Podrivači

Internet je cudo!
MF je 200ks,a njegov NH je cini mi se 170.



Moja greska...
 
Danas smo isprobali ovog Dondija sa 5 radnih organa i mogu reci da ga uopste nije lako vuci sto nisam ni ocekivao. Dubina na koju smo isli je 40cm ( ponegde malkice vise ), ali pravih 40 cm sklonjena zemlja koju je podigao i tako merena dubina. Vuci cetvorobrazdni plug pored ovog podrivaca je zajebancija. Nisam imao na traktoru tegove napred pa mu je prednji kraj malo setao ( mada je isto to radio i Massey koji je imao 630 kg tegova napred ). Brzina je 6.2 - 6.5 km/h na 1900 obrtaja i pritiskom na gas je mogao da primi jos 100 - 150 obrtaja ali u sledecoj brzini nije mogao da vuce i obrtaj je padao na 1700. Massey je pokazivao identicnu brzinu kao NH stim da on nema radar pa to nije stvarna brzina nega brzina kojom se okrecu tockovi i povremeno mu se gusio motor. Massey je imao problema sa toplingom koji nije mogao da se okrece tako da i nije bio podrivac podesen kako treba. Zadnji radni organi su mu ulazili dublje a prednji plice nego kod mene sa NH. Proklizavanja je kod mene bilo 10 -13% koje bi verovatno bilo nesto manje da sam imao tegove. Imam snimljena oba traktora u radu ali zbog nekog razloga je nemoguce uploadovati snimke na youtube pa cu postaviti cim se to sredi.

Gledao sam isti ovakav podrivac u radu u madjarskoj u laganoj zemlji prosle godine i ti " jezevi " pozadi su odradjivali posao fantasticno ali u ovakvoj zemlji ne vrede nista. Kod nas iza treba red tanjirace jer ovi ne zatvaraju gde prosao podrivac.

24eawkz.jpg


dq3jw3.jpg


25f3by1.jpg



video iz kabine:

 
Poslednja izmena:
Moj IMT podrivac -jedan radni organ-tezak za vuci sa Ursus 902.Nekad sam radio sa original Fergusonovim podrivacem,lakse je vukao mnogo manji traktor(35KS)ali to je sa radnim elementom drugacijeg oblika.
podrivac.jpg
 
@cicimoric: dondi izgleda savršeno, ja imam IMT 7 tijela pa sam skinio 2 i idem prvi puta ove godine PROBATI podrivat, John Deere 230 KS, nadam se da ce moc vuc jer je kod mene jako teska zemlja. Al da mi je Dondi taj.
 
Teska je i kod mene zemlja ( ritska crnica ) i nije mu bas svejedno, na dubinu od 45cm ide 6 km/h. Mnogo zavisi od podrivaca koliko tesko ide jer kolega ima Gaspardov 5 radnih organa i sa traktorom od 280 ks ne ide mnogo brze nego ovaj Dondi sa 200. Kacio ga je i on na svoj od 200ks i potvrdio je da ovaj mnogo lakse ide.
 
Pa na 50 cm ako budem isao 5-6 km/h, to je super ! Daj mi reci jos nesto, oko mene SVI prvo oru pa tanjuraju i onda po tome podrivaju, naravno lakse je jer odbijes 30ak cm dubine sa plugom al to mi nekako nema smisla. Kako ti radis i ljudi oko tebe ?

Taj Gaspardo mi izgleda isto kao Dondi, ne znam na koju foru je Dondi lakse vuc. Inace najvise hvale Pegoraro podrivac kod nas. Aj samo ako imas jos slika i videa postaj da malo vidim kako to treba izgledat kad se podriva. Ovaj moj je klirens 100cm i oko 3,6m je siroka rama ali imam samo 5 tijela a zao mi rezat visak rame, mozda ce mi nekad trebat. Imao sam mali IMT katalog gdje je bio i taj razrivac ali sam ga izgubio pa ne znam tocno kako tijela izgledaju u originalu, ova su sva pravljena od 3cm plocevine i ista su al bi volio vidit kako je izgledao kad je bio novi, inace sam jedva nasao nakon godine dana trazenja taj podrivac u Srbobranu al taj lik mi kaze da on misli da je to marka UTVA a ja neam pojma, mislim da je IMT.

