Podrivači

cici nemoj da te brinu ostaci ispred na ph zakacis onaj tvoj tarup a iza podrivac.
ja inace uzimam od rodjaka imt 5170 i podrivac 4 radna tela ali samo na mojim njivama podrivam jednom u tri godine.
 
UUUU majk....... Ja neznam ili nevidim sto je tako tesko vuci jeste da ide duboko ali netreba da pomera zemlju kao sto plug.. :sta: A sta radis posle podrivanja?Nije valjda oranje?(nema smisla)

Naravno da necu orati nego planiram da nabavim gruber i sa njim da predjem 1-2 puta i tako ce ostati do proleca, a i da hocu podrivana zemlja se ne moze preorati jer je zemlja jako rastresita i plug bi samo gurao zemlju.

Danas sam doneo podrivac na probu.
ovako izgleda:

2rqj11w.jpg


ekjacp.jpg


wvock0.jpg


33v14d1.jpg


Isprobao sam ga cim sam stigao kuci u najtezem delu naseg atara. Ulazi do maks. 35 cm dubine a razlog je sto nece dublje istrosenost kljunova sto se vidi na 4 slici. Traktor ga moze vuci bez problema na ovu dubinu brzinom 8 - 9 km/h. Kljunove cu mu kupiti druge i onda ce ulaziti dublje i verujem da ce ga i na vecoj dubini vuci 5 -6 km/h
 
Cici,lep podrivac.Mozda je malo nizak (ali ovo je samo moje skromno misljenje).Ovu masinu bi lako mogli prepraviti pa da ga koristite i kao gruber.Postavite siroke nozeve da odseca celu povrsinu,iza zakaciti tanjiracu (napraviti kacenje u 3 tacke) i gas.
 
Pa gde je taj koji oce da ulazi u tesku i tvrdu zemlju za ove pare. Ovaj podrivac je odlican u odnosu na cenu.

I po mojoj ceni ovo nije podrivas. Ova masina jeste napravljena tacno kako treba , ova masina sluzi za garenje strnjika. I nije potrebna veca visina.
 
nece uopste da ulazi, ni 5 cm.

A da nisu mozda bili potroseni kljunovi pa zato nije ulazio? I kod ovog "mog" podrivaca je ista takva situacija ali on ulazi od 15 do 35 cm. Naravno ta dubina ne zadovoljava moje potrebe pa sam malo studirao sta bi mogao da bude razlog neulaska i konsultovao sam se sa bratom koji je koristio isti takav podrivac i dosli smo do zakljucka da ne ulazi zbog istrosenih kljunova. Pogledaj donju sliku i skicirao sam otprilike dokle bi trebao da bude kljun. Kljun bi trebao da bude sve do mesta gde se seku zuta i crvena crta i onda ce ulaziti do rama. Seti se samo sta se desava kada se istrosi promenljivi kljun na raoniku i kada raonik postane duplo deblji.

2pyxrv9.jpg
 
Zadnji dio kljuna mora u radnom položaju da bude visoči od zemlje bar 2cm a vrh kljuna mora da leži na zemlji.
 
Mislim da nije razlog istrošenost kljunova ,pošto imam dosta sličan podrivač ručni rad.Mislim da je razlog što je dosta nizak , radna tijela bi trebala da budu viša.Moj ima 5 tijela , vukao sam ga sa MF 145ks , zavisno od zemlje negdje može , negdje jedva a u nekoj zemlji idem sa 3 tijela.Postiže dubinu oko 45 cm.Ovaj tvoj mi nije jasan nizak je a i ne vidim nikakve osigurače , ako to nije onaj šraf na drugoj slici..
Baš volim raditi s njim , jako je zanimljivo kako traktor ječi , nadješ mu odredjenu brzinu kojom ide , i tačno osjećaš kako je ful opterećen ,ne kliže samo ječi i ide.
 
Radno tijelo u radnom položaju mora biti pod određenim uglom da bi ulazijo u zemlju slično kao na mom crtežu ako se peta radnog tijela oslanja na zemlju prije špica onda podrivač neće u zemlju, ista stvar je sa plugom. Ako su lemeši puno istrošeni onda peta plaza prva pada na zemlju i plug neće da zapori.

200da48.jpg
 
Ja nebi taj priključak zvao podrivačem, to je neki gruber više, podrivač nema takva tijela i puno je visi, moj IMT podrivač je visok 1 metar.
 
Nazad
Vrh