeća.Zasad sam oduševljen poslom koji uradi.Hvata duplo više od pluga i troši mi tačno pola goriva od oranja.:ppozdrav:
 
I ja sam uradio moja sva sojišta(sečkano kombajnom) i jednu parcelu kukuruzišta(paljenog) od 5 jutara sa Agromerkurovim podrivačćićem od 5 radnih tela.Potrošnja goriva 6 litara D2 po KJ.Rezultate će pokazati godina sledeća.Zasad sam oduševljen poslom koji uradi.Hvata duplo više od pluga i troši mi tačno pola goriva od oranja.:ppozdrav:



Pozdrav,moze slika podrivaca?Hvala unapred
 
... a i radi bar malo dublje .
Tako je Momo,to sam zaboravio da napišem.Malo mi je kasno stigao ove godine,počele su već kiše da padaju,al dogodine čim kombajni napuste njivu stupa na snagu on dok je još suvlje.@dubansr Biće slika podrivača i ako budem imao sutra vremena i posla koji je uradio.Pozdrav.:ppozdrav:
 
dsc06019.jpg

ove gromade su kopane na dubini ne vecoj od 60 cm!
i neka repa to probije svojim korenom...
nema sanse
 
Video sam jesenas u Debeljaci ovaj Agromerkurov podrivac, i mogu reci da je dosta ojacan... Pisao sam vec da smo imali takav na probi, i da smo ga iskrivili. Sad se koriste cevi sa debljim zidom, ovi poprecni nosaci su isto od debljeg lima, i ubaceni su kosnici, tako da je to sad vec ozbiljnija masina
 
Nazad
Vrh