Pozz
 
Orati pa onda podrivati stvarno nema smisla. Mislim da je cak i nemoguce jer ce traktor da tone i proklizavanje ce da bude jako veliko. Probao sam da sa podrivacem 2 puta da predjem ali ne ide ni to bas zbog prevelikog proklizavanja. Nemam nikakvog iskustva sa podrivacem jer sam svega 1Ha radio sa njim kad sam ga uzeo na probu jer nisam hteo da kupujem nista a da ne probam. Razlika izmedju Gasparda i ovog Dondija je u uglu pod kojim ulaze u zemlju. Ovom mom je sirina rama 2.3 m a radni zahvat je 2.5 m. Takodje veoma bitno je da ima ona krilca na radnim organima jer tako vise lomi zemlju ali se i dosta teze vuce sa njima.
 
Pa jel znas ikoga da ore, tanjura pa po tome podriva, u biti ubija taban pluga ? Jer cu izgleda ja ispast kreten jer ne misli mto radit, samo ako traktor bude mogao vuci po strnjaku. Dondi ima manji kut ulaska pa je zato laksi ili ? Da, i ovaj moj IMT ima krilca.
 
Ovde u mojoj okolini nisam video nikoga da podriva uzorano ili tanjirano zemljiste. Planiram da podrivam sojista ( a probacu i kukuruziste ) i posle podrivanja obavezno tanjiranje i tako ostavljam do setve u prolece. Probas ga vuci i ako ne ide skines 2 radna organa pa ce sa 5 ici sigurno. Da vuce se lakse upravo iz tog razloga sto ima manji ugao ( kut ) ulaska u zemlju.

Ovo sam snimao kolegu kad smo isprobavali podrivac. Ovo je jako teska zemlja i uslovi su bili losi jer je zemlja bila preterano suva pa je dosta tesko islo. Gore imas snimak iz kabine kada sam ja radio sa NH na istoj parceli.

 
Član Ganga je napisao u nekoj temi da prvo ore, pa onda podriva da bi bilo lakše traktoru i da manje goriva potroši, ako se dobro sećam...
 
Pa da, al se ti sto tako rade mogu nabrojat na prste jedne ruke, ni meni nema to smisla al ovdje dvojica uopce podrivaju i idu tako.
 
Evo moj podrivač koji sam proljetos uzeo u Srbobranu, jedini uopce koji sam nasao da se prodaje u zadnje 2 godine:



 
Danas kod nas bila promocija podrivača Alpler koji prodaje Agropanonka.Kačili smo za mtz 1221,mtz 1025 i naravno neizbežan mtz 82.1.Mtz 1221 je najviše odgovarala radna dubina 60 cm i tri krana.Mtz 1025 isto tri krana ali maximum 50 cm a moj mtz 82.1 nemu je bilo dovoljno dva krana a radna dubina 50 cm.Normalno bilo je i preterivanja u dubinama ali ovo je naš zaključak.Evo i slika.



p.s. Preporučljivo podrivanje u ranim jutarnjim satima jer se i skazaljka temperature dizala
 
Snaga je 135 ks. Ne kužim što misliš pod zahvat. Širinu, dubinu? Dubina je oko 50 cm manje više a zahvat u širinu je širina traktora.
 
Evo malo da osvežimo temu trator je Džondir 4755 a podrivač se nezna.
15mk2ef.jpg
[/IMG]
2ewo11w.jpg
[/IMG]Ima 7 radnih tela i radi na dubini oko 50 cm.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh