Podrivači

Druze, Cajniz ima dobro resenu mehaniku ali ti nemas gume na njemu za te egzibicije koje mi planiramo. Ne zaboravi da je kod neme na Claasu zadnja guma sirine 54cm a prednja 44cm i velikog su precnika i malo preko 5 tona gvozdja. Drugar je jesenas izvukao stajnjak i uzorao. Posle toga je skontao da bi bilo dobro da podrije zbog krompira pa su tako i radili-sa JD 8400 koji ima 71cm zadnje tockove i Dante podrivac 7 tela. Kad ukljuci prednju vucu ide kako hoce bez jeda.
 
Druze, Cajniz ima dobro resenu mehaniku ali ti nemas gume na njemu za te egzibicije koje mi planiramo. Ne zaboravi da je kod neme na Claasu zadnja guma sirine 54cm a prednja 44cm i velikog su precnika i malo preko 5 tona gvozdja. Drugar je jesenas izvukao stajnjak i uzorao. Posle toga je skontao da bi bilo dobro da podrije zbog krompira pa su tako i radili-sa JD 8400 koji ima 71cm zadnje tockove i Dante podrivac 7 tela. Kad ukljuci prednju vucu ide kako hoce bez jeda.
Onaj Bane,sto sam bio sa njim kod tebe ima razrivac koji moze do 45cm sa 15 nogu i vuce ga Deutz Fahr agrotron 200,kaze da kada ide po oranju,ima sta da vuce.
A kada ide posle psenice ili soje,ide oko 10km/h.
 
Sve je to jako relativno. Nije bitno koji traktor je u pitanju vec kakve tockove ima i koliko propada jer mu mnogo snage oduzima to isto propadanje. Otpor kotrljanja.

Podrivac MBV Viper 5 radnih organa sa duplim cickasem je igrom slucaja danas bio na probi ali je kasno stigao pa zbog mraka nismo snimali. Posto nije imao II kategoriju kacenja, nismo ga kacili za Claasa vec samo za Rujkana 1221.3 koji je u krompiristu posteno proklizavao na dubinu preko 40cm iako je imao solidno snage da ga vuce 5-6km/h. U sojistu ista brzina ali mnogo manje vlage i ima dosta grudava, tu vec nije toliko proklizavao ali mu definitivno fali koja kg za tu snagu. Kvalitet izrade je za pohvalu. :)
 
Sve je to jako relativno. Nije bitno koji traktor je u pitanju vec kakve tockove ima i koliko propada jer mu mnogo snage oduzima to isto propadanje. Otpor kotrljanja.

Podrivac MBV Viper 5 radnih organa sa duplim cickasem je igrom slucaja danas bio na probi ali je kasno stigao pa zbog mraka nismo snimali. Posto nije imao II kategoriju kacenja, nismo ga kacili za Claasa vec samo za Rujkana 1221.3 koji je u krompiristu posteno proklizavao na dubinu preko 40cm iako je imao solidno snage da ga vuce 5-6km/h. U sojistu ista brzina ali mnogo manje vlage i ima dosta grudava, tu vec nije toliko proklizavao ali mu definitivno fali koja kg za tu snagu. Kvalitet izrade je za pohvalu. :)
Brane,kako god,200KS i 102KS se ne mogu porediti,ni po gabaritima,a ni po sili.
Gume su napred 18.4 R30,a nazad 710/70 R38.
70 cm siroka guma i opet to nije to,mekano,nema za sta da uhvati.
 
Evo ja sam juče podrivao dve vrste njiva.Gde je samo tanjirano posle žetve podrivanje je išlo da kažemo odlično.Dubina pravih 40+cm sa brzinom od oko 5km/h.Na parceli gde je gruberisano na 20cm u istoj duži na istom tipu zemlje katastrofa.Radio sam na istu dubinu podrivačem ali je proklizavanje bilo veliko.Primetio sam da je i u tom gruberisanom daleko suvlje nego gde je samo tanjirano.
Ne kažem da nema efekta do guma,naročito do težine ali ipak najlepše ide gde su obične strnjike tj. nisu dirane.Tu je pesma i pravi momenat da se radi.
 
Vlado, ni ne poredim 200 i 100 konja, samo ti kazem da je sve relativno. Mi koji nemamo strnjike, podrivamo sta imamo a to ce kanda ove godine biti sojista, krompirista i po koje lukoviste.
 
Ne sekiram se ja. Krilca mogu da se skidaju a ako mu i tada bude tesko, oracemo plice pa cemo podrivati oranje.
Najveca glupost koju covek moze da uradi...potrosi more nafte,iskida traktor,vrati na povrsinu sve ostatke koji su zaorani...probao sam samo 400 metara tako nesto i nikad vise ni pokusao ne bi...mucenje i sebe i masine...da ne pricamoo efektu...0!
 
Ne znam sta se tebi desilo kad ti izbacuje ostatke na povrsinu ali se kod nas to nije desavalo. Ako se pluzni djon kida a u slucaju koji sam ja naveo onda se kida znaci da efekat nije 0 kao sto tvrdis ali nije ni vazno. Meni je bitno da mogu da se snadjem kad mi je potrebno pa makar i 'bacio' 5-10l vise po kj jer je i to bolje nego da nekome platim kompletnu uslugu podrivanja...
 
koje podrivace preporucujete za 125 ks i do koje dubine se ide da bi se razbio djon.?znam da se meri onim pentometrom ali orjentaciono.
 
Sve preko višegodišnje dubine oranja će imati efekat.Zvali mi to razrivanje ili podrivanje bitno je proći ispod granice proseka dubine oranja.
 
Agromerkur 5radnih tela bez ikakvih dodataka nazad.Brzina je 2M,1800-1900 obrtaja ,a brzina kretanja oko 5km/h.Ide lepo.
 
Agromerkur 5radnih tela bez ikakvih dodataka nazad.Brzina je 2M,1800-1900 obrtaja ,a brzina kretanja oko 5km/h.Ide lepo.
Ja ne znam da li postoji neka bitnija razlika u radu AM podrivaca i Zmaja,ili je SVUDA zemlja laksa za duplo od nase,ali sa 160 konja ja ne prelazim 5-6 km na maksimalnoj dubini,koju racunam da ide do 50...i traktor nekad oce da se ukopa(citaj vrte sva cetir,a traktor stoji) i pod blokadom prednjeg mosta sa svojih 6500 kg...gume su nove da napomenem...
 
Agromerkur i Zmaj trebali bi da imaju ista radna tela stim što na nekim Zmaj ima i krilca sa strane.Na ovom agromerkuru ima samo nož od 7cm bez krilaca.Čini mi se da je AM višlji zbog drugačijeg kačenja.Kod Zmaj-a zna da nagura slamu između točka traktora i rama a kod AM mi se to nije desilo.
 
Nazad
Vrh