Podrivači

Po mojoj nekoj proceni,tupanjac je precenio svoj proizvod,tj.podrivac. Cena od 4000 je previsoka. Nista kvalitetnije ne izgleda od MBV iz Vrsca koji kosta oko 1500e,sa tanjiracom oko 2700e ili sa valjcima koji se hidraulicno dizu oko 3200e(sve cene su bez PDV-a). Pitanje je i materijal da l' je bas toliko kvalitetniji od Vrsackog,ali i da jeste,za oko 4400e + PDV (ver. postoji neka korekcija cene po dog.)ima se kupiti Jympa sa 5 radnih tela, koji je mrcina od podrivaca.
Isto kao sto je preterao Tupanjac, tako je i Hudjik,koji je kopirao Jympa-in podrivac 1:1 i prodaje ga za skuplje pare od org. Kod njih je od 5 radnih tela,iste radne dubine kao Jympa od oko 60cm(mada mislim realnih 50cm) cena 5 000e + PDV. Pa za te pare bih pre kupio bilo koji podrivac od renomiranih proizvodjaca nego od nasih privatnik.
Ne kazem da su lose uradjeni, ali ipak za te pare je bolje kupiti, da kazem "IME".
Vrsacki je dosta povoljan,bio je i na probi u Zitistu,i vukao ga je kinez od 120ks,dubinu ne znam tacno. E,sad,to je najbolje isprobati u svom ataru pa onda znati da l' vredi, ili ne. Mada Jympa izgleda dosta glomaznije od Vrsackog i Tupanjcevog,i mislim da je potrebna minimalna snaga od oko 150ks,pri maximalnoj dubini.
Slike ne mogu da ubacim preko foruma koje sam slikao,ali mozete pogledati na ovom linku Jympin i Hudjikovu kopiju.http://www.4shared.com/folder/dIo2FWR6/Podrivaci.html

Da ne bude da bas kudim ili mrzim nase privatne proizvodjace,imam Tupanjcevu tesku drljacu, i stvarno lepo odradjuje vec 2 god. i kvalitet je za pohvalu,ali podrivac je precenjen.
 
koje podrivace preporucujete za 125 ks i do koje dubine se ide da bi se razbio djon.?znam da se meri onim pentometrom ali orjentaciono.
Ovaj ti taman za 125ks
img8630.jpg
 
Pa po brzini trakotra i gledajući da ga je spustio do grede ne bi se reklo da mu je teško.Ipak je to malo i brzo za podrivanje.
 
Pa to sam video ali ide u jako visokom rangu brzina.Čim ga je spustio za jednu brzinu može da ga vuče do grede.Čak i sa tom nižom brzinom ide dosta brzo.
 
diklofen nije sad da vređam vlasnike kineza dok sam stao blizu njega ja sam mislio da će mu skočiti jedan klip iz motora ili su kinezi baš jako bučni???
 
Moj 90 je jako bučan.Nekako brunda.120 i 130 imaju dosta visok i oštar zvuk.Ma jebo kineza.Nema se para za bolji pa je zato i on dobar.
 
Svi su bucni kad ih slusas spolja...Bio sam i ja tamo pored i nije se mucio kinez sa njime vec je tu isao sa 1H a posle toga je koristio 3M to je vec brzina za podrivanje...
 
Koliko Hudjik trazi za ovaj podrivac ? Po meni su ti podrivaci sranje a Hudjik je poznat da nije normalan sa cijenama. Meni je za sklopivi gruber 4 metra trazio 13 000 Eura neto a vani Amazone i Vogel kostaju 10 000 neto. Sta ne iskopira Gaspardo Pinocchio/Attila a ne ove stare sisteme podrivaca koji imaju preblizu tijela i ne rade ni blizu dobro kao Dondi sistem.
 
Za ove podrivace sa 5 radnih tela (hudjik-jympa),koliko je potrebno da traktor ima konja za neki rad u lakoj do srednje teskoj zemlji ?
Mislim na punu radnu dubinu do rama.
 
@ Arkadije Ja sam uzeo na probu Jympa podrivac od 5 radnih tela bez peraja,i za rad sa njim u Ritskoj zemlji je potrebno oko 160ks. U laksoj,i srednje teskoj,mislim da bi mogao vuci traktor od 120ks,moja neka procena. Ja nisam probao u laksoj zemlji,jer nemam potrebu za tim,trenutno.

@ SteveO Citaj malo prethodne postove! Jympa kosta oko 4400e + PDV,a Hudjikov oko 5000+ PDV.
 
Nazad
Vrh